‎احضار نرگس محمدی به دادسرا

چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۰۵-IranSOS- نرگس محمدی، نایب رییس و سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر به شعبه ۲ بازپرسی دادسرای شهید مقدس- اوین- احضار شد. به گزارش هرانا به نقل از سایت کانون مدافعان حقوق بشر، خانم محمدی براساس احضاریه‌ای که دریافت کرده است باید روز شنبه ۱۷ آبان ماه ۱۳۹۳ به شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین مراجعه کند.

‎اتحادیه اروپا: ممنوعیت اخراج یا بازگرداندن پناه جویان به ایتالیا مشروط می شود

چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۱۱-۰۵-IranSOS- حنیف حیدرنژاد: دادگاه حقوق بشر اروپا مستقر در استراسبورگ در حکمی که روز سه شنبه ۴ نوامبر ۲۰۱۴ صادر نمود، اعلام کرد کشورهای عضو اتحادیه اروپا اجازه اخراج خانواده‌های پناه‌جو و مهاجر و یا بازگرداندن آنها به کشور ایتالیا را ندارند. مطابق قرارداد دوبلین۳ اگر پناه‌جوئی در کشوری در اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی دهد، به کشوری که از آنجا ویزا دریافت کرده یا عبور کرده یا قبلا درخواست پناهندگی داده بوده، باز گردانده می‌شود.

‎حیدرپور: ‎عامل اسیدپاشی‌ها یک نفر بوده

چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-IranSOS- یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بررسی‌های هیات اعزامی این کمیسیون به اصفهان در مورد حوادث اسیدپاشی در این شهرستان گفت که این هیات پیشنهاد اصلاح قانون مجازات مجرمین اسیدپاشی را به مجلس ارائه می‌کند. عوض حیدرپور در گفت‌وگو با (ایسنا)، اظهار کرد: برداشت ما این است که عامل همه موارد اسیدپاشی در اصفهان یک نفر بوده است.