نقاب از چهره ی بازیگران ماهر و زبردست بردارید

سه شنبه ۱۵ مهرماه ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۰۷-IranSOS- آقای کاظمینی بروجردی برای سالگرد حمله به منزل ایشان ( سال ۸۵) پیش از انتقالشان به سلول قرنطینه قبل از اعدام مطلبی را در زندان نوشته بودند که متن کامل آن در ادامه آورده شده است‪ :‬ در سالگرد تهاجم مُغول مآبانه رژیم فاشیستی ولایت مطلقه فقیه، عرض ادب خالصانه دارم به هموطنان مظلوم و بی پناهم، درود این اسیر نُه ساله ی اسلام سیاسی بر آزادگان جهان، ارمغان نُه سال اسارتم،چشیدن طعم تلخ و مرگبار شکنجه های روحی و جسمی و خانوادگی از نواحی روحانیّون خدا ستیز و مردم کُش می باشد.

‎کارگران آبفای اهواز تجمع کردند

سه شنبه ۱۵ مهرماه ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۰۷-IranSOS‎- جمعی از کارگران پیمانکاری اداره آب و فاضلاب اهواز در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه خود در مقابل دفتر شرکت پیمانکاری «پرتو داچک» واقع در خیابان کیان پارس اهواز تجمع کردند. نماینده کارگران معترض به ایلنا گفت: حدود ۳۰۰ کارگر پیمانی آبفای اهواز که از سال گذشته تحت مسئولیت پنج شرکت پیمانکاری «سولار مکانیک»، «اسکله ساز»، «عمران سازان بردیا»، «شباهنگ» و «پرتو داچک» فعالیت می‌کنند هنوز نتوانسته‌اند معوقات حقوقی خود را از این پیمانکاران دریافت کنند.

‎یکی از کارگران پتروشیمی رازی به حکم دادگاه اعتراض کرد

سه شنبه ۱۵ مهرماه ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۰۷-IranSOS- یکی از ۴ کارگر پتروشیمی رازی که ماه گذشته به زندان و شلاق محکوم شده‌ بودند به حکم صادر شده علیه خود اعتراض کرد. به گزارش ایلنا، «مازیار رحیم‌زاده» از فعالان کارگری پتروشیمی رازی که با شکایت کارفرما و به اتهام اخلال در نظم به شش ماه حبس و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شده بود به رای دادگاه بدوی اعتراض کرده است.

‎انتقاد گزارشگر حقوق بشر از اجرای ۸۵۲ حکم اعدام در ایران در یک سال

سه شنبه ۱۵ مهرماه ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۰۷-IranSOS- بنا بر گزارش احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران، از اول ژوییه ۲۰۱۳ تا آخر ژوئن ۲۰۱۴ (۱۰ تیر ۱۳۹۲ تا ۹ تیر ۱۳۹۳)، تعداد اعدام شدگان در ایران به رقم کم سابقه ۸۵۲ نفر رسیده است. به گزارش ‎بی بی سی فارسی٬ آقای شهید، در ششمین گزارش خود از وضعیت حقوق بشر در ایران، که برای بررسی در نشست اکتبر مجمع عمومی سازمان ملل متحد تهیه شده، تصریح کرده که در شش ماهه اول سال ۲۰۱۴ (۱۱ دی ۱۳۹۲ تا ۹ تیر ۱۳۹۳) ۴۱۱ نفر اعدام شده اند که ۸ نفر آنها هنگام ارتکاب جرم کمتر از ۱۸ سال سن داشته اند.

‎فعالان حقوق زنان هم به كمپين كوباني را تنها نگذاريم پيوستند

‎‎سه شنبه ۱۵ مهرماه ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۰۷-IranSOS- جمعي از فعالان حقوق زنان با انتشار پيامي حمايت و همراهي خود را با كمپين كوباني را تنها نگذاريم اعلام كردند. سيمين چايچي، احترام عشقي، پروين ذبيحي، شادي نظريان و رويا ملكي از جمله امضاء كنندگان اين بيانيه مي باشند.