‎شناسایی ۱۰ میلیون حاشیه‌نشین در کشور

سه‌شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۱۹-IranSOS- قائم‌مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی گفت: ۱۰ میلیون نفر حاشیه‌نشین در کشور شناسایی شده است. به گزارش (ایسنا) منطقه مازندران، مرتضی میرباقری ظهر امروز سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه در کارگروه فرهنگی اجتماعی استانداری مازندران با اشاره به اینکه حاشیه‌نشینی از بزرگترین مشکلات کشور به شمار می‌رود، تصریح کرد: ۱۰ میلیون حاشیه‌نشین در کشور شناسایی شده است که عدد خوشایندی نیست.

‎جمع‌آوری روزانه ۳۰۰۰ کارتن‌خواب از سطح شهر تهران

سه‌شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۱۹-IranSOS- فرزاد هوشیار، معاون خدمات اجتماعی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران  در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ‫گفت ‬ هر شب ۳۰۰۰ کارتن خواب از سطح شهر تهران جمع آوری می شود گفت:‌۹۰ درصد آنها از جمله معتادان متجاهر هستند.

‎تعطیلی نیروگاه‌ سد کرخه!

‎سه‌شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۱۹-IranSOS- معاون امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: در حال حاضر در حوضه کرخه ضمن تعطیلی نیروگاه‌ سد، آب برای کشاورزی نیز وجود ندارد. به گزارش (ایسنا)، احمد سیاحی در نشست تعیین حق‌آبه کشاورزی کشت تابستان که امروز، ۲۹ اردیبهشت در اهواز برگزار شد، با اشاره به برنامه ریزی برای تخصیص آب در حوضه‌های مختلف استان اظهار کرد: در بحران رودخانه کرخه ۶ استان دخیل هستند. صحیح نیست یک سد در بالا دست حوضه‌های آبی مهم استان، احداث و آبگیری شود و به این دلیل نیروگاه‌های ۴۰۰ مگاواتی سد کرخه را تعطیل کنیم.

‎کاهش شدید آب رودخانه‌های خوزستان

سه‌شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۱۹-IranSOS- معاون بهره برداری سازمان آب و برق خوزستان گفت: کاهش میزان بارندگی در فصل زراعی گذشته یعنی همان ۶ ماهه دوم سال ۹۳ و خشکسالی، میزان آب رودخانه‌های استان را به شدت کم کرده است.

‎در ملا عام و ورزشگاه؛ اعدام یک متهم مواد مخدر در میناب

سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۱۸-IranSOS- فردی که به اتهام حمل ونگهداری مواد مخدر در سال ۸۸ دستگیر شده بود، در ملا عام به دار آویخته شد. به گزارش هرانا به نقل از روزنامه جمهوری اسلامی، حکم صادره در زمین ورزشی شهرداری میناب اجرا گردید.

‎پنج زندانی در شیراز اعدام شدند

‎‎سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۱۸-IranSOS- حکم اعدام (قصاص) پنج متهم به قتل، صبح امروز، در شیراز اجرا شد. به گزارش هرانا، سحرگاه امروز سه شنبه ٢٩ فروردین، پنج زندانى به اتهام قتل عمد، در محوطه زندان عادل آباد شیراز به دار آویخته شدند. نام یکى از زندانیان مهدى کشاورز بوده و از هویت بقیه اعدام شدگان اطلاعى در دست نیست، منابع رسمى و مسئولین قوه قضاییه نیز در این باره اطلاع رسانى نکرده اند.

‎۶۰هزار ایرانی مبتلا به ایدز از بیماری‌شان بی‌خبرند

سه‌شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۱۹-IranSOS- رییس اداره کنترل ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت با اشاره به تخمین وجود ۸۰ تا ۹۰ هزار مبتلا به HIV/AIDS در کشور، گفت: براساس آخرین آمارهای دریافتی از سراسر کشور تا پایان پاییز سال ۹۳، حدود ۲۹ هزار مبتلا در کشور شناسایی و ثبت شده‌ و تحت پوشش برنامه‌های مراقبتی و درمانی رایگان و محرمانه قرار گرفته‌اند.