‎اعدام دست کم هشت زندانی در قزل حصار کرج

دوشنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۲۵-IranSOS- دست کم هشت محکوم مواد مخدر، امروز، در زندان قزل حصار کرج، به دار آویخته شدند. بنا بر اطلاع منابع هرانا، سحرگاه امروز، دوشنبه چهارم خرداد ماه، هشت محکوم مواد مخدر به نام های نادر حاجی زاده، محمد بارانی، جهانگیر شاهوزهی، مهران بلوچ زهی، مهرشاد سلیمانی، رضا دایی زاده، احسان ثقفی و عباس عامری، در محوطه زندان قزل حصار کرج اعدام شدند.

‎تعطیلی کارخانه «اکریل تاب» ۱۰۰ کارگر زن را بیکار کرد

‎دوشنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۲۵-IranSOS- با تعطیلی کارخانه «اکریل تاب» در خلیل شهر شهرستان بهشهر، ۱۰۰ کارگر بیکار شدند. کارگران بیکار شده همگی زن بوده‌اند. کارگران اخراجی به ایلنا گفته‌اند کارخانه اکریل تاب در استان مازندران که در زمان فعالیت انواع نخ کاموا تولید می‌کرد، اردیبهشت ماه سال جاری تعطیل اعلام شد و تمامی ۱۰۰ کارگر با سابقه‌ای که در این واحد مشغول به کار بودند برای دریافت مقرری بیمه بیکاری به اداره کار معرفی شده‌اند.

‎پیچیدگی وضعیت کارگران سابق آنومالی با اخراج از معدن مهدی‌آباد

‎دوشنبه ۰۴خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۲۵-IranSOS- جلسهٔ بررسی مشکلات کارگران بیکار شدهٔ معدن آنومالی شمالی که پس از انتقال به معدن مهدی آباد در مهریز طی یک هفته اخیر اخراج شده‌اند، روز گذشته برگزار شد. کارگران به ایلنا گفته‌اند علی رغم اینکه در ابتدای شروع جلسهٔ کمیسیون کارگری شهرستان بافق اجازهٔ حضور به نماینده کارگری داده نشده بود، اما در دقایق پایانی با حضور نمایندهٔ کارگران در این جلسه موافقت شد.

‎نیمی از کارگران اعتصابی لوله و نورد صفا به کار بازگشتند/ ادامه اعتصاب در ۲ سالن

‎دوشنبه ۰۴خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۲۵-IranSOS- سی و پنج روز پس از آغاز اعتصاب نزدیک به ۱۰۰۰ کارگر لوله و نورد صفا، کمتر از نیمی از کارگران این کارخانه در سالن‌های «ERW» و «اسپیرال» تولید را از سر گرفته‌اند اما کارگران سالن‌های «RB» و «پوشش» کماکان به اعتصاب ادامه می‌دهند.