‎قطعنامه‌ «منع ازدواج کودکان» در کمیته حقوق بشر سازمان ملل تصویب شد

یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۳-IranSOS- روز جمعه ۳۰ آبان سازمان ملل متحد قطعنامه‌ای را صادر کرد که همهٔ کشورهای عضو را متعهد کند که ازدواج کودکان را ممنوع و قوانین لازم برای پیشگیری و مجازات متخلف را تصویب و اجرا کنند. به گزارش هرانا به نقل از دویچه وله، کمیتهٔ حقوق بشر مجمع عمومی سازمان ملل متحد با تصویب این قطعنامه از همهٔ کشور‌ها خواست تا گام‌های جدی برای توقف کامل اجبار کودکان به ازدواج بردارند.

‎تعطیلی بزرگترین کارخانه قند خراسان جنوبی

یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۳-IranSOS- کارخانه قند قهستان واقع در استان خراسان جنوبی به دلیل خشکسالی‌های متوالی و تامین نشدن نقدینگی تعطیل شد و ۲۸۰ کارگری که به صورت مستقیم با این کارخانه قرارداد کار داشتند بدون دریافت حقوق ۸ ماه اخیر بیکار شدند. به گزارش هرانا، کارگران این کارخانه به ایلنا گفته‌اند مشکلات قند قهستان تقریبا از ده سال قبل شروع شده است. آنان خشکسالی‌های متوالی و عدم تامین نقدینگی را دلیل اصلی توقف فعالیت این واحد تولیدی که تنها کارخانه تولید قند خراسان جنوبی و اولین کارخانهٔ قند منطقهٔ خراسان است می‌دانند.

‎غنچه قوامی آزاد شد

یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۳-IranSOS- غنچه قوامی، شهروند ایرانی-بریتانیایی که نزدیک به پنج ماه در ایران زندانی بود، به قید وثیقه آزاد شده است. به گزارش هرانا به نقل از بی‌بی سی؛ گفته شده مبلغ وثیقه برای آزادی موقت او صد میلیون تومان تعیین شده است. روز گذشته سوسن مشتاقیان، مادر غنچه قوامی، گفت که دخترش به یک سال حبس تعزیری محکوم شده و برای دو سال از ایران ممنوع‌الخروج شده است.

‎محکومیت غنچه قوامی به یک سال زندان و دو سال ممنوع‌الخروجی

یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۳-IranSOS- غنچه قوامی، دختر ایرانی بریتانیایی که پس از تلاش برای ورود به ورزشگاه محل بازی‌های والیبال در تهران بازداشت شد، به یک سال زندان و دو سال ممنوعیت خروج از ایران محکوم شده است. به گزارش هرانا به نقل از رادیو فردا؛ محمود علیزاده طباطبایی، وکیل پیشین خانم قوامی، اول آذر ماه، به خبرگزاری ایلنا گفته است که او به تبلیغ علیه نظام محکوم و این حکم صادر و رسما ابلاغ شده است.