‎ارژنگ داوودی در انفرادی در اعتصاب غذا بسر میبرد

سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۱۱-IranSOS- افشین بایمانی ساعاتی پیش از سلول انفرادی بداخل بند خود بازگشت ولی ارژنگ داوودی همچنان در سلول انفرادی بدون داروهای ضروری‌اش در اعتصاب غذا بسر می‌برد. به گزارش هرانا، افشین بایمانی ۱۷ آبان ماه به سلول انفرادی منتقل شد و ارژنگ داوودی روز ۱۸ آبان ماه. اکنون از زندان رجایی شهر کرج خبر می‌رسد افشین بایمانی به سالن ۱۲ بازگشته است و ارژنگ داوودی که از دسترسی به داروهای قند خون (دیابت) خود محروم شده در اعتراض به این محرومیت دست به اعتصاب غذا زده است.

‎همبستگی با نسرین ستوده: تجمع دانشجویان محروم از تحصیل بهایی مقابل کانون وکلا

سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۱۱-IranSOS- روز گذشته گروهی از جوانان محروم از تحصیل بهایی با حضور در مقابل کانون وکلا با تحصن نسرین ستوده همراهی کردند. به گزارش هرانا به نقل از دانشجو نیوز؛ تحصن اعتراضی نسرین ستوده که از بیست روز پیش در خصوص حقوق دگراندیشان آغاز شده، با همراهی شماری از فعالین اجتماعی روبرو شده است.

‎ریحانه طباطبایی از زندان آزاد شد

سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۱۱-IranSOS- ریحانه طباطبایی، روزنامه نگار و فعال سیاسی، از زندان آزاد شد. به گزارش هرانا به نقل از کلمه، این فعال مطبوعاتی که در روز ۳۱ خردادماه گذشته پس از احضار به دادسرای اوین، برای اجرای حکم حبس شش ماه خود بازداشت شده بود، پس از گذراندن مدت باقی مانده از دوران حبس، آزاد شد. وی در ۲۱ آذر ۱۳۸۹ توسط ماموران سپاه بازداشت شده و به مدت ۳۶ روز در انفرادی بند ۲ الف سپاه تحت بازجویی قرار گرفته بود. اتهام وی، فعالیت در زمینه انتخابات آزاد و انتشار اخبار جنبش سبز اعلام شد.

‎معاون قوه قضاییه: هنوز حکمی برای غنچه قوامی صادر نشده

سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۱۱-IranSOS- معاون اول قوه قضاییه گفت اتهام جدیدی در پرونده غنچه قوامی مطرح نیست. وی افزود: برای این پرونده هنوز حکمی صادر نشده و حتی ختم رسیدگی هم اعلام نشده است. وکیل قوامی پیش‌تر گفته بود او به یک سال زندان محکوم شده است. به گزارش هرانا به نقل از دویچه وله، محمود علیزاده طباطبایی، وکیل غنچه قوامی چندی پیش از صدور حکم یک سال حبس برای موکلش خبرداده بود، اما غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه امروز (۱۹ آبان، ۱۰ نوامبر) گفت که حکم پرونده غنچه قوامی هنوز صادر نشده و حتی ختم رسیدگی هم اعلام نشده است.

‎برگزاری دادگاه برای محمدعلی طاهری

سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۱۱-IranSOS- هفته گذشته محمد علی طاهری در حالیکه دومین هفته از اعتصاب غذای خود را در زندان انفرادی بند ۲-الف اوین سپری می‌کرد، در حالت ضعف شدید جسمی مجددا به دادگاه احضار شد. به گزارش هرانا، به نقل از تارنماهای نزدیک به محمدعلی طاهری، هفته گذشته آقای طاهری در حالیکه دومین هفته از اعتصاب غذای خود را در زندان انفرادی بند ۲-الف اوین سپری می‌کرد، در حالت ضعف شدید جسمی مجددا به دادگاه احضار شد، ولی ایشان به دلیل ضعف بدنی ناشی از اعتصاب غذا براحتی قادر به تکلم نبود و تشکیل دادگاه بوقت دیگری موکول گردید.

‎حسین کروبی: ‎پدرم درخواست برگزاری دادگاه علنی را دارد

سه‌شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۱۱-IranSOS- اخبار از طریق چند روزنامه معدود، مانند روزنامه جام جم به ایشان می رسد و اخبار اسیدپاشی را از طریق همین روزنامه خوانده بود و با صدور پیامی از این موضوع بسیار ابراز تاسف و ناراحتی کرد. محمدحسین کروبی با حضور در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها از غرفه ایلنا بازدید کرد. محمد حسین کروبی در توضیح وضعیت حجت الاسلام کروبی به خبرنگار ایلنا گفت:‌ وضعیت ایشان نسبت به گذشته تغییری نکرده است و اخبار از طریق چند روزنامه معدود، مانند روزنامه جام جم به ایشان می رسد و اخبار اسیدپاشی را از طریق همین روزنامه خوانده که با صدور پیامی از این موضوع ابراز تاسف کرد.

‎انتقال مایلی کهن به زندان اوین

سه‌شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۱۱-IranSOS- سرمربی سابق تیم ملی فوتبال برای گذراندن دوران حبس تعزیری خود به زندان اوین منتقل شد. به گزارش ایسنا، محمد مایلی کهن که به دلیل مصاحبه‌هایی علیه علی دایی به چهار ماه حبس تعزیری محکوم شده بود، امروز خود را به اجرای احکام قوه قضاییه معرفی کرد و پس از حضور در کلانتری ارگ برای گذراندن دوران حبس به زندان اوین منتقل شد.