‎هفت نفر در زندان قزلحصار کرج اعدام شدند

یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۱۹-IranSOS- سحرگاه روز یکشنبه ۷ زندانی با جرایم مربوط به مواد مخدر در زندان قزلحصار کرج از طریق چوبه دار اعدام شدند. به گزارش هرانا، سحرگاه روز جاری (یک‌شنبه ۷ مهر ماه) ۷ زندانی با جرایم مربوط به مواد مخدر در محوطه زندان قزلحصار کرج از طریق چوبه دار اعدام شدند.

‎دادگاه انتظامی وکلا، ‌نسرین ستوده را برای سه سال از وکالت محروم کرد

‎یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۱۹-IranSOS- شعبه دوم دادگاه انتظامی وکلا، نسرین ستوده، ‌ را برای سه سال از وکالت محروم کرد. به گزارش هرانا به نقل از جرس؛ رضا خندان، ‌همسرنسرین ستوده، ‌در صفحه فیس بوک خود نوشته است که جلسه این دادگاه براساس درخواست دادسرای اوین برای محرومیت نسرین ستوده از وکالت تشکیل شده است. وی همچنین نوشته است: ننگین‌ترین رای تاریخ ۱۰۰ سالهٔ کانون‌های وکلای کشور توسط شعبه دوم دادگاه انتظامی وکلا به ریاست آقای ماجد وثوقی (وکیل پایه یک دادگستری) و دو تن از دادیاران این شعبه که آنان نیز وکیل دادگستری هستند، در خصوص رسیدگی به درخواست دادسرای اوین مبنی بر محرومیت نسرین از وکالت، امروز شنبه ۲۶ مهر ماه ۹۳ ابلاغ و در آن با درخواست این دادسرا مبنی بر محرومیت نسرین از وکالت به مدت ۳ سال به طرز حیرت انگیزی موافقت شده است.

‎نقش وزارت نفت در حادثه کشته شدن کارگر پالایشگاه فجر

یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۱۹-IranSOS- روز گذشته (شنبه، ۲۶ مهر) در پی حادثه‌ای در پالایشگاه فجر جم واقع در استان بوشهر، یک کارگر کشته و دو کارگر دیگر مصدوم شدند. در حالیکه کارگران کم نکردن فشار گاز درون خط لوله را علت این حادثه می‌دانند اما مدیر عامل پالایشگاه مدعی است این کار بر اساس دستور العمل‌های جاری و مصوب وزارت نفت صورت گرفته است.

‎۲۰۰ کارگر «نخ پارسیلون» ۳ ماه حقوق نگرفته‌اند

یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۱۹-IranSOS- پرداخت حقوق سه ماه گذشته ۲۰۰ کارگر کارخانه نخ پارسیلون، واقع در استان لرستان به دلیل آنچه کمبود منابع مالی خوانده می‌شود به تأخیر افتاده است. «محمد حسن موسیوند» دبیر کانون شوراهای اسلامی کار استان لرستان در این باره به ایلنا گفت: کارخانه پارسیلون تولید کننده انواع نخ پلی استر در شهرستان خرم آباد حقوق کارگران خود را در ماه‌های تیر، مرداد و شهریو پرداخت نکرده است.

‎پوربابایی: ‎برای مجازات اسیدپاشی با خلاء قانونی مواجهیم

یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۱۹-IranSOS- یک وکیل دادگستری گفت: با توجه به اینکه اجرای حکم قصاص در رابطه با اسیدپاشی ممکن نیست و قانون خاص اسیدپاشی مصوب ۱۳۳۷ نیز پاسخگوی نیازهای روز جامعه نیست باید گفت که در این زمینه با خلاء قانونی مواجه هستیم. هوشنگ پوربابایی در گفت‌وگو با (ایسنا)، درباره علل افزایش اسیدپاشی، اظهار کرد: در این باره ابتدا باید آسیب‌شناسی کرد که علت افزایش این گونه جرائم چیست. این گونه جرائم عمدتا ریشه در مسائل اجتماعی و اقتصادی دارد. یعنی به نظر می آید که این مسائل عمدتا ناشی از عدم آموزش صحیح مجازات و توجه نکردن نظام های اجتماعی به خواست ها و نیازهایی هست که این گونه افراد دارند.

‎درخواست اصغر فرهادی از جامعه پزشکی داخل و خارج از کشور

یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۱۹-IranSOS- اصغر فرهادی در پی حادثه اسیدپاشی در اصفهان در متنی واکنش نشان داد. این کارگردان سینمای ایران در این متن که در اختیار ایسنا گذاشته آورده است:«از جامعه پزشکی ایران، متخصصان در داخل و خارج از کشور خواهشمندم از هر طریق ممکن همه همت و توان خود را در این لحظات سخت برای کمک به بانوان آسیب دیده فاجعه غیرقابل باور این روزهای شهر غم آلود اصفهان به کار بندند.

‎نمایندگان! این زنان به خاک سیاه نشسته‌اند

یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۱۹-IranSOS- حادثه اسیدپاشی به تنی چند از زنان بی‌دفاع اصفهان، درحالی توجه عموم و رسانه‌ها را به خود جلب کرد که این حادثه نه اولین اسیدپاشی در جامعه بوده و نه آخرین آن خواهد بود؛ آخرین نخواهد بود چرا که از شواهد و قرائن پیداست که سوزاندن و متلاشی کردن چشم و چهره شهروندان، ظاهرا و به دلیل عدم برخورد قاطع با مجرمان این نوع جرایم، چه از سوی قربانیان و چه از سوی مجریان قانون، عرصه بی‌صاحب تصور شده است! به گزارش ایسنا منطقه اصفهان، این نوع حوادث با وجود تکرار، هرگز از مدار ذهن مخاطبان و محور توجه آنها خارج نخواهد شد؛ چرا که امنیت و مهم‌تر از آن «احساس امنیت»، باارزش‌ترین کالایی است که هم از سوی دین اسلام مجازاتی سخت برای مخلان امنیت و آسایش جامعه تدبیر شده است و هم مردمان یک جامعه، امنیت را از نان شب‌شان واجب‌تر می‌دانند.