‎اعدام چهار زندانی در نو شهر و شیراز

چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۳۱-IranSIOS- روز گذشته ۳ زندانی در زندان عادل‌آباد شیراز و روز جاری یک زندانی در زندان مرکزی نوشهر از طریق چوبه دار اعدام شد. به گزارش هرانا، سپیده دم روز گذشته (سه‌شنبه ۹ دی ماه) یک زندانی با جرایم مربوط به مواد مخدر و دو زندانی متهم به سرقت مسلحانه در محوطه زندان عادل‌آباد شیراز از طریق چوبه دار اعدام شدند.

‎اکرمی: حصر موسوی و کروبی کاملاً قانونی است

سه‌شنبه ۹ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۳۰-IranSOS- سیدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری و سیدنظام الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس در برنامه رادیو ایران به تبیین ریشه‌های فتنه ۸۸ و ابعاد حضور پرشور مردم ایران برای مقابله با این فتنه پرداختند. به گزارش فارس،حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا اکرمی، رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری و سید نظام‌الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس و  با حضور در ویژه برنامه رادیویی بحث روز در رادیو ایران، که به مناسبت حماسه مردمی حمایت از ولایت فقیه در نهم دیماه سال ۸۸ تولید و پخش شد، به تبیین ریشه‌های فتنه ۸۸ و ابعاد حضور پرشور مردم ایران برای مقابله با این فتنه پرداختند.

‎درخواست آمریکا برای تبادل امیر حکمتی

سه‌شنبه ۹ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۳۰-IranSOS- وکیل‌مدافع امیر میرزایی‌حکمتی از درخواست آمریکا از ایران برای تبادل موکلش (زندانی آمریکایی محبوس در ایران) با برخی بازداشت‌ شده‌های ایرانی مقیم آمریکا خبر داد. سیدمحمود علیزاده‌طباطبایی در گفت‌وگو با (ایسنا)، درباره‌ آخرین وضعیت پرونده‌ امیر میرزایی حکمتی گفت: آمریکا از طریق دفتر حافظ منافع خود در ایران درخواست تبادل وی را با برخی بازداشت‌شده‌های ایرانی مقیم آمریکا ارائه کرده است.

‎تخریب لایه‌های باستانی قزوین موقتا متوقف شد

سه‌شنبه ۹ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۳۰-IranSOS- معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از توقف حفاری روی لایه‌های شهر باستانی قزوین با هدف ایجاد پارکینگ طبقاتی خبر داد. به گزارش ایسنا، از ظهر روز یکشنبه (هفتم دی‌ماه) سازمان نوسازی و بهسازی قزوین که پیمانکار مرمت کاروانسرای سعدالسلطنه نیز است، عملیات گودبرداری با هدف ایجاد پارکینگ طبقاتی در ضلع جنوبی این کاروانسرا را آغاز کرد؛ اما محل گودبرداری روی لایه‌های باستانی شهر قزوین و محصورشده میان سه بنای ثبت‌شده در فهرست آثار ملی یعنی کاروانسرای «سعدالسلطنه» در شمال، سرای «وزیر» در جنوب و «مسجدالنبی» در غرب قرار دارد. حتی روز گذشته، دادستانی برای ادامه‌ی این عملیات حکمی را صادر کرد.

‎بخشش ۶۸۱ محکوم به ‎اعدام

یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۲۸-IranSOS- رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور گفت: از ابتدای سال ۹۲ تاکنون ۶۸۱ نفر از محکومان به قصاص با گذشت اولیای دم به زندگی بازگشتند. به گزارش هرانا به نقل از افکارنیوز؛ اصغر جهانگیر در خصوص آمار قصاص‌های منجر به گذشت گفت: قصاص حق مسلم اولیای دم است که شرع مقدس استفاده یا عدم استفاده از این حق را در اختیار این خانواده‌ها قرار داده است.

‎لاهیجی: سخنان علی یونسی نقض حقوق شهروندی است 

‎یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۲۸-IranSOS- علی یونسی، دستیار ویژه حسن روحانی در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی گفته است که «هر مسلمانی به حضرت مسیح توهین و بی‌احترامی کند از دین اسلام خارج است.» به گفته عبدالکریم لاهیجی، این سخنان به معنی حکم اعدام برای فرد از دین خارج شده و در واقع نقض حقوق شهروندی است.

‎از نظر تعداد زندانی جزو ۱۰ کشور اول هستیم

یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۲۸-IranSOS- معاون راهبردی قوه قضاییه گفت: پیشگیری از وقوع جرم برای قوه قضاییه یک امر واجب و ضروری است و نمی‌توان به آن بی‌توجه بود. به گزارش (ایسنا)، محمدباقر ذوالقدر طی سخنانی در گردهمایی ارتقای اثربخشی برنامه‌ریزی در پیشگیری از وقوع جرم اظهار کرد: پیشگیری از وقوع جرم اگر برای کشور ما یک امر ضروری باشد که هست برای قوه قضاییه یک امر واجب و اجتناب‌ناپذیر است.

‎مجرم شناختن یا نشناختن مرتضوی در گرو اظهارنظر مجلس است

یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۲۸-IranSOS- جلسه شعبه ۱۵ بازپرسی دادسرای کارکنان دولت برای رسیدگی به اتهامات سعید مرتضوی در دوران تصدی‌اش در سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد. به گزارش (ایسنا)، مصطفی ترک همدانی در پایان جلسه بازپرسی رسیدگی به اتهامات سعید مرتضوی در جمع خبرنگاران، گفت: در جلسه امروز، پرونده به یک نقطه قابل قبول رسید و آن این است که مقام قضایی به این حجیت رسیده است که اگر اذن و اجازه‌ای برای پرداخت از اموال و وجوه در اختیار سازمان تأمین اجتماعی – چه شمول و چه غیرشمول – به خارج از سازمان وجود نداشته باشد این عمل یقیناً مجرمانه است.

‎اعدام سه زندانی در زندان مرکزی زاهدان

شنبه ۶ دی ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۲۷-IranSOS- صبح روز شنبه  سه زندانی با اتهاماتی چون؛ محاربه، فساد فی الارض و مواد مخدر در محوطه زندان مرکزی زاهدان از طریق چوبه دار اعدام شدند. به گزارش (هرانا)، سپیده دم روز جاری (شنبه ۶ دی ماه) سه زندانی در محوطه زندان مرکزی زاهدان از طریق چوبه دار اعدام شدند.