‎اعتصاب کارگران «قطار شهری اهواز» به هفدهمین روز رسید

چهارشنبه  ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۱۳-IranSOS- کارگران پروژه عمرانی «قطار شهری اهواز» در هفدهمین روز از آغاز اعتصاب‌شان به دلیل دریافت نکردن چهار ماه حقوق، همچون روز‌های گذشته مقابل درب ورودی کارگاه مرکزی تجمع کردند. به گزارش ایلنا، کارگران معترض قطار شهری اهواز از بخش‌های حفاری، ترانسفور، تعمیرات، عملیات خاکی، ماشین آلات، اجرا، فنی، حراست و… ۴ ماه است که حقوق و مزایا دریافت نکرده‌اند به همین دلیل از روز یکشنبه (۶ اردیبهشت) حدود ۶۰۰ کارگر پیمانی از مجموع حدود هزار کارگر شاغل در این واحد دست از کار کشیده و هر روز مقابل درب ورودی کارگاه مرکزی تجمع می‌کنند.

‎کارگران مس کرمان پس از یک روز اعتصاب به کار بازگشتند

چهارشنبه  ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۱۳-IranSOS- کارگران مجتمع مس شیهد باهنر کرمان عصر دیروز و در پی امضای پیمان دسته‌جمعی با کارفرما پس از یک روز اعتصاب به کار خود باز گشتند. کارگران به ایلنا گفته‌اند این اعتصاب پس از آن خاتمه یافت که میان نمایندگان کارفرما و کارگران بر سر چگونگی تامین مطالبات صنفی کارگران یک پیمان دسته‌جمعی به امضا رسید. گفته می‌شود کارگران برای افزایش مزد و مزایای شغلی به کارفرما یک مهلت ۴۵ روزه داده‌اند.

‎سه کارگر لوله‌سازی خوزستان با شکایت کارفرما به دادگاه احضار شدند

چهارشنبه  ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۱۳-IranSOS- جمعی از کارگران لوله‌سازی خوزستان برای دومین روز متوالی در اعتراض به آنچه «رفتار توهین‌آمیز کارفرما با کارگران» می‌خوانند مقابل فرمانداری اهواز تجمع کردند. همزمان گزارش می‌رسد سه نفر از کارگران این واحد تولیدی در پی احضاریه‌ای که روز دوشنبه (۲۲ اردیبهشت) دریافت کرده بودند امروز به مجتمع قضایی قدس اهواز احضار شده‌اند. این کارگران با شکایت کارفرما به اتهام ایجاد اختلال در تولید کارخانه به دادگاه رفته‌اند.

‎کارخانه لوله و نورد صفا در بیست و سومین روز اعتصاب

چهارشنبه  ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۱۳-IranSOS- اعتراض صنفی نزدیک به هزار کارگر لوله و نورد صفا در حالی وارد بیست و سومین روز متوالی شده است که در حال حاضر کارخانه تحت کنترل کارگران معترض قرار گرفته است. به گزارش ایلنا، پس از آنکه صد‌ها کارگر لوله و نورد صفا دیروز (سه‌شنبه ۲۲ اردیبهشت) مقابل ساختمان اداری کارخانه تجمع کردند، تنش بین کارگران و مدیران میانی حاضر در ساختمان بالا گرفت.

نگهبانی از حقوق بشر در دوران ریاضت اقتصادی

چهارشنبه  ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۱۳-IranSOS- فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر و سازمان عضو آن در ایرلند، مراکز مشاوره رایگان حقوقی (FLAC)، [۱] در روزهای ۱۴ و ۱۵ مه ۲۰۱۵ (۲۴ و ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴) در دابلین کنفرانسی بین المللی در باره «نگهبانی از حقوق بشر در دوران ریاضت اقتصادی» برگزار می کنند. در این کنفرانس، سازمان هایی از سراسر اروپا و نیز نهادهای ایرلندی فعال در زمینه حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شرکت خواهند داشت.

‎یک میلیون کشته، تلفات زلزله احتمالی پایتخت

سه‌شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۱۲-IranSOS- رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از آغاز اجرای طرح مدرسه آماده در ۴۲۰ مدرسه پایتخت خبر داد. به گزارش (ایسنا)، دکتر احمد صادقی در نشست اجرایی طرح مدرسه آماده که ظهر امروز در محل سالن کنفرانس باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد با اشاره به مخاطره زلزله در شهر تهران و ضرورت آمادگی شهروندان از یک سو و تمامی نهادهای دولتی و عمومی از سوی دیگر گفت: تجربه نشان داده است که دانش آموزان از آسیب پذیرترین افراد جامعه در هنگام وقوع زلزله به شمار می آیند و اگر زلزله در زمان فعالیت مدارس رخ دهد؛ در صورت آماده نبودن مدرسه معلمان و دانش آموزان، میزان تلفات و خسارات قابل توجه خواهد بود.

‎پلمب آرایشگاه‌های مردانه‌ که زنان را اصلاح می‌کردند!

چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۱۳-IranSOS- رییس اتحادیه آرایشگران مردانه ضمن اعلام شرط انجام سولاریوم در آرایشگاه‌ها،‌از پلمب آرایشگاه‌های مردانه‌ای که در واحد‌های مسکونی مستقر بودند و زنان را اصلاح می‌کردند،‌ خبر داد. به گزارش ایسنا، مصطفی گواهی امروز – چهارشنبه – در نشستی خبری گفت: آرایشگرانی که در واحد‌های مسکونی فعالیت می‌کنند کاملا غیرقانونی و بدون مجوز هستند ولی فعالیت آنها در اماکن اداری – تجاری مشکلی ندارد.