‎ارژنگ داوودی به سالن ۱۲ بازگشت

پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۱۳-IranSOS- ارژنگ داوودی زندانی سیاسی از بیمارستان امام خمینی به سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج بازگشت. به گزارش هرانا، ظهر روز چهارشنبه ۲۱ آبان ماه ارژنگ داوودی در پی ضربه شدیدی که در سلول انفرادی بر اثر زمین خوردگی به ناحیه سر وی وارد شده بود به بیمارستان هزار تخت خوابی امام خمینی منتقل شد. وی در روز یک‌شنبه ۱۸ آبان ماه از سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج به سلول انفرادی منتقل شده بود و در آنجا در اعتراض به عدم دسترسی به داروهای قند و فشارخون خود دست به اعتصاب غذا زد.

‎کارگران معترض معدن سنگرود خود به سراغ رسانه ها آمدند

پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۱۳-IranSOS- جمعی از کارگران معدن سنگرود که طی یک ماه گذشته با برپایی تجمعات اعتراضی خواستار لغو انحلال این معدن و ادامه کار شده بودند، صبح امروز (پنج شنبه ۲۲ آبان) به قصد رساندن صدای اعتراضشان به رسانه‌ها در نمایشگاه مطبوعات حاضر شدند و از غرفه خبرگزاری ایلنا بازدید کردند. به گزارش ایلنا، این کارگران که به نمایندگی از ۳۰۰ کارگر این معدن در نمایشگاه مطبوعات حاضر شده بودند از آذرماه پارسال و در پی تلاش کارفرما برای انحلال معدن، آینده شغلیشان را در خطر می‌بینند.

عبدالکریم لاهیجی: اجازه ورود به گزارشگران حقوق‌بشر فریبکاری است

پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۱۳-IranSOS- كاوه قریشی – معاون فرهنگی قوه قضاییه جمهوری اسلامی از موافقت با سفر دو گزارشگر موضوعی حقوق بشر پس از ۱۰ سال به ایران خبر داده است. رئیس فدراسیون بین‌المللی جامعه های حقوق‌ بشر در مصاحبه با روز، این تصمیم قوه قضاییه را “فریبکارانه” می‌داند و می‌گوید مقامات قضایی برای جلوگیری از تمدید ماموریت احمد شهید و تصویب قطعنامه جدید علیه ایران با درخواست سازمان ملل در این دو مورد موافقت کرده‌اند‪.‬

‎قاضی کشکولی: ‎روزنامه آسمان هفته آینده رفع توقیف می‌شود

‎‎پنج شنبه ۲۲ آبانماه ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۱۴-IranSOS- قاضی محمد‌رضا محمدی کشکولی قاضی شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس با اعلام این خبر گفت: هفته آینده در دادگاه مطبوعات به پرونده روزنامه آسمان رسیدگی خواهد شد.