‎اعدام سه زندانی در ملاء عام در بندرعباس

یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۱۶-IranSOS- صبح روز گذشته سه زندانی در بلوار ساحلی بندرعباس از طریق جرثقیل اعدام شدند. بنا به گزارش هرانا به نقل از رودان نیوز، صبح روز شنبه ۲۴ آبان ماه سه زندانی در بلوار ساحلی بندرعباس از طریق جرثقیل اعدام شدند.

‎تجمع همزمان کارگران ساختمانی و اخراجی‌های پتروشیمی ایلام

یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۱۶-IranSOS- صبح امروز دو گروه از کارگران با مطالباتی جداگانه اما بصورت هم زمان مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی تجمع کردند. خبرنگار ایلنا حاضر در این تجمع گزارش می‌دهد که حدود ۱۰۰۰ کارگر ساختمانی در اعتراض به تغییر قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی از ساعت ۹ صبح امروز به مجلس آمده‌اند. این کارگران معتقدند تلاش مجلس برای تغییر قانون بیمه آن‌ها برای حمایت از انبوه سازان یا آنطور که خود می‌گویند، بساز و بفروش‌ها انجام می‌گیرد. این کارگران می‌گویند در صورت اعمال تغییرات مورد نظر مجلس در قانون بیمه کارگران ساختمانی، اگر چه در ظاهر بستری برای بیمه این کارگران فراهم است اما به دلیل ساز و کار غیر قابل اجرای دریافت حق بیمه سهم کارفرما، علاوه بر آنکه عملا هیچ کارگر ساختمانی جدیدی بیمه نخواهد شد، حدود ۴۰۰ هزار کارگر ساختمانی بیمه شده، بیمه خود را از دست خواهند داد.

‎هاشمی: سالانه ۱۸ هزار کشته سوانح رانندگی و حدود ۳۰۰ هزار نفر هم مصدوم داریم

یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۱۶-IranSOS- مراسم یادمان قربانیان سوانح رانندگی امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس سازمان بهزیستی در آسایشگاه کهریزیک برگزار شد. در این مراسم حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: آسایشگاه کهریزک کانون همه عاطفه‌ها و محبت‌ها است که در عین حال با برخی نامهربانی‌ها و بی‌مهری‌ها مواجه شده است. وی با بیان اینکه آمار سوانح رانندگی در کشور رقم بالایی است، ادامه داد:‌در ایران سوانح رانندگی سومین عامل مرگ و میر است و در برخی از استان‌ها حوادث رانندگی به عنوان دومین عامل جان هموطنان را می‌گیرد.

‎طلبه سیرجانی بازداشت شد

یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۱۶-IranSOS- علیرضا جهانشاهی معروف به طلبه سیرجانی در سمنان بازداشت شد. روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: وی که همراه با تعداد دیگری از مشهد مقدس به سمت سمنان حرکت کرده و در مسیر خود مورد استقبال ائمه جمعه شاهرود و دامغان قرار گرفته بود، خواستار سخنرانی در نماز جمعه سمنان شد ولی مسئولان ستاد نماز جمعه خواستار ارائه مجوز از او شدند و چون نتوانست مجوزی ارائه دهد موفق به سخنرانی نشد، اما در پایان نماز، هنگامی که می‌خواست به امام جمعه سمنان نزدیک شود با ممانعت محافظان نماینده ولی فقیه در استان سمنان مواجه و دستگیر شد.

‎«آسمان» رفع توقیف شد

یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۱۶-IranSOS- وکیل‌مدافع روزنامه توقیف شده آسمان از صدور دستور رفع توقیف این روزنامه از سوی شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران خبر داد. جمال خندان کوچکی در گفت‌وگو با (ایسنا)، گفت: روز گذشته دستور رفع توقیف این روزنامه از سوی شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران صادر و این روزنامه به زودی منتشر خواهد شد.

‎کرمان، کانون بحران آب در ایران

یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۱۶-IranSOS- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: اگر بحران آب ادامه یابد شاید مجبور شویم به‌علت کمبود شدید آن، شهرهایی از ایران را از نقشه حذف کنیم. به گزارش (ایسنا)، منطقه‌ی کویر، دکتر «علی‌اکبر حقدوست» صبح امروز(یکشنبه ۲۵ آبان‌ماه) در کارگاه آموزشی «جایگاه نمک‌زدایی و استفاده دوباره از آب در توسعه منابع» در محل سالن بانک ملت کرمان اظهار کرد: آب که حیات ما به آن وابسته است بیش از سه چهارم وزن بدنمان را تشکیل می‌دهد.