‎اعتصاب کارگران قطار شهری اهواز به روز نهم رسید

سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۰۵-IranSOS- با گذشت ۹ روز از اعتصاب صنفی کارگران قطار شهری اهواز، هنوز خواسته این کارگران مبنی بر دریافت سه ماه حقوق معوقه‌شان محقق نشده است. به گزارش ایلنا؛ بیش از ۶۰۰ کارگر تحت مسئولیت شرکت کیسون، پیمانکار پروژه قطار شهری اهواز در اعتراض به عدم پرداخت ۴ ماه حقوق معوقه از ششم اردیبهشت ماه دست از کار کشیده‌اند. با وجود آنکه با احتساب امروز (۱۵ اردیبهشت) ۹ روز از اعتصاب کارگران و تعطیلی کارگاه‌های قطار شهری می‌گذرد، تاکنون برای حل مشکل این کارگران اقدام عملی صورت نگرفته است.

ادامه خواندن “‎اعتصاب کارگران قطار شهری اهواز به روز نهم رسید”

‎دو سال مقاومت کارگران «گنبد سلطانیه» در برابر تغییر قرارداد کار

سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۰۵-IranSOS- بیش از دو سال است که تمامی حقوق و مزایای مزدی ۲۲ کارگر مجموعه تاریخی و فرهنگی گنبد سلطانیه زنجان به دلیل اعمال فشار برای امضای قرارداد موقت کار قطع شده است. به گزارش ایلنا، کارگران یاد شده از حدود ۱۰ تا ۲۲ سال پیش به عنوان نگهبان، مرمت کار، سنگ تراش، نجار و کارگر کوره در مجموعه فرهنگی، هنری گنبد سلطانیه مشغول کارند و استخدام سایر کارگران این مجموعه از طریق عقد قرارداد شفاهی کار صورت گرفته است.

ادامه خواندن “‎دو سال مقاومت کارگران «گنبد سلطانیه» در برابر تغییر قرارداد کار”

‎تعویق ۷ ماهه حقوق و بیمه کارگران آونگان اراک

‎سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۰۵-IranSOS- منابع کارگری از تعویق ۷ ماه حقوق و بیمه کارگران آونگان اراک خبر می‌دهند. به گزارش ایلنا، بیش از ۵۰ کارگر آونگان از سال ۹۳ تاکنون ۷ ماه از حقوقشان را دریافت نکرده‌اند. کارفرما در عین حال از آبان سال گذشته تاکنون حق بیمه این کارگران را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نکرده است.

ادامه خواندن “‎تعویق ۷ ماهه حقوق و بیمه کارگران آونگان اراک”

‎محمدرضا شجریان: ‎اجازه ندارم برای مردم خودم و در مملکت خودم بخوانم

سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۰۵-IranSOS- محمدرضا شجریان در همایش بین‌المللی حافظ گفت: من چند سال است که اجازه ندارم برای مردم خودم و در مملکت خودم بخوانم. به گزارش ایلنا؛ محمدرضا شجریان در ابتدای سخنانش در همایش بین‌المللی حافظ گفت: بیتی از حافظ خوانده شد که به نظرم درست خوانده نشده و درست آن به نظرم اینگونه است: جلوه‌ای کرد رخش دید ملک عشق نداشت / عین آتش شد از این غیرت و بر آدم زد.

ادامه خواندن “‎محمدرضا شجریان: ‎اجازه ندارم برای مردم خودم و در مملکت خودم بخوانم”

‎نابودی کارون تا ۲۰ سال آینده

سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۰۵-IranSOS- عضو کمیته علمی کنفرانس ملی کارون گفت: با شرایطی که در انتقال آب از خوزستان به اصفهان پیش می‌رود، کارون تا ۲۰ سال دیگر عمر نمی‌کند. به گزارش (ایسنا)، منطقه خوزستان، پرویز باورصاد، عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس بوشهر در سمینار علمی فرصت‌های سازمان متولی غیر بهره‌بردار رودخانه کارون که امروز، ۱۵ اردیبهشت‌ماه در اهواز برگزار شد، تصریح کرد: امروز رودخانه‌های استان را به دلیل بهره‌برداری‌های غیر اصولی و غیرقانونی از بین برده‌ایم و چالش‌های کنونی این رودخانه‌ها ناشی از نبود متولی واحد و مدیریتی ناظر بر بهره‌برداری از آنها است.

