‎اعدام ۸ زندانی در کرمان و شیراز

پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۲۳-IranSOS- صبح روز جاری ۶ زندانی در زندان عادل‌آباد شیراز و ۲ زندانی در زندان شهاب کرمان از طریق چوبه دار اعدام شدند. به گزارش هرانا، سحرگاه روز جاری ۶ زندانی در محوطه زندان عادل‌آباد شیراز از طریق چوبه دار اعدام شدند. این ۶ زندانی که ۳ نفر از ایشان با اتهامات مربوط به مواد مخدر و ۳ نفر دیگر با اتهام سرقت مسلحانه به اعدام محکوم شده بودند، طی روز گذشته جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شدند.

‎توقف اجرای یک نمایش با دستور قوه قضاییه

پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۲۳-IranSOS- اجرای نمایش «شاخ نبات» به کارگردانی مهدی شمسایی که در تالار وحدت تهران روی صحنه بود، چهارشنبه ۳۰ مهرماه، با دستور قوه قضاییه و با اعلام مرکز هنرهای نمایشی متوقف شد. به گزارش هرانا به نقل از خبرگزاری مهر؛ «شاخ نبات» که یک اپرا تئاترِ برگرفته از داستان «موش و گربه» نوشته عبید زاکانی است، از چهارم مهرماه روی صحنه رفته بود. این نمایش با همین متن و بدون هیچگونه تغییری در دولت قبلی و در سال ۸۹ اجرا شده بود.

‎آمران‌به‌معروف و ناهیان‌ازمنکر میتوانند وارد عملیات و اقدام‌جمعی شوند

پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۲۳-IranSOS- تصویب بندهای متعدد «طرح حمایت از آمران‌به‌معروف و ناهیان‌ازمنکر» تمام شدنی نیست. نمایندگان مجلس با تخفیف، تعویق و تعلیق مجازات اعمال مجرمانه نسبت به آمربه‌معروف و ناهی‌ازمنکر مخالفت کردند. براساس ماده هفت این طرح مجازات اشخاصی که مبادرت به اعمال مجرمانه نسبت به آمر‌به‌معروف و ناهی‌ازمنکر نمایند، قابل تعویق، تخفیف یا تعلیق نیست.

‎گزارش ویدیویی تجمع اعتراضی روز چهارشنبه در اصفهان

پنجشنبه  ۱ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۲۳-IranSOS- روز چهارشنبه مورخ ۳۰ مهرماه شهروندان اصفهانی در تجمعی مقابل دادگستری این شهر به ناامنی اجتماعی و رویداد اسیدپاشی‌های اخیر در این شهر اعتراض کردند.
به گزارش هرانا ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران صد‌ها شهروند معترض در تجمع مقابل دادگستری این شهر با سر دادن شعارهایی از قبیل «امر به معروف با اسید نمی‌خواهیم»، «حجاب زوری نمی‌شه، ایران عراق نمی‌شه»، «امنیت، آزادی، حق مسلم ماست»، «احمدی مقدم، استعفا استعفا»، «دادستان حیا کن، صندلی‌ات و‌‌ رها کن»، «ای خواهر قربانی در قلب ما می‌مانی»، «دادستان، دادستان این صدای داد ماست، صدای فریاد ماست»، «نیروی انتظامی، خجالت خجالت»، «اصفهان شهر ماست، امنیت حق ماست» ناخرسندی خود را از عملکرد دستگاه قضایی و پلیسی اعلام کرده و با قربانیان این وقایع اظهار همدردی نمودند.

‎نامه شجریان به اولیای دم پرونده «ریحانه»

چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۲۳-IranSOS- «سزاوار است با بزرگواری خانوادگی از کشتن بپرهیزید و به انسان درمانده و نا‌امیدی زندگی دوباره ببخشید تا دیگر انسان‌ها را خوشحال کرده باشید.» این بخشی از نامه محمدرضا شجریان به خانواده مرحوم سربندی – اولیای دم پرونده ریحانه جباری – است. متن این نامه به نقل از عصر ایران به این شرح است:

‎بازداشت یک عکاس در پی انتشار تصاویر تجمع مردم علیه اسیدپاشی

پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۲۳-IranSOS- آریا جعفری، عکاس خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در اصفهان، روز پنجشنبه در منزل خود بازداشت شد. به گزارش هرانا به نقل از کلمه؛ ماموران امنیتی دیروز با حضور در منزل این عکاس خبری، به تفتیش خانه و توقیف وسایل شخصی آقای جعفری پرداخته و او را بازداشت کرده‌اند.