‎محکومیت هادی اسماعیل‌زاده به ۴سال حبس

سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۱-IranSOS- هادی اسماعیل‌زاده، عضو شورای عالی نظارت کانون مدافعان حقوق بشر از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ۴ سال حبس و ۲ سال محرومیت از حرفه وکالت و عضویت در احزاب و گروه‌ها و دستجات سیاسی محکوم شد. هادی اسماعیل‌زاده، حقوقدان و استاد دانشگاه پس از پلمپ غیر قانونی دفتر کانون مدافعان حقوق بشر و برخورد با اعضای این کانون، توسط مأموران امنیتی بار‌ها به نهادهای امنیتی احضار شده است.

‎شیوع شپش در کودکان کار «لب خط»

سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۱-IranSOS- روزنامه شهروند در گزارشی از شیوع شپش مو در کودکان کار در جنوب تهران خبر داد. متن این گزارش در پی می آید:
‎سرشان پر از جانور است. جانورهای ریز خاکستری و سفید. یا شپش است، یا تخمش که لابه‌لای موهای نرمشان، جا خوش کرده. تخم‌های سفیدرنگ، چیزی شبیه شوره. جانورانی که زنده‌اند، راه می‌روند، خونشان را می‌مکند و می‌خارند. آنقدر که گاهی سرشان را زخم می‌کند.

‎تعویق ۳۵ ماهه حقوق کارگران کارخانه «دروس ایران»

سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۷-۰۱-IranSOS- یک کارگر کارخانه «دروس ایران» از پرداخت نشدن ۳۵ ماه دستمزد ۳۳ کارگر این کارخانه خبر داد. این کارگر در گفت و گو با ایلنا گفت: کارگران دروس ایران از سال ۸۸ تاکنون ۳۵ ماه از دستمزد خود را دریافت نکرده اند زیرا فعالیت این کارخانه ساخت تجهیزات آتش نشانی، از سال ۸۷ متوقف شده و از دو سال پیش نیز درهای این کارخانه به حالت تعطیل درآمده است.

‎وجود ۲۰۰۰ کودک کار و خیابان در استان البرز

سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۷-۰۱-IranSOS- مدیرکل دفتر امور آسیبهای اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: وجود ۲۰۰۰ کودک کار و خیابان در استان البرز لزوم برنامه‌ریزی برای کاهش بحران موجود را دوچندان می‌کند. به گزارش ایسنا روزبه کردونی در اولین جلسه شورای ساماندهی استانی کودکان کار خیابان گفت: کاهش آمار کودکان کار خیابان و کودکان کار خیابانی از مهم ترین اهداف دولت یازدهم به شمار می‌رود البته طبیعی است برای مشکلی که یک شبه به وجود نیامده راه حل یک شبه نیز وجود ندارد چرا که رشد فزاینده جمعیت، نبود بسترهای اجتماعی اقتصادی لازم در کنار نبود فرهنگ اجتماعی به گسست خانواده‌ها و سپس افزایش کودکان خیابان منجر می‌شود که ساماندهی موارد مذکور به مدت زمان طولانی نیاز دارد.

‎جمع آوری وسایل شخصی زندانیان در پی تغییر در مدیریت بند ۵ گوهردشت

دوشنبه ۹ تیر۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۳۰-IranSOS- در سرکشی ریاست جدید بند ۵ زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت)، ماموران این زندان به دستور ریاست جدید بند، اقدام به جمع آوری وسایل شخصی زندانیان محبوس در این بند کردند. به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، روز شنبه هفته جاری و در جریان سرکشی (محمدی) ریاست جدید اندرزگاه ۵ زندان رجایی شهر از این بند، ماموران این زندان اقدام به جمع آوری وسایل شخصی زندانیان این بند همچون تلویزیون، دستگاه های صوتی و حتی پرده های اتاق ها که بعضا با پرداخت هزینه های گزافی از سوی زندانیان تهیه شده بود کردند.