‎چراغ سبز امام جمعه اصفهان برای اسیدپاشی به زنان: ام‌القرای جهانیم یا بدتر از حرامسرا های قدیم؟

سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۲۱-IranSOS- حنیف حیدرنژاد: به گزارش هرانا، حوالی ساعت ۱۱ صبح روز یکشنبه، ۲۷ مهر در اصفهان، یک موتور سوار دو ترکه به سمت ۳ دختر در خیابان شیخ صدوق اسید پاشید که یک نفر از آن‌ها به خاطر پاشیدن اسید در قفسه سینه در دم، جان باخت و دو نفر دیگر راهی بیمارستان شدند. [۱] خشم و اعتراض عمومی در اصفهان نسبت به اسید پاشی زنجیره ای به صورت و پیکر زنان جوان بالا گرفته است. بی عملی مقامات انتظامی این ظن را تقویت کرده که ناتوانی آنها در شناسائی و دستگیری عاملین این جنایات بدان خاطر است که نیروهای عمل کننده از مقامات بالاترِ مذهبی یا امنیتی دستور می گیرند و زیر چتر حفاظتی آنها قرار دارند، وگرنه نمی توانستند در ظرف چند روز با یک روش یکسان و به راحتی در حداقل ۱۵ مورد در خیابان های شهر اقدام به اسید پاشی به صورت زنان کرده و ترسی از دستگیر شدن هم نداشته باشند.

‪تحصن وکیل حقوق بشری نسرین ستوده در جلوی کانون وکلا‬

سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۲۱-IranSOS- دادگاه ها حق انتخاب وکیل را از متهمان دگر اندیش سلب کرده اند. روزگاری توصیه می کردند وکلاء حقوق بشری را انتخاب نکنید و گاه نام می بردند. اکنون نقض حقوق متهمان چندان آشکار است که ناگهان شخص ناشناسی در دادگاه حضور می یابد و قاضی به متهم اظهار می دارد : این شخص وکیل توست. این در حالی است که وکلای برجسته ای مانند آقایان: عبدالفتاح سلطانی, محمد سیف زاده, وکلای دراویش گنابادی و… به حبس های طولانی مدت محکوم شده اند.

به آزار قضایی وکیل حقوق بشری نسرین ستوده پایان دهید!

سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۲۱-IranSOS- برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر، که برنامه مشترک «فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر» ‪(FIDH)‬ ‪ ‬و «سازمان جهانی مبارزه‪ ‬با شکنجه» ‪(OMCT)‬ است، اطلاعات تازه ای دریافت کرده و از شما درخواست می کند فوری در باره مساله زیر در ایران اقدام کنید.