‎حکم پرونده غنچه قوامی صادر شد

چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۲۳-IranSOS- وکیل مدافع غنچه قوامی از صدور حکم پرونده موکلش در دادگاه انقلاب خبر داد. به گزارش هرانا، سید محمود علیزاده طباطبایی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: با اینکه طبق ماده ۲۱۲ قانون آیین دادرسی کیفری دادگاه مکلف است ظرف یک هفته از اعلام ختم رسیدگی دادگاه، حکم خود را صادر کند اما روز گذشته من به دادگاه مراجعه کردم و حکم را به من ابلاغ نکردند. وی افزود: امروز هم که به دادگاه مراجعه کردم گفتند که حکم در مرحله تایپ است.

نیروهای امنیتی تحصن نسرین ستوده در اعتراض به آزار دگراندیشان را به هم زدند

سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۲۲-IranSOS- پیام مشترک رسانه ای – پاریس:  ۲۱ اکتبر ۲۰۱۴ (۲۹ مهر ۱۳۹۳) خانم نسرین ستوده، وکیل سرشناس حقوق بشری و برنده جایزه ساخاروف در سال ۲۰۱۲ در اعتراض به آزار مداوم دگراندیشان به دست حکومت ایران و کنترل روز افزون رژیم بر کانون وکلا و قوه قضاییه امروز در جلوی کانون وکلای مرکز در تهران دست به تحصن زد. نیروهای امنیتی پس از چند ساعت این حرکت اعتراضی را به هم زدند. آنها دوربین یکی از عکاسان خبرگزاری فرانسه را ضبط کردند و پس از پاک کردن عکس های تحصن به او بازگرداندند.

‎تجمع مردم اصفهان در واکنش به حادثه اسیدپاشی

سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۲۲-IranSOS- در پی حادثه اسیدپاشی به چهار نفر از بانوان در اصفهان، صبح امروز در محل دادگستری این شهر تجمع مردمی در اعتراض به این حادثه شکل گرفت. به گزارش فارس از اصفهان،، حدود ۲ هزار نفر در این تجمع در مقابل دادگستری حاضر شده‌اند. بیشتر معترضان از بانوان و مادرانی هستند که نسبت به احساس فقدان امنیت دختران خود در اصفهان از مقامات قضایی ناراضی هستند.