‎گزارشى از وضعیت زندانى سیاسی محمد امین عبداللهى

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۱۷-IranSOS- محمد امین عبداللهى، زندانى سیاسى اهل بوکان، با تبعید به زندان طبس، حدود دو سال است از امکان ملاقات با خانواده و فرزندش محروم شده است. به گزارش هرانا، علاوه بر شرایط دشوار این زندانى، خانواده وى به دلیل مشکلات مالى و بعد مسافت، امکان سفر براى ملاقات را ندارند.

ادامه خواندن “‎گزارشى از وضعیت زندانى سیاسی محمد امین عبداللهى”

‎افزایش اتهامات سعید شیرزاد و برگزارى دادگاه بدون حضور وکیل

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۱۷-IranSOS- جلسه دادگاه سعید شیرزاد، فعال مدنى، در حالى بدون اطلاع قبلى برگزار شد که وکیل وى به دلیل عدم ابلاغ وقت دادگاه نتوانست در جلسه حاضر شود. به گزارش هرانا، سعید شیرزاد فعال حقوق کودکان، اوایل هفته گذشته، بدون اعلام قبلى از زندان رجایى شهر به شعبه ١۵ دادگاه انقلاب اعزام شد و پس از اطلاع از عدم حضور وکیل، از امضاى صورتجلسه دادگاه خوددارى کرد و بدون دفاع جلسه دادگاه را ترک کرد.

ادامه خواندن “‎افزایش اتهامات سعید شیرزاد و برگزارى دادگاه بدون حضور وکیل”

‎مجلس ایران از زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها‌ تحقیق و تفحص می‌کند

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۱۷-IranSOS- ابوالفضل ابوترابی، دبیر اول کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، امروز یکشنبه ۲۷ اردیبهشت، اعلام کرد که نمایندگان در این تحقیق و تفحص به بررسی «وضعیت موجود زندان‌ها، امکانات و خدماتی که باید ارائه شود، از جمله وضعیت زندان‌ها از نظر استانداردها و بودجه زندان‌ها» می‌پردازند.

ادامه خواندن “‎مجلس ایران از زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها‌ تحقیق و تفحص می‌کند”

‎اعتراض کارگران قطار شهری اهواز با اخراج ۶۰ نفر ادامه یافت

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۱۷-IranSOS- صبح امروز بیش از ۶۰۰ نفر از کارگران پروژه قطار شهری اهواز که طی چهار ماه گذشته حقوق دریافت نکرده‌اند، بعد از سه روز تعطیلات تجمع‌های اعتراضی خود را از سر گرفتند. /کارفرما با ۶۰ نفر از کارگران غیربومی واحد حفاری تسویه حساب کرده است. / پیش از این کارفرما اخراج حدود ۱۷۰ کارگر معترض را اعلام کرده بود و این ۶۰ کارگر اخراجی اولین گروهی هستند که با آنان تسویه حساب شده است.

ادامه خواندن “‎اعتراض کارگران قطار شهری اهواز با اخراج ۶۰ نفر ادامه یافت”

‎کارگران لوله و نورد صفا علی‌رغم تعطیلی در کارخانه حاضر شدند

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۱۷-IranSOS- اعتراض صنفی نزدیک به یک هزار کارگر لوله و نورد صفا وارد بیست و هفتمین روز متوالی شد. مطالبات کارگران در جلسه‌ای که فردا صبح با حضور مقامات محلی و مدیران کارخانه برگزار می‌شود، بررسی خواهد شد. به گزارش ایلنا، در حالی که در روزهای گذشته پیامکی مبنی بر تعطیلی کارخانه لوله و نورد صفا در اولین روز کاری این هفته (یکشنبه ۲۷ اردیبهشت) به کارگران رسیده بود، حدود ۳۰۰ کارگر معترض صبح امروز در کارخانه حاضر شدند.

ادامه خواندن “‎کارگران لوله و نورد صفا علی‌رغم تعطیلی در کارخانه حاضر شدند”

‎ادامه اعتراض کارگران «لوله سازی خوزستان» پس از تعطیلات

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۱۷-IranSOS- صبح امروز (۲۷ اردیبهشت) کارگران لوله سازی خوزستان در اعتراض به عدم دریافت ۱۰ ماه حقوق معوقه برای سومین روز در هفت روز گذشته در مقابل فرمانداری اهواز تجمع کردند. منابع کارگری ایلنا در کارخانه لوله سازی خوزستان گزارش می‌دهند؛ اجتماعات صنفی کارگران لوله سازی خوزستان که از روز ۲۲ اردیبهشت ماه در پی آنچه کارگران اقدام توهین آمیزکارفرما می‌خواندند آغاز شده است.

ادامه خواندن “‎ادامه اعتراض کارگران «لوله سازی خوزستان» پس از تعطیلات”

خانوادهِ رنج و رزم و آزادی

یکشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۱۷-IranSOS- فرخ حیدری: شاید کمتر کسی در اصفهان نام خانواده زحمتکش و دلیر تُرکی را در دهه سیاه شصت نشنیده باشد. یک خانواده کارگری ساده و بی آلایش که بطور معمول سختیها و دست اندازهای زندگی روزانه را با سخت کوشی بیشتر و البته با قناعت و مناعت طبع، تحمل و برای خود هموار میکردند. خانواده ایی بسیار متواضع و مردم دار که در کانون خود سرشار از مهر و محبت و دوستی بود و هیچ آزاری هم برای کسی نداشتند ضمن اینکه برخلاف فرهنگ سنتی رایج در طیف اقشار فرودست جامعه، فضای روشنفکری حاکم بر این خانه، در میان خیل خانواده ها و مردم محله و محیط پیرامون، ویژه گی محسوسی داشت.

ادامه خواندن “خانوادهِ رنج و رزم و آزادی”