ادامه خواندن “‎نابودی کارون تا ۲۰ سال آینده”

‎موافقت رهبری رژیم ایران با شرایط عفو برخی محکومان

‎سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۰۵-IranSOS- رهبر رژیم ایران در پاسخ به درخواست آملی‌لاریجانی به مناسبت ولادت حضرت علی‌ (ع) با شرایط عفو و تخفیف مجازات جمعی از محکومان، موافقت کردند. به گزارش (ایسنا)، متن نامه رئیس قوه قضاییه و پاسخ خامنه‌ای به شرح زیر است:

ادامه خواندن “‎موافقت رهبری رژیم ایران با شرایط عفو برخی محکومان”

‎اعدام یک زندانی در رجایی شهر کرج

سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۰۵-IranSOS- یک شهروند اهل سرباز بلوچستان تحت جرائم مواد مخدر در زندان رجایی شهر اعدام شد. به گزارش هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، زندانی زاهد دینارزهی فرزند داد محمد ۳۵ ساله، دوشنبه ۱۴ اردیبهشت، در زندان رجایی شهر به دار آویخته شد.

ادامه خواندن “‎اعدام یک زندانی در رجایی شهر کرج”

‎اعدام سه زندانی در ساری

سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۰۵-IranSOS- حکم اعدام سه متهم قاچاق مواد مخدر با حضور دادستان مرکز استان مازندران در زندان ساری به اجرا درآمد. به گزارش هرانا به نقل از دادگستری کل استان مازندران، حجت الاسلام اسدالله جعفری در حاشیه اجرای حکم اعدام ۳ نفر از متهمان قاچاق مواد مخدر در زندان ساری گفت: احکام اعدام ۳ نفر از قاچاقچیان سابقه دار صبح امروز به اجرا گذاشته شد و این افراد به دار آویخته شدند.

ادامه خواندن “‎اعدام سه زندانی در ساری”

‎ندا مستقیمى از حامیان مادران پارک لاله، بازداشت شد

سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۰۵-IranSOS- ندا مستقیمى، جهت اجراى حکم سه سال حبس، بازداشت شد. به گزارش هرانا، ندا مستقیمى از حامیان مادران پارک لاله، پیش از ظهر دوشنبه ١۴ اردیبهشت، در محل کارش توسط نیروهاى امنیتى بازداشت شد. گفته مى شود بازداشت خانم مستقیمى جهت اجراى حکم سه سال حبس قطعى و مرتبط به بازداشت وى در آذرماه ١٣٨٩ است.

ادامه خواندن “‎ندا مستقیمى از حامیان مادران پارک لاله، بازداشت شد”

نرگس محمدى بازداشت شد

سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۰۵-IranSOS- نرگس محمدى فعال حقوق بشر، با مراجعه مأمورین امنیتى به منزل شخصى اش بازداشت شد. به گزارش هرانا،  صبح روز سه شنبه ١۵ اردیبهشت، مأمورین امنیتى با حکم قضایى، نرگس محمدى را بازداشت و به زندان اوین منتقل کردند. یکى از منابع مطلع در این باره به گزارشگر هرانا گفت: “صبح امروز مأمورین برای بازداشت خانم محمدى آمده بودند، ولى ایشان از رفتن امتناع کرده بود و در را باز نکرده بود، مأمورین تهدید کرده بودند که به زور وارد خانه مى شوند و در نهایت هم ایشان را بازداشت و به زندان اوین منتقل کردند.”

ادامه خواندن “نرگس محمدى بازداشت شد”