‎اعتصاب غذای جمعی در زندان ارومیه وارد ۵مین روز خود شد

دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۴-IranSOS- حدود ۳۰ زندانی سیاسی در زندان مرکزی ارومیه (دریا) از روز پنج‌شنبه دست به اعتصاب غذا زده‌اند. به گزارش هرانا، ۲۹ تن از زندانیان سیاسی در بند ۱۲ زندان مرکزی ارومیه از روز پنج‌شنبه ۲۹ آبان ماه دست به اعتصاب غذا زده‌اند. یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: «این زندانیان در اعتراض به انتقال ۵۵ زندانی متهم به قتل و قاچاق مواد مخدر به بند سیاسی و هم‌چنین انتقال ۳۵ زندانی سیاسی به بند زندانیان متهم به قتل و قاچاق مواد مخدر و نیز احضار زندانیان سیاسی به دفتر اطلاعات در زندان، شکنجه و تفتیش عقاید و پرونده‌سازی برای آنان به خاطر تبلیغ در زندان و تهدید خانواده‌هایشان دست به اعتصاب غذا زده‌اند. آن‌ها تاکید کردند خواستهٔ اصلیشان جداسازی بند زندانیان سیاسی از سایر زندانیان است و تا حصول نتیجه به اعتصاب غذای خود ادامه می‌دهند.»

‎عدم پرداخت مطالبات ۲ سالهٔ کارگران پارسیلون

دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۴-IranSOS- مطالبات حقوقی کارگران کارخانه نخ پارسیلون، نزدیک به ۲ سال است که معوق مانده است. یک منبع کارگری در این باره به ایلنا گفت: در پی اصلاحات ساختاری طی ۲ سال گذشته در کارخانه نخ پارسیلون خرم آباد، پرداخت بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان از مطالبات حقوقی کارگران معوق مانده است. این فعال کارگری در ارتباط با معوقات حقوقی چند ماه اخیر کارگران پارسیلون، گفت: علاوه بر معوقاتی که از سال‌های گذشته باقی مانده و شرکت باید به ما پرداخت کند، حقوق جاری کارگران نیز تقریبا هر سه ماه یک بار پرداخت می‌شود. وی افزود: با پیگیری‌هایی که انجام دادیم، تنها در هفتهٔ جاری توانسته‌ایم حقوق شهریور را دریافت کنیم و هنوز حقوق دو ماه گذشته پرداخت نشده است.

‎تجمع کارگران شرکت واحد مقابل ساختمان شهرداری تهران

دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۴-IranSOS- صبح امروز جمعی از کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در اعتراض به دریافت نکردن تسهیلات مالی که وعده داده شده بود بصورت بلاعوض بابت کمک‌هزینه خرید مسکن به آن‌ها پرداخت شود در مقابل ساختمان شورای شهر و شهرداری تهران تجمع کردند. این کارگران که تعداد آن‌ها حدود ۲۰۰ نفر برآورد می‌شود در خصوص علت برپایی این تجمع به خبرنگار ایلنا گفتند: در سال ۸۵ هیت مدیره شرکت واحد اتوبوسرانی به اتفاق کمیته مسکن شهرداری تهران مصوب کرده بودند که از محل درآمد فروش زمین‌های مازاد شرکت واحد به کارکنان فاقد مسکن این مجموعه برای خرید مسکن بصورت بلاعوض کمک‌های مالی شود.

‎صدور قرار کفالت ۲ میلیاردی برای مرتضوی

دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۴-IranSOS- وکیل‌مدافع تعدادی از کارگران شاکی در پرونده تأمین اجتماعی از صدور قرار تامین کیفری برای سعید مرتضوی خبر داد. به گزارش  (ایسنا)، مصطفی ترک همدانی در جمع خبرنگاران در این باره گفت: در جلسه امروز بازپرسی پس از تفهیم اتهام به رئیس سابق سازمان تأمین اجتماعی، بازپرس شعبه ۱۵ دادسرای کارکنان دولت برای وی یکی از قرارهای تأمین کیفری را صادر کرد.