‎تجمع کارگران کاشی گیلانا در مقابل ادراه کار منجیل

‎دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۰۶-IranSOS- همزمان با بیستمین روز از شروع اعتراضات صنفی کارگران کارخانه «کاشی گیلانا»، صح امروز جمعی از کارگران این واحد صنعتی در اعتراض به انباشته شدن حجم مطالبات معوقه خود در مقابل اداره کار منجیل تجمع کردند. یکی از کارگران کارخانه گیلانا با اعلام این خبر به ایلنا گفت: در این تجمع اعتراضی که نزدیک به یک ساعت طول کشید حدود ۳۰ نفر از کارگران شرکت داشتند.

‎آغاز به کار “‎سرکوبگران افتخاری” از امروز در کلانتری‌ و پاسگاه‌ها

‎دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۰۶-IranSOS- رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: از امروز فعالیت پلیس افتخاری در کنار سایر پلیس‌ها در حوزه‌های مختلف مانند کلانتری و پاسگاه آغاز می‌شود. به گزارش (ایسنا)، سردار تقی مهری در حاشیه برگزاری دومین گردهمایی فرماندهان و کارکنان یگان حفاظت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پلیس افتخاری برای مشارکت مردمی به منظور ایجاد امنیت در کشور فعالیت می‌کند.

‎پارازیت جان می‌گیرد؛ از خواب بیدار شوید!

دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۰۶-IranSOS- امواجی که برای به تأخیر افتادن آگاهی، سلامتی مردم را هدف قرار داده‌اند و امواجی که دیر یا زود خودشان رفتنی هستند و اثراتشان ماندی، باید زودتر چاره شوند. مهدی حاج محمود عطار در خبرآنلاین نوشت: نمی‌دانم روی سخن در این مقال دقیقاً با کیست، اما به هر حال ممکن است افرادی باشند که بدانند قصه ارسال پارازیت‌ها توسط چه ارگان و نهاد و مسئولی خوانده می‌شود.

جمهوری اسلامی و مشکل آزادی عقیده و بیان

دوشنبه ۱۴ مهرماه ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۰۶-IranSOS- رادیو بین المللی فرانسه ‪-‬ عزیز احمد فرد‪:‬ میز گرد با خانم سارا دماوندان، خبرنگار، و آقایان عبدالکریم لاهیجی، فعال حقوق بشر و رییس فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر، و رضا معینی، مسئول ایران و خاور میانه در سازمان گزارشگران بدون مرز. سخنان رئیس جمهور ایران، آقای روحانی، مبنی بر اینکه در ایران خبرنگار زندانی وجود ندارد، نه تنها باعث تعجب شده است، بلکه همچنان، بار دیگر، مسئلۀ آزادی بیان و عمیق تر از آن، مسئلۀ آزادی عقیده را در رژیم های جمهوری اسلامی مطرح می کند‪.‬

‎اعدامی‌ای که زنده شد در چه حال است؟

دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۰۶-IranSOS- وضعیت وخیم مردی که یک‌سال قبل ساعاتی بعد از اجرای حکم اعدام دوباره زنده‌ شد، خانواده‌اش را به‌شدت نگران کرده و تلاش‌ها برای آزادی او هنوز به جایی نرسیده‌ است. روزنامه شرق نوشت: اعدامی زنده‌شده که علیرضا نام دارد به اتهام حمل و نگهداری مواد مخدر به اعدام محکوم شده‌ بود. او اواسط مهر سال گذشته در زندان بجنورد به ‌دار آویخته و ۲۰ دقیقه بعد از چوبه دار پایین آورده ‌شد و پزشک قانونی حاضر در صحنه نیز مرگ او را تایید کرد اما ساعاتی بعد از انتقال جسد به پزشکی قانونی در حالی‌که کارگر سردخانه مشغول انجام کاری در آن محل بود متوجه بخار در کاور جسد علیرضا شد و بلافاصله مسئولان را خبر کرد.

‎محکومیت ۲۲ فیسبوکی‌

دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۰۶-IranSOS- فرمانده انتظامی شهرستان ملایر با اشاره به اینکه در حوزه پلیس فتا، تمام فضای مجازی و سایبری رصد می‌شود، گفت: با افرادی که از طریق فیس‌بوک با شبکه‌های خارجی بیگانه در ارتباط هستند، ‌با هماهنگی مراجع‌قضایی برخورد قانونی صورت می‌گیرد. سرهنگ شعبان ترک‌نیا در گفت‌وگو با (ایسنا) منطقه همدان، از تشکیل ۲۲ پرونده درهمین راستا و ارجاع آن به مراجع قضایی ذی‌ربط خبرداد و افزود: مجرمان این پرونده‌ها با شبکه‌های اجتماعی ضداخلاقی در رابطه بودند که کلیه پرونده‌ها منتج به نتیجه شد.

‎اخبار پرونده‌های «بابک زنجانی»، «ریحانه جباری»، «غنچه قوامی» و خبرنگاران واشنگتن‌پست

دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۰۶-IranSOS- محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده ریحانه جباری و اینکه آیا اظهارنظر مراجع تقلید مبنی بر غیرشرعی بودن اعدام ریحانه جباری صحت دارد یا خیر؟ گفت: من بارها عرض کرد‌ه‌ام که اگر ما ملتزم به قانون باشیم به نفع همه است. قصاص از قوانین مسلم اسلام و یک حق شخصی برای اولیای دم است. اگر اولیای دم تقاضای قصاص نکنند اصلا با این عنوان پرونده بررسی نمی‌شود، ولی اگر درخواست و بررسی شد و جرم قاتل هم عمدی تشخیص داده شد و بعد هم با مذاکراتی که صورت می‌گیرد رضایت حاصل نشد طبیعی است حکم باید اجرا شود.