‎دولت در رفع حصر برخی افراد دخالت نمی‌کند

‎‎چهارشنبه ۸ آبانماه ۱۳۹۲ – ‎فارس – مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به ایجاد کارگروه ترغیب دولت الکترونیک در دولت اظهارداشت: دولت به دلیل سلامت اداری و مبارزه با فساد با جدیت موانع این مبارزه را رسیدگی می‌کند. پورمحمدی با تأکید بر اینکه نظر دولت این است که کنترل اموال مسئولان شامل تمام مقامات عالی باشد یادآور شد: نظر دولت این است که کنترل اموال مسئولان تنها مختص مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و وزرا نباشد، بلکه شامل تمام مقامات باشد.

ادامه خواندن “‎دولت در رفع حصر برخی افراد دخالت نمی‌کند”

آملی‌لاریجانی : ما به برخورد با فتنه مفتخریم

چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۲ – ایسنا – رییس قوه قضاییه درباره شکل‌گیری یک جریان «خزنده» فرهنگی با ابعاد سیاسی و امنیتی در کشور هشدار داد و گفت: عده‌ای گمان کرده‌اند فضایی در کشور به‌وجود آمده است که بتوانند معیارها و ارکان اعتقادی نظام و در اصل اعتقادات مردم را زیر سوال ببرند. به گزارش (ایسنا)، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با یادآوری مقاله منتشر شده در یکی از روزنامه‌های کشور در سالروز عید غدیر، محتوای آن را «موهن» و از نظر علمی، تاریخی و روایی «سخیف» ارزیابی کرد و افزود: نویسنده این مقاله تقریبا تمام قطعیات تاریخی و متون روایی را تحریف کرده است؛ بنابراین نمی‌توان نام علمی بر این مقاله گذاشت و اگر نبود احساس اینکه می‌خواهند یک جریان سیاسی و امنیتی ایجاد کنند اصلا به این موضوع نمی‌پرداختیم.

ادامه خواندن “آملی‌لاریجانی : ما به برخورد با فتنه مفتخریم”

‎آخرین وضعیت ‎علیرضا م اعدامی زنده شده

چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۲ – ایسنا – آخرین وضعیت پرونده اعدامی زنده شده در گفت و گو با وکیل مدافع وی تشریح شد. به گزارش ایسنا،‌ وکیل مدافع اعدامی زنده شده روز گذشته در گفت و گویی اختصاصی به خبرنگار خراسان گفت: ارائه درخواست عفو موکلم، به بهبود وضعیت وی موکول شده است. «جواد حمیدی» افزود: این فرد به اتهام حمل و نگهداری ۹۷۸ گرم هروئین فشرده(کریستال)، دستگیر و رئیس دادگاه انقلاب با توجه به کیفیت پرونده به اعدام با یک درجه تخفیف برای موکلم مجاب شد.

ادامه خواندن “‎آخرین وضعیت ‎علیرضا م اعدامی زنده شده”

‎تبصره ماده ۲۷ قانون حمایت از کودکان، دامن دختران و زنان را خواهد گرفت

سه‌شنبه ۷ آبان ۱۳۹۲ – یک استاد تعلیم و تربیت دانشگاه با بیان اینکه تصویب تبصره ماده ۲۷ قانون حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان در تعاملات سرپرست با فرزندخوانده خدشه وارد می‌کند، گفت: با تصویب این قانون هر پدر خانواده‌ای در مضان اتهام قرار می‌گیرد و در احساس پدر و فرزندی‌اش خدشه وارد می‌شود. به گزارش (ایسنا)، شهین ایروانی در نشستی که به منظور بررسی تبصره ماده ۲۷ قانون حمایت از حقوق کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست که در دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به اینکه در سراسر تاریخ همواره کودکان دختر با مردان با سن بسیار بالا ازدواج کرده‌اند، گفت: هیچ گزارشی از ازدواج پسربچه با زنان با سن بسیار بالا مطرح نیست، بنابراین تصویب این قانون به طور جدی کودکان دختر را در معرض خطر قرار می‌دهد و پیامدهای آن دامن دختران و زنان را خواهد گرفت.

ادامه خواندن “‎تبصره ماده ۲۷ قانون حمایت از کودکان، دامن دختران و زنان را خواهد گرفت”

شهربانو امانی : بهتر بود این جفا در حق کودکان بی‌پناه این مملکت رخ نمی‌داد

سه‌شنبه ۷ آبان ۱۳۹۲ – یک نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و کارشناس امور کودکان و نوجوانان با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی در دو دولت گذشته جایگاهش بسیار متزلزل شده است، اظهار کرد:‌ تصویب ازدواج سرپرست با فرزندخوانده ناشی از عدم قدرت لابی‌گری سازمان بهزیستی و بهتر بود این جفا در حق کودکان بی‌پناه این مملکت رخ نمی‌داد. به گزارش  (ایسنا)، شهربانو امانی در نشستی که به منظور بررسی تبصره ماده ۲۷ قانون حمایت از حقوق کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست برگزار شد، با ابراز تاسف از تصویب این قانون اظهار کرد: در سال ۸۷ لایحه حمایت از حقوق کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست به مجلس شورای اسلامی ارسال و در آن زمان دفتر کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی تصور می‌کرد که می‌تواند قانون مصوب سال ۵۳ را به روز کند.

