‎ممانعت نیروهای امنیتی از برگزاری مراسم بزرگداشت فروهر‌ها

شنبه ۱ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۲-IranSOS- نیروهای امنیتی همچون سالهای گذشته از برگزاری مراسم بزرگداشت داریوش و پروانه فروهر جلوگیری به عمل آوردند. به گزارش هرانا، از دو ساعت پیش از برگزاری مراسمی که قرار بود در منزل داریوش و پروانه فروهر برگزار شود، نیروهای لباس شخصی و ماموران نیروی انتظامی با حضور گسترده خود مانع از ورود مردمی شدند که قصدشرکت در مراسم را داشتند.

‎۱۵۰ کارگر «فولاد درود» ۳ ماه حقوق نگرفته‌اند

‎شنبه ۱ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۲-IranSOS- صد و پنجاه کارگر کارخانه فولاد و چدن درود ۳ ماه است که حقوق و مزایا دریافت نکرده‌اند.

 به گزارش ایلنا ۱۵۰ کارگر قراردادی و رسمی این شرکت به دلیل آنچه رکود ناشی از فروش قطعات فولاد و چدن عنوان مس‌شود نزدیک به ۳ماه است حقوق و مزایا دریافت نکرده‌اند و در طول این مدت برخی از کارگران به دلیل اعتراضاتی که نسبت به دریافت معوقات داشتند بی‌کار شده‌اند.

همچنین در رابطه با ملزومات حفاظت ایمنی در کارخانه فولاد و چدن دورود گزارش شده است که علی رغم تمام شرایط ویژه‌ای که در این شرکت به لحاظ سختی کار وجود دارد، کارگران از حداقل حفاظت ایمنی برخوردار نیستند.

‎موج بی‌سابقه پلمب کافی‌شاپ‌های تهران

شنبه ۱ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۲-IranSOS- هفته‌ای که گذشت برای کافه‌نشین‌های تهرانی، هفته خوبی نبود؛ تعداد زیادی از آنها در هفته گذشته، بنا به عادتشان به کافه همیشگی‌شان رفتند اما در آن را بسته دیدند و پلمب. به گزارش ایسنا، «شهروند» با این مقدمه نوشت: آنطور که صاحبان چند کافه می‌گویند در هفته گذشته ٢٦ کافه در تهران پلمب شده است. آنها می‌گویند این بی‌سابقه‌ترین موج پلمب کافه‌ها در تهران است.

‎بازخوانی جنایت خیابان هدایت

شنبه ۱ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۲-IranSOS- سال پیش در اول آذر ۱۳۷۷ داریوش فروهر و همسرش پروانه اسکندری در خانه خود در تهران – خیابان هدایت – با ضربات متعدد کارد به قتل رسیدند. به گزارش ایسنا، عصر ایران در ادامه نوشت: هرچند که داریوش فروهر پس از وقایع ۱۳۶۰ فعالیت پر سر و صدای سیاسی نداشت اما هر بار که با عنوان «حزب ملت ایران» اطلاعیه‌ای صادر و به نقد یکی از سیاست‌ها و عملکردها می‌پرداخت، روزنامه کیهان نقل می‌کرد؛ هرچند به قصد طعنه و تحقیر، تعبیر «حزب دو نفره ملت ایران» را به کار می‌برد تا بگوید یک حزب جدی و پر و پیمان در کار نیست و تنها زن و شوهری خانه‌نشین ذیل این عنوان فعالیت می‌کنند اما همین اشارات مکرر این زوج را در صحنه نگاه داشته بود.

‎وکیل «غنچه قوامی» استعفا داد

شنبه ۱ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۲-IranSOS- این وکیل دادگستری در گفت‌وگو با (ایسنا)، با بیان این مطلب گفت: مادر غنچه قوامی اصرار داشت که استعفا دهم و من نیز این کار را انجام دادم. وی با بیان اینکه ظاهرا رای این پرونده صادر شده است، ادامه داد: چون دیگر وکالت غنچه قوامی بر عهده من نیست وکیل جدید وی باید پس از ابلاغ رای صادره تجدیدنظرخواهی و کارها را پیگیری کند.