‎اعدام دو نفر در زندان مرکزی قزوین

چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۷-IranSOS- سحرگاه امروز با حضور مقامات قضایی، جوانی که متهم بود در یک درگیری جوان دیگری را به قتل رسانده و یک متهم به قاچاق مواد مخدر در ندامتگاه مرکزی قزوین به دار آویخته شدند. به گزارش هرانا به نقل از ایرنا؛ متهم به قتل ۲۳ ساله طی یک درگیری در بوستان معلم قزوین، جوان ۲۲ ساله‌ای را با ضربات چاقو مجروح و پس از انتقال به بیمارستان وی فوت می‌نماید.

‎ارسال پرونده قضات کهریزک به دادگاه کیفری

چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۶-IranSOS- وکیل اولیای‌دم روح‌الامینی از ارسال پرونده قضات کهریزک از دیوان عالی به دادگاه کیفری استان تهران خبر داد. به گزارش هرانا، میرمجید طاهری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب، گفت: هفته گذشته به شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران مراجعه کردم و مطلع شدم پرونده از سوی دیوان عالی به دادگاه کیفری ارسال شده است.

‎دادگاه سعید شیرزاد در پی اعتراض وی برگزار نشد

چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۶-IranSOS- سعید شیرزاد، زندانی سیاسی محبوس در بند ۸ زندان اوین، به علت اجباری بودن پوشیدن لباس فرم و عدم پذیرش وکالت وکیل‌اش از حضور در دادگاه سر باز زد. به گزارش هرانا، دادگاه سعید شیرزاد، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، قرار بود ظهر روز سه شنبه در شعبهٔ ۱۵ دادگاه انقلاب تهران، به ریاست قاضی صلواتی برگزار شود. آقای شیرزاد از پوشیدن لباس فرم که برای انتقال به دادگاه اجباری بود، خودداری کرده و حاضر نشد با این شرایط در دادگاه حاضر شود.

‎هتک حرمت زندانی زن مسیحی در زندان اوین

سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۵-IranSOS- یک زندانی زن مسیحی که برای اولین بار از زمان محکومیت خود به مرخصی آمده بود در هنگام بازگشت مجدد به زندان به طرز آزار دهنده و غیر متعارف جنسی توسط ماموران زن زندان اوین مورد بازرسی قرارگرفت، وی به دلیل این عمل وقیحانه ماموران زندان دچار ناراحتی روحی شدیدی شده است.

‎۱۲۰ کارگر «فرش باستان» طی ۳ سال بیکار شدند/ تعویق دو ماه حقوق کارگران باقی‌مانده

چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۶-IranSOS- بیش از ۱۲۰ کارگر قراردادی فرش باستان یزد طی ۳ سال گذشته به دلیل آنچه کمبود نقدینگی خوانده شده تعدیل شده‌اند. منابع خبری ایلنا در کارخانه فرش باستان یزد گفته‌اند این کارخانه حدود ۳ سالی است که به دلیل آنچه کمبود نقدینگی و بدهی به شرکت‌های دیگر گفته می‌شود، بیش از ۱۲۰ کارگر قراردادی خود را به تدریج تعدیل کرده است.

منع سقط جنین خشونت علیه زنان است

چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۶-IranSOS- فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر در آستانه روز جهانی محو خشونت علیه زنان اعلام کرد: قوانین سرکوبگری که دسترسی به سقط جنین را جرم می انگارند هنوز در تمام قاره ها جاری و ناقض جدی حقوق زنان هستند. در نیکاراگوئه، السالوادور، شیلی و جمهوری دومینکن، سقط جنین در هر شرایطی ممنوع است. در ایرلند، سنگال، ساحل عاج و بنگلادش، قوانین به شدت محدودکننده سقط جنین را تنها در صورتی مجاز می شمرند که زندگی زن در خطر باشد. در مالت، سقط جنین غیرقانونی است مگر در مورد تجاوز یا غیرعادی بودن جنین.