‎تمدید قرار بازداشت آرش صادقی

جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۱-IranSOS- قرار بازداشت آرش صادقی برای مدت ۲ ماه دیگر تمدید شد و بازجوییهای وی ادامه دارد. به گزارش هرانا، قرار بازداشت آرش صادقی که از ۱۵ شهریور ماه بازداشت و به بند ۲-الف زندان اوین منتقل شده برای مدت ۲ ماه دیگر تمدید شد و قرار است بازجوییهای وی ادامه پیدا کند. یک منبع مطلع ضمن اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: «اتهاماتی که به آرش صادقی اعلام کرده‌اند؛ اقدام علیه امنیت کشور، تبلیغ علیه نظام و فعالیت فیسبوکی عنوان شده است.»

‎شرح جزئیاتی از بازداشت مریم سادات یحیوی

جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۱-IranSOS- یک منبع مطلع، جزئیاتی را از بازداشت «مریم سادات یحیوی» در اختیار سحام قرار داد. این منبع مطلع به خبرنگار سحام گفت: کلیه بازداشت‌های اخیر فعالان مدنی، توسط قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران انجام می‌شود. به گزارش هرانا به نقل از سحام، ماموران هنگام هجوم به منزل مریم سادات یحیوی، فعال مدنی جنبش سبز خود را از ماموران اداره اطلاعات معرفی کرده‌اند و پس از بازداشت وی، تعدادی از وسایل شخصی خانم یحیوی نیز توقیف شده است.

‎امتناع ۳۰ زندانی از دریافت غذا در زندان ارومیه

جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۱-IranSOS- سی تن از زندانیان سیاسی کرد در بند ۱۲ زندان ارومیه در اعتراض به عدم رسیدگی به خواستهای صنفی اشان از دریافت غذا خودداری کردند. به گزارش هرانا، طی روز پنج‌شنبه ۲۹ آبان ماه ۳۰ تن از زندانیان سیاسی کرد در بند ۱۲ زندان مرکزی ارومیه (دریا) از دریافت غذا امتناع کردند.

‎مصطفی دانشجو در بیمارستان بستری شد

پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۱-IranSOS- مصطفی دانشجو، وکیل و فعال حقوق دراویش گنابادی محبوس در زندان اوین، پس از گذشت سه هفته از شدت گرفتن بیماری ریوی و عفونت مجاری تنفسی، در بیمارستان امام خمینی تهران بستری شد. به گزارش هرانا به نقل از مجذوبان نور، ماموران قضایی همراه آقای دانشجو حتی به همسر و دختر خردسال وی اجازه ملاقات با این وکیل دادگستری را ندادند.

‎صالح الدین مرادی برای اجرای حکم شلاق و دو سال تبعید؛ به دادگاه فراخوانده شد

پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۰-IranSOS- صالح الدین مرادی فعال حقوق دراویش برای اجرای حکم دو سال تبعید و ۳۰ ضربه شلاق به دادگاه عمومی کوار فراخوانده شد. به گزارش هرانا به نقل از مجذوبان نور، این حکم با استناد به اتهام تشویش اذهان عمومی و اخلال در نظم برای این درویش گنابادی صادر شده است. برای آقای مرادی، علاوه بر دادگاه عمومی کوار، در دادگاه انقلاب شیراز نیز به اتهام تبلیغ علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی و عضویت در گروه، پرونده‌ای جداگانه تشکیل شده است.

‎بارندگی اسیدی ۳۰۰ نفر را در خوزستان راهی بیمارستان کرد

پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۰-IranSOS- آخرین بارش باران اسیدی دست کم ۳۰۰ شهروند خوزستانی را راهی بیمارستان کرد. آلودگی تاسیسات نفتی و صنعتی، آتش زدن مزارع نیشکر، انباشت زباله، سکون هوا و رطوبت ۹۵ درصدی از جمله عوامل باران های اسیدی در اهواز است.
به گزارش هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ ‘ایرج نظری’ اظهار کرد: این بیماران در مراجعه به مراکز درمانی خدمات دریافت کردند.

‎مجلس نمایندگان آمریکا نقض «فاحش» حقوق بشر در ایران را محکوم کرد

پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۲۰-IranSOS- مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه با صدور قطعنامه‌ای که «پیامی محکم به ایران در آستانه ضرب‌الاجل برای رسیدن به توافق اتمی» توصیف شده، «نقض فاحش حقوق بشر به دست حکومت ایران» را محکوم کرد. به گزارش هرانا به نقل از رادیو فردا، آن گونه که در اطلاعیه دفتر اد رویس، نماینده جمهوری‌خواه و رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، آمده، این قطعنامه روز چهارشنبه، ۲۸ آبان، تصویب شده است.