‎غنچه قوامی سه‌شنبه محاکمه می‌شود

پنجشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۰۹-IranSOS- وکیل‌مدافع غنچه قوامی با اشاره به گذشت ۱۰۰ روز از بازداشت موقت موکلش گفت: قرار است در هفته آینده دادگاه موکلم برگزار شود. به گزارش ایسنا، سیدمحمود علیزاده‌ طباطبایی در گفت‌وگو با «روز نو» تصریح کرد: بعد از پیگیری‌های فراوان، دادگاه رسیدگی به اتهام غنچه قوامی سه‌شنبه هفته آینده برگزار خواهد شد.

‎بندبازی روی طناب دار ریحانه جباری؟

پنجشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۰۹-IranSOS- در میانه همه گزارش‌ها و مصاحبه‌هایی که از پرونده قتل مرتضی سربندی به دست ریحانه جباری در رسانه‌ها منتشر شده است، صحبت از پیامکی هست که شب قبل از وقوع قتل توسط ریحانه ارسال شده و مضمون آن این بوده که فردا می‌کشمش. به گزارش ایسنا، «الف» در یادداشتی به قلم کبری آسوپار با این مقدمه ادامه می‌دهد: کاری نداریم که خانواده مقتول معتقدند منظور این پیامک پدرشان بوده که فردای ارسال پیامک توسط ریحانه به قتل رسیده و قاضی می‌گوید منظور، پدر خود ریحانه بوده و از سر کینه گفته شده و مادر ریحانه می‌گوید صرفا یک مزاح بوده است! بحث بر سر این است که رسانه‌ها و افراد درگیر در این ماجرا، فردی را که ریحانه این پیامک را برای او ارسال کرده، چگونه معرفی می‌کنند.

‎اعدام، اهداف و انگیزه ها؛ به مناسبت روز جهانی مبارزه برای لغو حکم اعدام

پنج شنبه ۱۷ مهرماه ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۰۹-IranSOS- حنیف حیدرنژاد: در ایران حد فاصل ژوئن ۲۰۱۳ تا ژوئن ۲۰۱۴  ۸۵۲ نفر اعدام شده اند. احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ششمین گزارش خود در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران که در اکتبر ۲۰۱۴ منتشر شده است با اعلام این ارقام تکاندهنده با ارائه یک گرافیک، آمار افزایش یابنده اعدام از سال ۲۰۰۴ تا نیمه اول سال ۲۰۱۴ در ایران را نیز نشان داده است. [۱]