‎اعدام دو محکوم در زندان ساری

‎یکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۳۱-IranSOS- دو نفر از زندانیان جرائم مواد مخدر، با حضور دادستان مرکزی استان مازندران، در محوطه زندان ساری به دار آویخته شدند. به گزارش هرانا به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان مازندران، جعفری گفت:

ادامه خواندن “‎اعدام دو محکوم در زندان ساری”

‎بخشش پای چوبه دار متهم به “قصاص نفس” در زندان نوشهر

یکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۳۱-IranSOS- دادستان عمومی و انقلاب نوشهر، از بخشش یک متهم به قتل که به “قصاص نفس” محکوم شده بود خبر داد. به گزارش هرانا به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان مازندران، علیزاده، روز پنجشنبه هفتم خرداد ماه، در خصوص  رضایت ولی دم از حکم اجرای قصاص نفس محکوم علیه “ع- م” متهم به قتل عمدی “ح- الف” گفت:

ادامه خواندن “‎بخشش پای چوبه دار متهم به “قصاص نفس” در زندان نوشهر”

‎در ملاء عام در شیراز؛ اعدام یک زندانی

‎یکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۳۱-IranSOS- معاون دادستان شیراز، صبح یکشنبه، از اعدام در ملاء عام یک محکوم به “تجاوز به عنف” خبر داد. به گزارش هرانا به نقل از مهر،  معاون دادستان شیراز، گفت: “این متهم حوالی سالهای ۹۰ مبادرت به هشت فقره تجاوز به عنف در شهر شیراز کرده بود.”

ادامه خواندن “‎در ملاء عام در شیراز؛ اعدام یک زندانی”

‎محمود صالحى آزاد شد

شنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۳۱-IranSOS- محمود صالحى، فعال کارگرى، امروز با ضعف جسمانى مشهود و ظاهرى بیمار از زندان آزاد شد. به گزارش هرانا، محمود صالحى، عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری، شنبه نهم خرداد ماه، پس از ۳۳ روز بازداشت، در وضعیت جسمی نامناسب، از اداره اطلاعات سنندج آزاد شد.

ادامه خواندن “‎محمود صالحى آزاد شد”

‎۳۰ کارگر پروژه تونل انقلاب سنندج ۷ ماه حقوق نگرفته‌اند

یکشنبه ۱۰ خرداد۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۳۱-IranSOS- سی کارگر نگهبان شاغل در شرکت پیمانکاری « معتبر» که در احداث تونل انقلاب در میدان نبوت شهر سنندج فعالیت می کنند ۷ ماه است که حقوقی دریافت نکرده اند. کارگران به ایلنا گفته‌اند شرکت پیمانکاری «معتبر» که مجری احداث تونل انقلاب در شهر سنندج است به بهانه پرداخت نشدن صورت وضعیت‌های مالی شرکت از سوی شهرداری سنندج، حقوق کارگران را طی ۷ ماه گذشته پرداخت نکرده است.

ادامه خواندن “‎۳۰ کارگر پروژه تونل انقلاب سنندج ۷ ماه حقوق نگرفته‌اند”

‎حق بیمه ۱۵۰ کارگر کشتی‌‌های لایروب ۳۶ ماه پرداخت نشده است

‎یکشنبه ۱۰ خرداد۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۳۱-IranSOS- حق بیمه ۱۵۰ کارگر شاغل در کشتی های لایروب شرکت نگین سبز خاورمیانه نزدیک به ۳۶ ماه است که به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نشده است. کارگران نگران ایجاد فاصله در سوابق بیمه‌ای‌شان و به تبع ایجاد مشکل در هنگام بازنشستگی هستند.

ادامه خواندن “‎حق بیمه ۱۵۰ کارگر کشتی‌‌های لایروب ۳۶ ماه پرداخت نشده است”

‎ظلم‌هایی که بر کارگران مناطق آزاد می‌رود را در ILO منعکس کنید

یکشنبه ۱۰ خرداد۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۳۱-IranSOS- عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان خوزستان خواستار انعکاس مشکلات صنفی کارگران شاغل در مناطق آزاد در اجلاس پیشروی سازمان جهانی کار شد. «مصطفی نظری» در آستانه سفر هیئت اعزامی از سوی کارگران ایران به سازمان جهانی کار، به ایلنا گفت:

ادامه خواندن “‎ظلم‌هایی که بر کارگران مناطق آزاد می‌رود را در ILO منعکس کنید”

‎تجمع کارگران پیمانی ورزشگاه آزادی در اعتراض به تعویق حقوق

یکشنبه ۱۰ خرداد۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۳۱-IranSOS- صبح امروز حدود پنجاه نفر از کارگران پیمانی مجموعه ورزشی آزادی مقابل ساختمان وزارت ورزش و جوانان تجمع کردند. این کارگران که با واسطه یک شرکت‌ پیمانکاری برای کار در ورزشگاه آزادی استخدام شده‌اند طی دو ماه گذشته حقوقی دریافت نکرده‌اند.

ادامه خواندن “‎تجمع کارگران پیمانی ورزشگاه آزادی در اعتراض به تعویق حقوق”

‎پزشکی قانونی: ‎۳۶۲ هزار کشته حاصل ۱۷ سال جنگ خودرو در جاده‌ها

یکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۴-‎IranSOS-2015-05-31- بر اساس اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور، طی ۱۷ سال گذشته ۳۶۲ هزار و ۷۸۴ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند. به گزارش فارس، واحد آمار سازمان پزشکی قانونی در سال ۱۳۷۶ تأسیس و گردآوری آمار از سال ۱۳۷۷ آغاز شده و پیش از آن آمار مستندی در این سازمان وجود ندارد. بنابر این تنها می‌توان به آمار ۱۷ سال اخیر برای دانستن تعداد جان باختگان در حوادث رانندگی مراجعه کرد.


ادامه خواندن “‎پزشکی قانونی: ‎۳۶۲ هزار کشته حاصل ۱۷ سال جنگ خودرو در جاده‌ها”

پرچم هویتی – پرچم حکومتی

یکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۳۱-IranSOS-  ‬دکتر حسین لاجوردی: جناب اقای جان کری وزیر خارجه ایالات متحده امریکا٬ بدنبال مسابقات کشتی جهانی آپریل ۲۰۱۵ من در جریان قرار گرفته ام که تماشاچیان ایرانی از حق حمل پرچم مورد انتخاب خود به داخل سالن ورزشی محروم بوده اند و در این نامه نگرانی خود را از تکرار چنین تصمیمی در بازی های آینده ورزشی به شما ابراز می دارم.

ادامه خواندن “پرچم هویتی – پرچم حکومتی”