‎تذکر دولت به قالیباف به‌خاطر تفکیک‌ جنسیتی

سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۲۹-IranSOS- روزنامه شهروند نوشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نامه‌ای به شهرداری تهران لغو بخشنامه اخیر شهرداری تهران برای جداسازی فضای فیزیکی فعالیت کارمندان زن و مرد را خواستار شده و اعلام کرده است که این بخشنامه خلاف کنوانسیون‌های بین‌المللی کار از جمله کنوانسیون عدم‌ تبعیض در اشتغال و حرفه است.

‎وضعیت نامناسب زندانیان سیاسی در زندان ارومیه

سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۲۹-IranSOS- وضعیت هفت تن از زندانیان سیاسی کرد محبوس در زندان ارومیه وخیم می باشد.  ”علی احمد سلیمان”، “مصطفی علی احمد”، “همن حسن زاده”، “علی افشاری”، “کیوان اسماعیلی مامدی” و “بهروز آلخانی” هفت زندانی کُردی هستند که در شرایط وخیم جسمی به سر برده و نیازمند مداوا در بیمارستان دارند.

‎تجمع کارگران مجتمع کشت وصنعت هفت تپه در اعتراض به عدم دریافت حقوق

سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۲۹-IranSOS- جمعی از کارگران نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به عدم دریافت یک ماه ونیم حقوق، صبح روز دوشنبه (۶ مرداد ماه ۹۳) دست از کار کشیده ودر محوطه کارخانه مقابل ساختمان امور اداری مجتمع تجمع کرده‌اند. مجتمع کشت و صنعت هفت تپه را حدود هزار کارگر دارد که بیش از ۷۰۰ نفر از انان در آستانه عید فطر امروز دست از کار کشیده وفعالیت تولیدی ندارند.
‎یکی از کارگران نیشکر هفت‌تپه، در همین زمینه به ایلنا گفت: تجمع کنندگان که در بخش‌های کشاورزی و صنعتی کارخانه کار می‌کنند خواستار دریافت حقوق خود در ماه‌های خرداد و تیر هستند.

‎آمریکا: اقدامات دولت جوی از تهدید برای گروههای مذهبی غیر شیعی

سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۲۹-IranSOS- دولت ایالات متحده، گزارش سالانه مربوط به آزادی‌های مذهبی در کشورهای مختلف جهان را منتشر کرد. جان کری وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه ضمن ارایه این گزارش، آزارهای ماموران دولتی و محدودیت‌های مذهبی در ایران را بسیار شدید توصیف کرد. به گزارش پایگاه اینترنتی وزرات خارجه آمریکا، در متن این گزارش آزادی مذاهب وزارت خارجه آمریکا آمده است در ایران مقامات این کشور تقریبا تمامی اعضای بهائیان را تهدید، بازداشت و سرکوب می‌کنند.

نامه سرگشاده فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر موضع اتحادیه‏ اروپا را در باره غزه محکوم می کند و خواهان موضعی بر پایه حقوق بین المللی است

سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۲۹-IranSOS- فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر بیانیه ها و مواضع اتحادیه‏ اروپا در باره وضعیت در غزه را که به ویژه در نتیجه گیری های شورا در روز ۲۲ ژوئیه (۳۱ تیر) (۱) و موضع کشورهای عضو اتحادیه‏ اروپا در نشست ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل در روز ۲۳ ژوئیه (۱ مرداد) مشهود است محکوم می کند (۲). همان گونه که در پایین نشان داده می شود، نتیجه گیری های شورای اتحادیه‏ اروپا در باره بحران جاری به شدت نامتعادل است و از استانداردهای دوگانه ای پیروی می کند که اعتبار مشارکت اتحادیه‏ اروپا در حمایت از حقوق بشر و حقوق بین المللی در سراسر جهان را تهدید می کند. به علاوه، اتحادیه‏ اروپا با گذشتن از مسئله توجه به مسوؤلیت به خاطر جرایم ارتکابی در این چارچوب از ارایه پاسخ به وضع موجود قصور کرده است.