ادامه خواندن “شهربانو امانی : بهتر بود این جفا در حق کودکان بی‌پناه این مملکت رخ نمی‌داد”

‎پای چه کسانی در پرونده بابک زنجانی گیر است؟

سه‌شنبه ۷ آبان ۱۳۹۲ – چهار وزیر دوران آقای احمدی‌نژاد، ایشان را تایید کرده بودند، سردار قاسمی، وزیر نفت، وزیر دارایی، وزیر امورخارجه و وزیر صنایع‌ و معادن. البته تاییدیه آقای بهمنی، رییس بانک‌ مرکزی هم شامل حال ایشان شده. اما همه اینها در حد کاغذ است، نه اینکه پولی در حساب‌ها باشد. به گزارش ایسنا، روزنامه شرق در مصاحبه‌ای با امیرعباس سلطانی مسئول پیگیری پرونده تخقیق و تفحص مجلس از وزارت نفت دولت احمدی نژاد، نوشته است

ادامه خواندن “‎پای چه کسانی در پرونده بابک زنجانی گیر است؟”

‎تجمع کارگران ذوب آهن کردستان مقابل وزارت کار

سه‌شنبه ۷ آبان ۱۳۹۲ – صبح امروز تعدادی از کارگران کارخانه ذوب‌آهن کردستان در مقابل وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی تجمع کردند. به گزارش ایسنا، اتاق خبر با درج این مطلب نوشت: «کارگران این کارخانه مدعی بودند که هفت ماه است حقوق دریافت نکرده‌اند و خواستار پاسخگویی مناسبی از جانب مسئولان بودند. در این تجمع گارگران از وزیر کار درخواست کردند تا به ضمن پرداخت حقوق معوقه آنان شرایطی جهت تضمین امنیت شغلی و رفاه خانواده ایشان فراهم شود.

ادامه خواندن “‎تجمع کارگران ذوب آهن کردستان مقابل وزارت کار”

« سرکوب، زندان ،شکنجه و اعدام اهرم های سرمایه داری در برابر کارگران، زحمتکشان و انسانهای مبارز»

سرکوب، زندان ،شکنجه و اعدام اهرم های سرمایه داری در برابر کارگران، زحمتکشان و انسانهای مبارز در سراسر جهان است و رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی پرچم دار این جنایات علیه بشریت است، جمهوری اسلامی از ابتدای به قدرت رسیدن با استفاده از تمامی ابزار سرکوب چهره درنده خوی خود برای حفظ سرمایه داری و سرمایه داران را به بهترین شکلی نشان داده است.

ادامه خواندن “« سرکوب، زندان ،شکنجه و اعدام اهرم های سرمایه داری در برابر کارگران، زحمتکشان و انسانهای مبارز»”

اعدام ۱۶ زندانی بلوچ تاکیدی بر تداوم سیاست دولتی ایجاد وحشت

ایران/ مجازات اعدام – پاریس، ۶ آبان ۱۳۹۲ (۲۸ اکتبر ۲۰۱۳). روز ۴ آبان ۱۶ زندانی بلوچ  به تلافی حمله مسلحانه روز ۳ آبان شورشیان بلوچ در سراوان در جنوب شرقی ایران به سرعت اعدام شدند. عبدالکریم لاهیجی، رییس فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر گفت: «اعدام تلافی جویانه ۱۶ زندانی بلوچ در روز شنبه، به انتقام جویی از کشتار تاسف بار ۱۴ مرزبان، نقض فاحش حقوق بین المللی است. این اعدام ها به ویژه از این نظر تکان دهنده است که این زندانیان بلوچ حتا ارتباطی به حمله شورشیان نداشتند.»

ادامه خواندن “اعدام ۱۶ زندانی بلوچ تاکیدی بر تداوم سیاست دولتی ایجاد وحشت”

‎اعدام شتاب زده‌ی هجده زندانی، نافی اصل استقلالِ دستگاه قضایی

دوشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – دبیر خانه مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران طی اطلاعیه مطبوعاتی اعدام ۱۸ زندانی در زندانهای سلماس، زاهدان و ارومیه را محکوم کرد و نسبت به اظهارات انتقام جویانه دادستانی زاهدان ابراز تاسف و نگرانی کرد. در بخشی از بیانیه این تشکل حقوق بشری آمده است: “مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ضمن محکوم نمودن اعدام شهروندان به دلایل عقیدتی، رفتار انتقام جویانه‌ی حکومت ایران در برخورد با معضلات امنیتی را نگران کننده می‌داند و بر این باور است در صورت عدم اتخاذ تدابیر عملی و واکنش جدی، شاهد تکرار آن از سوی حکومت در آینده خواهیم بود.”

ادامه خواندن “‎اعدام شتاب زده‌ی هجده زندانی، نافی اصل استقلالِ دستگاه قضایی”