‎جوانی دیگر در آستانه اعدام

جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۱۷-IranSOS- مادر «رحمان درویش‌پور» که در آستانه اعدام قرار دارد و خانواده مقتول روز یک شنبه گذشته، در زمان تعیین شده برای اجرای حکم قصاص، برای مرتبه دوم فرصت دوباره به وی دادند، با درخواست کمک از مردم گفت: «پسرم هزار بار پشیمان شده است.» به گزارش هرانا، پدر رحمان به کارون پرس گفت: ماجرای این قتل به ۶سال پیش بازمی گردد که رحمان۱۷ ساله و «سعید» به خاطر یک خط موبایل با هم درگیر شدند و خاتمه این دعوا ختم به فوت دوستش رمضان شد.

‎اسیدپاشی به زنان بدحجاب در اصفهان

جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۱۷-IranSOS- در هفته‌های اخیر، حداقل شش زن جوان قربانی اسیدپاشی تنها در بیمارستان فیض اصفهان بستری شده‌اند. به گزارش هرانا، یک منبع مطلع به رادیو فردا گفته که یکی از قربانیان، دختر ۲۱ ساله‌ای است که اسید هم صورت او را سوزانده و هم به علت وارد شدن به دهان، به اندام داخلی‌اش آسیب رسانده است.

‎فشار بر خانواده عطاءالله رضوانی برای قبول مختومه اعلام کردن پرونده

‎‎جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۱۰-۱۶-IranSOS- مسئولان قضائی بر خانواده شهروند بهایی که در بندرعباس به قتل رسید فشار میاورند تا قبول کنند پرونده بسته شود.
به گزارش هرانا، با گذشت سیزده ماه از قتل عطاءالله رضوانی شهروند بهایی ساکن بندرعباس، روز سه شنبه ۲۲ مهر ماه خانواده رضوانی به همراه وکیل پرونده به شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس احضار شدند و امانی (بازپرس پرونده) به ایشان اظهار می‌دارد که تاکنون هیچ سرنخ از جریان قتل عطاءالله رضوانی پیدا نشده و این پرونده راه به جایی نخواهد برد.

‎صدور کیفرخواست برای سعید شیرزاد

‎‎چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۱۵-IranSOS- پرونده سعید شیرزاد فعال حقوق کودک به دادگاه انقلاب فرستاده و برایش کیفرخواست صادر شد. به گزارش هرانا، پرونده سعید شیرزاد زندانی سیاسی زندان اوین پس از صدور کیفرخواست به دادگاه انقلاب فرستاده شده اما هنوز برای وی تعیین شعبه نشده است. یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: «وکیل سعید شیرزاد آقای امیرسالار داوودی طی مراجعه به دادگاه انقلاب مطلع شده که کیفرخواست صادر شده اما هنوز تعیین شعبه نشده است.»