‎احمدی مقدم: ۳۸۰ مورد اسیدپاشی داشتیم

چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۱۳-IranSOS- به گفته فرمانده کل نیروی انتظامی جرم اسیدپاشی بیشتر از آن چزی است که رسانه‌ها در یک مورد خاص به آن می‌پردازند. به گزارش هرانا به نقل از ایسکانیوز، فرمانده ناجا در جمع خبرنگاران در مورد سرانجام پرونده اسیدپاشی اصفهان گفت: «متهم این پرونده هنوز دستگیر نشده است و این پرونده تنها به دلیل بازتاب رسانه‌ای اهمیت پیدا کرد. این در حالی است که ما در ۶ ماه نخست امسال ۳۸۰ مورد اسیدپاشی داشتیم که موارد جزئی و بزرگی مانند حادثه اصفهان را شامل می‌شود.»

‎قانون دسترسی آزاد به اطلاعات اجرایی شد

چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۱۳-IranSOS- هیئت دولت صبح امروز به ریاست رئیس‌جمهور تشکیل جلسه داد که در این جلسه و با تصویب این هیئت قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات اجرایی شد. به گزارش هرانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، هیئت دولت در جلسه‌ای به ریاست حسن روحانی رئیس‌جمهور و با تصویب آیین‌نامه‌ای، قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات را پس از گذشت ۵ سال از تصویب آن، اجرایی کرد.

هادی صادقی‪:‬ ایران آمادگی خود را برای پذیرش گزارشگران منصف اعلام کرد

چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۱۲-IranSOS- هادی صادقی به دیدار با رئیس جدید شورای حقوق بشر سازمان ملل اشاره کرد و گفت: در این دیدار تقاضاهایی از جمله پذیرش گزارشگران ویژه مطرح شد در حالیکه گزارشگر ویژه کنونی یعنی احمد شهید گزارشگر منصفی نیست و مجموعه رفتارها و صحبت‌های وی نشان داده او نسبت به جمهوری اسلامی ایران بی‌طرف نیست. وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به دلیل منصفانه نبودن مواضع احمد شهید و رعایت نکردن وظایف گزارشگری او را به داخل کشور راه نداده است. معاون فرهنگی قوه قضائیه اضافه کرد: در دیدار با رئیس جدید شورای حقوق بشر ایران آمادگی خود را برای پذیرش گزارشگران منصف اعلام کرد و قرار شد در دو مورد تخصصی گزارشگران تخصصی در سال میلادی آینده وارد کشور شوند.