‎«حملات مقامات ایران به احمد شهید راه به جایی نمی‌برد»

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۷-IranSOS- عبدالکریم لاهیجی، رییس فدراسیون جوامع بین‌المللی حقوق بشر، در گفت‌وگو با رادیو فردا می‌گوید که نامه محمد جواد لاریجانی به ناوی پیلای جدید‌ترین گام جمهوری اسلامی برای توجیه ممانعت از ورود احمد شهید به ایران است: لاهیجی: طی دو سال گذشته بار‌ها و بار‌ها چه محمد جواد لاریجانی، چه برادرش به عنوان رییس قوه قضاییه و دیگران حملاتی نسبت به احمد شهید کرده‌اند و شورای حقوق بشر نه فقط به این حملات توجهی نکرد بلکه مدت ماموریت احمد شهید را هم تمدید کرد، لذا این حمله‌ها و این توهین‌ها و ناسزا‌ها راه به جایی نخواهد برد.

‎انجمن حمایت از کودکان درباره آزار جنسی دانش‌آموزان هشدار داد

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۷-IranSOS- به دنبال خبر آزار جنسی کودکان توسط معاون یک دبستان در تهران انجمن حمایت از حقوق کودکان در نامه‌ای سرگشاده به دکتر حسن روحانی درباره آزار جنسی دانش آموزان هشدار داد. به گزارش ایلنا، در این نامه آمده است: در خرداد ماه سال جاری خبر آزار جنسی کودکان توسط معاون یک دبستان در تهران، منتشر و باعث نگرانی خانواده‌های دانش آموزان شد. دردناک‌تر از اصل خبر، واکنش وزارت آموزش و پرورش به این مسئله بود. معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه «بشر است دیگر. در زمان معصوم هم خطا وجود داشته است.» سعی در عادی نشان دادن این جنایت نمودند.

‎تاخیر در پرداخت بیش از دو ماه از حقوق ۱۵۰ کارگر پیمانکاری در پارس جنوبی

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۷-IranSOS- کارگر پیمانی شاغل در فاز ۱۳ منطقه پارس جنوبی بابت دستمزدهای تیر، مرداد، ده روز نخست شهریور ماه سال گذشته از پیمانکار مجری طلبکار هستند/ به گفته پیمانکار دلیل پرداخت نشدن این طلب به تامین نشدن اعتبارات مالی از سوی پیمانکار بالا دستی باز می‌گردد.

‎۵۰ کارگر پالایش و تجارت نفت لیان اخراج شدند

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۷-۰۷-IranSOS- بیش از ۵۰ کارگر پالایش و تجارت نفت لیان واقع در منطقه ویژه اقتصادی ۲ بوشهر اخراج شدند. یکی از کارگران در این باره به ایلنا گفت: بیش از ۵۰ کارگر پالایش و تجارت نفت لیان ماه گذشته (خرداد ۹۳) اخراج شدند و کمتر از ۱۰ کارگر در پالایشگاه باقی مانده‌اند تا کارهای روزانه این مجموعه را انجام دهند.

‎نگاه جنسیتی کارگران زن را ارزان کرده است

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۷-IranSOS- یک فعال کارگری درخصوص تفاوت های مزدی کارگران زن و مرد هم رده گفت: میانگین مزدی کارگران زن در تمامی رده‌های شغلی از میانگین مزدی همکاران همر‌رده و هم تخصص مرد آنها کمتر است و این تفاوت مزدی را جامعه به زنان تحمیل کرده و آنها را مجبور به پذیرش وضع موجود شده‌اند.

‎پس از سال‌ها ‎غلامحسین ساعدی به تئاتر ایران بر می‌گردد

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۷-IranSOS- جعفر والی کارگردان پیشکسوت تئاتر با اجرای نمایش «آی با کلاه آی بی‌کلاه» پس از چهل و چند سال، متنی از غلامحسین ساعدی را به صحنه تئاتر ایران می‌آورد. در شرایطی که سال‌هاست هیچ نمایش‌نامه‌ای از غلامحسین ساعدی، اجرا نشده است، جعفر والی از اجرای نمایش«آی با کلاه آی بی کلاه» خبر داد.

‎عرشیا نوزاد چهار ماهه‌ بدلیل اوردوز در بیمارستان جانباخت

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۷-IranSOS- عرشیا نوزاد چهار ماهه که به علت مصرف مواد مخدر اوردوز کرده  و ۲ بار دچار ایست قلبی شده بود امروز در بیمارستان جانباخت. به گزارش هرانا، اعتیاد مادر و پدر این نوزاد، سلامت قلب او را پیش از تولد دچار اختلال کرده بود و بر اساس اعلام خاله اش، پدر بزرگ وی برای ساکت کردن نوزاد به او مواد مخدر خورانده بود.

‎واکنش بیدادگستری تهران به پرونده آزار و اذیت چند دانش‌آموز

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۷-IranSOS- رییس کل دادگستری استان تهران با تاکید بر اینکه سیاست دستگاه قضایی در پرونده‌های غیراخلاقی و منافی عفت برخورد قاطع و مجازات مرتکبین اینگونه جرایم است، گفت: اصل بر عدم اطلاع‌رسانی در این پرونده‌هاست. غلامحسین اسماعیلی در گفت‌وگو با (ایسنا)، در پاسخ به سؤالی پیرامون پرونده آزار و اذیت چند دانش‌آموز توسط ناظم در یکی از مدارس پسرانه تهران، اظهار کرد: قرار بر این است که در پرونده‌های مربوط به منافی عفت، اطلاع‌رسانی نشود.

‎خاتمی ممنوع‌التنفس هم بشود؟

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۷-IranSOS- این که تعدادی از نمایندگان مجلس از وزیر دادگستری بخواهند خاتمی ممنوع التصویر و ممنوع البیان شود با واکنش‌هایی در میان نخبگان و سیاستمداران مواجه شده است از جمله آنها بهمن کشاورز است که از چهره‌های سرشناس حقوقی در کشور است. بهمن کشاورز در این باره یادداشتی در شرق منتشر کرده است که به این شرح است: در خبرها آمده بود ۹ نفر از نمایندگان محترم مجلس به وزیر محترم دادگستری درخصوص ادامه ممنوع‌الخروج و ممنوع‌التصویر و ممنوع‌البیان‌بودن آقای «سیدمحمد خاتمی»، رییس‌جمهوری اسبق، تذکر داده‌اند.

‎قانون ماهواره اصلاح می‌شود؟

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۷-IranSOS- استفاده از ماهواره و تجهیزات دریافت از ماهواره از سال‌ها پیش در کشور رواج پیدا کرده است. به گفته برخی ‌مسئولان، بالغ بر دو‌سوم خانوارهای کشور از ماهواره استفاده می‌کنند و سالانه حدود دو هزار میلیارد تومان هزینه صرف واردات ماهواره به کشور می‌شود. «تابناک» با این مقدمه در ادامه می‌نویسد: بنا بر مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۷۳ استفاده از این تجهیزات ممنوع شد؛ اما همواره بحث بر سر استفاده کردن ‌یا ‌نکردن از این دستگاه‌ها بوده است، به گونه‌ای که نیروهای انتظامی و مراجع مختلف نیز بار‌ها به اشکال گوناگون و با روش‌های تنبیهی و تشویقی با این پدیده مبارزه کرده‌اند.