‎اعتراض کارگران پایانه‌های غرب تهران

چهارشنبه ۹ مهرماه ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۰۱-IranSOS- کارگران معترض سازمان پایانه‌ها و پارک‌سوارهای غرب تهران صبح امروز در مقابل ساختمان شورای شهر تهران دست به اعتراض صنفی زدند اما با درخواست حراست این نهاد، کارگران به داخل ساختمان شماره ۲ شورای شهر وارد شدند. به گزارش ایلنا، صبح امروز ۳۰ نفر از کارگران پایانه‌های غرب تهران به‌دلیل آن‌چه که بی‌اعتنایی مذیرعامل به مطالبات‌شان خوانده می‌شود، در اعتراض به اعمال فشار برای امضای قرارداد جدید، دریافت سه ماه علی‌الحساب حقوق و دستمزد، سه ماه تعویق در پرداخت حق بیمه و نپرداختن حق اولاد شهریورماه در مقابل ساختمان شورای شهر تهران دست به تجمع اعتراضی زدند.

‎در پانزدهمین روز اعتصاب: ‎اخراج دو کارگر کاشی گیلانا لغو شد

چهارشنبه ۹ مهرماه ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۰۱-IranSOS- همزمان با پانزدهمین روز از آغاز اعتصاب صنفی کارگران کاشی گیلانا، کارگران معترض از موافقت سرپرست موقت این واحد صنعتی برای بازگشت به کار دو کارگری خبر می‌دهند که چندی پیش و با شروع اعتراض کارگران، اخراج شده بودند. یکی از کارگران کارخانه کاشی گیلانا امروز (۷ مهر) به ایلنا گفت: براساس توافقی که روز گذشته میان نمایندگان کارگران و سرپرست موقت کارخانه صورت گرفت آقایان «مهدی کاظمی» و «احمد میرزایی» از عصر روز گذشته در محل کار خود حاضر شدند.

‎پرونده مرتضوی سرگردان بین وزارت اطلاعات و حفاظت قوه قضائیه

چهارشنبه ۹ مهرماه ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۰۱-IranSOS- مصطفی ترک همدانی، وکیل کارگران شاکی در پرونده تخلفات مالی سازمان تامین اجتماعی در دوران تصدی سعید مرتضوی، در واکنش به اظهارات اخیر او گفت: بر اساس قانون «حفظ و ارتقا سلامت اداری» کارشناسان وزارت اطلاعات صلاحیت لازم برای بررسی پرونده تخلفات مدیریت قبلی سازمان تامین اجتماعی را دارند. به گزارش ایلنا، سعید مرتضوی روز هفتم مهرماه در حاشیه مراسم ختمی در واکنش به گفتگوی وکیل کارگران شاکی با ایلنا که از ارجاع پرونده او به وزارت اطلاعات خبر داده بود، گفته بود که بر اساس قانون، رئیس قوه قضاییه حق دارد پرونده‌های مد نظر را به «حفاظت اطلاعات قوه قضائیه» ارجاع دهد.

‎یک زندانی در زندان مرکزی مشهد به دار آویخته شد

سه شنبه  ۸ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۹-۳۰-IranSOS- جوان ۲۴ساله‌ای که متهم بود در سال ۸۹ پسر ۱۵ساله‌ای را به قتل رسانده بود سپیده دم روز گذشته در زندان مرکزی مشهد به دار آویخته شد. به گزارش هرانا به نقل از روزنامه خراسان، متهم در یکی از روستاهای کاشمر با سنگ مرتکب قتل شده بود.

‎تعویق اعدام ریحانه جباری و بیخبری از سرنوشت اشرف نظری

سه شنبه  ۸ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۹-۳۰-IranSOS- ریحانه جباری به زندان شهر ری (قرچک ورامین) بازگشت و بصورت غیر رسمی به خانواده وی اطلاع داده شده که اجرای حکم اعدام موقتا به تعویق افتاده. به گزارش هرانا، ریحانه جباری زندانی متهم به قتل زندان شهر ری (قرچک ورامین) که در روند دادرسی مغشوش و ناعادلانه به اعدام محکوم شده، بعد از ظهر روز گذشته (دوشنبه ۷ مهر ماه) جهت اجرای حکم به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.