‎رنجنامه مادر یک زندانی سیاسی

یکشنبه ۲۰ مهرماه ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۱۲-IranSOS- پیش‌تر زمزمه انحلال بند ۳۵۰ زندان اوین منتشر شده بود و این امر موجب دلواپسی و دل‌نگرانی برخی از زندانیان و خانواده‌های آنان شده بود. به دنبال بازرسی‌های‌گاه و بی‌گاه و حمله گارد ویژه به این بند و وقوع ماجراهای پس از آن، و همچنین با آغاز امسال، مسوولان زندان به این خواسته جامه عمل پوشاندند. پس از آن بسیاری از زندانیان سیاسی و امنیتی، بدون اطلاع قبلی به بندهای عمومی منتقل شدند و در فضایی نامانوس قرار گرفتند که ماحصلی جز تشدید فشارهای روحی و جسمی بر این دگراندیشان در برنداشت. سخن و درددل‌های مادر یکی از این زندانیان محبوس در اوین، طی رنجنامه‌ای پرده از زوایای پنهان انتقال زندانیان برداشته است. مادر این زندانی که به دلیل فشارهای احتمالی بعدی نخواست نامش فاش شود، در نامه‌ای به «سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان» ناگفته‌های بسیاری را آشکار ساخت که در پی می‌آید:

‎ناهید گرجی در مشهد بازداشت شد

یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۱۲-IranSOS- ناهید گرجی شهروند ساکن مشهد شب گذشته به علت عضویت در شبکه‌های اجتماعی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. به گزارش هرانا، شب گذشته (شنبه ۱۹ مهر ماه) ماموران امنیتی به منزل ناهید گرجی مراجعه کرده و پس از بازداشت، منزل ایشان را مورد بازرسی قرار دادند.

‎اعتراض کارگران «صنایع کم مصرف ایرانیان» به تعویق ۳ ماه حقوق

یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۱۲-IranSOS- در پی تعویق سه ماه حقوق ۱۲۰ کارگر کارخانه «صنایع کم مصرف ایرانیان» زیر مجموعه کارخانه کنتور سازی ایران در قزوین، روز گذشته (۱۹ مهر ماه) کارگران این واحد با تجمع در محوطه کارخانه دست از کار کشیدند. به گزارش هرانا، یکی از کارگران این کارخانه که هویت‌اش نزد ایلنا محفوظ است، با اعلام این خبر گفت: کارخانه کنتور سازی ایران واقع در استان قزوین از دو کارخانه کنتور سازی و صنایع کم مصرف ایرانیان تشکیل شده است که تجمع اعتراضی دیروز به دلیل تعویق سه ماه حقوق ۱۲۰ نفر از کارگران صنایع کم مصرف ایرانیان (تولید کننده انواع لامپ‌های کم مصرف) صورت گرفته است.

‎مریم شفیع پورپس از اتمام مرخصی به زندان بازگشت

یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۱۳-IranSOS- مریم شفیع‌پور، فعال دانشجویی و زندانی دربند در زندان اوین، امروز پس ازاتمام مرخصی درمانى شش روزه به زندان بازگشت. به گزارش هرانا به نقل از سحام، این زندانی سیاسی، هفته گذشته پس از بیش از پانزده ماه محرومیت از مرخصی عادی، با وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به مرخصی شش روزه درمانى آمده بود.

‎آتنا فرقدانی و غنچه قوامی وارد اعتصاب غذای خشک شدند

‎‎یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۳ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۱۲-IranSOS- آتنا فرقدانی و غنچه قوامی که در یک سلول در بند دو- الف نگهداری می‌شوند از روز یازدهم اعتصاب دست به اعتصاب غذای خشک زده‌اند. بنا به گزارش هرانا، آتنا فرقدانی و غنچه قوامی که به همراه یکدیگر در یک سلول در بند دو- الف سپاه زندان اوین نگهداری می‌شوند از حدود یازده روز پیش دست به اعتصاب غذا زده و از روز گذشته اعتصاب خود را بصورت خشک ادامه می‌دهند.