‎تجمع کارکنان پتروشیمی بوعلی در اعتراض به پرداخت نشدن پاداش بهره‌وری

‎سه شنبه  ۶ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۲۸-IranSOS- جمعی از کارکنان رسمی مجتمع پتروشیمی بوعلی امروز در اعتراض به پرداخت نشدن پاداش بهره‌وی نیمه نخست سال ۹۳ در محوطه این مجتمع تجمع کردند. منابع خبری ایلنا گزارش داده‌اند که اعتراض امروز کارکنان رسمی مجتمع پتروشمی بوعلی پس از آن صورت گرفت که مدیریت مجتمع در روزهای اخیر به کارگران گفته بود که از سوی «هولدینگ خلیج فارس» (شرکت مادر تخصصی شرکت ملی صنایع پتروشیمی) به مجتمع پتروشیمی بوعلی هیچ دستوری برای پرداخت پاداش بهره‌وری شش ماهه نخست سال جاری ابلاغ نشده است.

‎‫اسید پاشی به زنان با فتوای کدامین مرجع تقلید‬

سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۲۸-IranSOS- خشونت علیه زنان و در فجیعترین اشکال آن زاده جامعه بیمار و مرد سالار است. خشونتی که زنان همه روزه با آن دست و پنجه نرم میکنند و گاهنا از آن جان سالم بدر نمیبرند.‬ و اما زیر سایه حکومت اسلامی، هیولای خشونت به زنان در چهاردیواری خانه محبوس نیست. بلکه سوار بر موتور با هزینه محرمانه صدها ارگان سرکوب ریز و درشت در خیابانها پرسه میزند و برعلیه دختران و زنان جوان اسیدپاشی زنجیره ای سازمان میدهد.‬

‎تجمع کارگران معدن جو مقابل فرمانداری زرند/ ۱۲۰ نفر در آستانه اخراج

سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۲۸-IranSOS-  کارگران معدن زغال سنگ «معدن جو» واقع در زرند کرمان امروز (ششم آبان ماه) با تجمع در مقابل فرمانداری این شهرستان خواستار تسریع در رسیدگی به شرایط استخدامی‌شان شدند. به گزارش دریافتی ایلنا، شیوه اجرای تعدیل نیرو در شرکت زغال سنگ معدن جو و تعویق در پرداخت مطالبات از دیگر دلایل اعتراض کارگران این معدن عنوان شده است. گفته می‌شود این شرکت به دلیل آنچه «عدم گردش مالی ناشی از بی‌پولی شرکت‌های معدنی» عنوان شدهٰ از ابتدای سال جاری تا کنون حدود ۳۰ نفر از کارگران را پس از خاتمه قرارداد اخراج کرده است.

اعدام شرم آور زن جوان در پی تحقیقات و محاکمه پرایراد

سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۲۸-IranSOS- با وجود این که جامعه مدنی و جامعه بین المللی، از جمله رییس پارلمان اروپا از دولتمردان ایران خواستند حکم اعدام جباری را لغو کنند و به او امکان محاکمه دوباره و عادلانه بدهند، او دو روز پیش در زندان رجایی شهر اعدام شد. بنا به گزارش های مربوط به دفن ریحانه جباری در روز ۴ آبان، شمار زیادی از ماموران امنیتی حضور داشته اند و حتا مانع شده اند خانواده اش بر جنازه او نماز میّت بگزارد.