سازمان ملل: حقوق بشر را در گفتگوهای هسته ای وارد کنید

پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۳ ‫-۲۰۱۴-۰۷-۰۴-IranSOS-‬ مسوؤل حقوق بشر سازمان ملل روز پنج شنبه، (۳ ژوئیه ۲۰۱۴ ـ ۱۲ تیر ۱۳۹۳) گفت: گفتگوهای بین ایران و شش قدرت جهانی به منظور رسیدن به توافق در باره برنامه مورد اختلاف هسته ای باید دغدغه های مربوط به حقوق بشر را در بر بگیرد. خانم ناوی پیلای، کمیسر حقوق بشر سازمان ملل، گفت که سازمان ملل به ویژه از اعدام ها، از جمله احتمال اعدام زنی به جرم قتل شوهرش در سن ۱۷ سالگی در ایران نگران است.

‎پناهجویان در برلین در محاصره پلیس

‎پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۳ ‫-۲۰۱۴-۰۷-۰۴-IranSOS-‬ حنیف حیدرنژاد: محله ی “کرویتسبرگ- Kreuzberg” در برلین در یک هفته گذشته شاهد اوجگیری اقدامات پلیس برای تخلیه مدرسه ای می باشد که بیش از یک سال ونیم است توسط پناه جویان اشغال شده است. این مدرسه و خیابان های اطرافش اینک در محاصره پلیس قرار گرفته و رفت و آمد شهروندان و خبرنگاران به آنجا تحت کنترل قرار گرفته است.

به آزار قضاییِ آقای هادی اسماعیل زاده پایان دهید و اتهام های او را لغو کنید!

پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۷-۰۳-IranSOS- به گزارش جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران (عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر): «برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر» خواهان پایان یافتن آزار قضایی علیه آقای هادی اسماعیل زاده، لغو اتهام های او و آزادی تمام مدافعان حقوق بشر در ایران شد.

رضا شهابی و تمام فعالان سندیکایی زندانی دیگر را آزاد کنید!

پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۷-۰۳-IranSOS- به گزارش جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران (عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر ): «برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر» با ابراز  نگرانی شدید از تداوم حبس آقای رضا شهابی و محرومیت او از مراقبت پزشکی و آزار و حبس فعالان سندیکایی، خواستار آزادی او و تمام فعالان سندیکایی زندانی دیگر و توقف آزار و پیگرد تمام مدافعان حقوق بشر در ایران شد.

‎ممنوع الملاقات شدن مهدی خزعلی در بیمارستان

پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۳-IranSOS- مهدی خزعلی که از ۱۵ روز پیش دست به اعتصاب غذا زده در بیمارستان امام خمینی ممنوع الملاقات شده است. به گزارش هرانا، مهدی خزعلی که از ۱۵ روز پیش بازداشت و ابتدا به بند ۲ زندان رجایی شهر کرج (معروف به دارالقرآن) و سپس بدلیل اعتصاب غذای خشک به بیمارستان امام خمینی منتقل شد.