‎دادستان تهران: اظهارات جدید “احمد توکلی” قابل تعقیب است

سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۹-IranSOS- دادستان تهران، ادعا کرده است که اصرار بر اظهارات جدید احمد توکلی، قابل تعقیب مجدد خواهد بود. به گزارش  هرانا به نقل از مهر، عباس جعفری دولت آبادی با اشاره به اظهارات احمد توکلی مبنی بر این که انتساب اتهام توهین از باب انتشار کامنت‌ها و نظرات مردم و در جهت دفاع از حق آزادی بیان برای مردم بوده، اظهار داشت: “محکومیت احمد توکلی مطابق قانون از جمله بر اساس حکم مندرج در تبصره‌ی ماده‌ی ۳ قانون مطبوعات است که مقرر می‌دارد، انتقاد سازنده مشروط به دارا بودن منطق و استدلال و پرهیز از توهین، تحقیر و تخریب می‌باشد.”

‎اعدام پنج محکوم مواد مخدر در ندامتگاه مرکزی کرج

سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۹-IranSOS- پنج محکوم جرائم مواد مخدر، دیروز، در زندان ندامتگاه مرکزی کرج به دار آویخته شدند. به گزارش هرانا٬ حکم اعدام این پنج زندانی، صبح روز دوشنبه ۱۸ خرداد ماه، در محوطه زندان ندامتگاه مرکزی کرج اجرا شد.

‎در ملاء عام در شهربابک؛ اعدام دو متهم

سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۹-IranSOS- بامداد امروز دو متهم “متجاوز به عنف” در ملا عام در چهار راه شهید رجایی، شهربابک به دار آویخته شدند. به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، احمد عسکرپور، دادستان شهر بابک، اظهار داشت: “در مورخ ۹۳/۱۰/۱۵ سه نفر متجاوز که از نبودن شوهر یک خانم در منزل آگاهی پیدا می‌کنند، وارد منزل این خانم شده و با تهدید فرزند دوساله‌اش به این خانم تجاوز می‌کنند و پس از تجاوز متواری می‌شوند.”

‎اعدام یک محکوم در زندان زاهدان

سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۹-IranSOS- جوان محکوم به قصاص، امروز در زندان زاهدان به دار آویخته شد. به گزارش هرانا، فرزاد پروین، جوان ۲۲ ساله ای که به اتهام قتل عمد به قصاص محکوم شده بود، سحرگاه امروز، سه شنبه هیجدهم خرداد ماه، در زندان زاهدان اعدام شد.

‎اجرای حکم اعدام یک زن متهم به قتل

سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۹-IranSOS- زن ۳۲ ساله ای که به اتهام  قتل همسر خود به قصاص محکوم شده بود، به دار آویخته شد. به گزارش هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران، پله های بند زندانیان محکوم به اعدام را یکی یکی بالا می رفتم وارد راهروهایی که به نظر بیهوده می آمدند و دیوارهایی که سنگ سفید و مشکی داشتند و به آشفتگی دامن می زدند، شدم، بعد از پله ها دری بود که باز شد، ماموری کنار چارچوب ایستاده بود، گفت :

‎فروش سم «سیانور» در تهران

سه‌شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۹-IranSOS- سیانور، یکی از کشنده‌ترین سموم است؛ با این حال، پیدا کردن آن بین دلال‌های دارو در بازار ناصرخسرو، شاید کاری سخت، ولی شدنی است. به گزارش ایسنا، روزنامه شهروند نوشت: ۶۰۰ ‌هزار تومان برای یک مرگ ۱۵ ثانیه‌ای! شوخی نبود حرف‌های دلال سیانور در ناصرخسرو. معامله بود، معامله‌ای دوطرفه که یک سرش پول بود و یک سرش مرگ.

‎باز هم کنسرت لغو شد؛ این‌بار کیهان کلهر

سه‌شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۹-IranSOS- با وجود انتقادات اخیر وزیر ارشاد از ماجرای سریالی لغو کنسرت‌ها، باز هم یک کنسرت لغو شد؛ این‌بار نوبت «کیهان کلهر» بود که از اداره اماکن مجوز نگیرد! به گزارش ایسنا، روزنامه قانون در این‌باره نوشت: تنها یک روز پس از آنکه وزیر ارشاد در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی جماران از برخی اعمال سلیقه‌های شخصی در خصوص لغو کنسرت‌ها انتقاد کرد و گفت «به استانداران گفته‌ایم نگذارند خودسرها باعث لغو کنسرت‌ها شوند»، دامنه لغو کنسرت‌ها به کنار گوش وزیر ارشاد رسید.

‎توزیع اطلاعیه توهین‌آمیز علیه زنان، در تهران

سه‌شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۹-IranSOS- دغدغه‌های تندروها این بار سوژه جدید پیدا کرده است: «جلوگیری از حضور بانوان در ورزشگاه‌ها». با همین انگیزه، اطلاعیه مشکوکی با ادبیاتی تند و توهین‌آمیز در سطح شهر پخش شده است. به گزارش ایسنا، سایت پارسینه نوشت: «منتظر حضور خونین امت حزب‌الله در ۲۹ خرداد سال ۹۴ … در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی هستیم». این جملات آغازین اطلاعیه‌ای پرینت شده است که به صورت گسترده‌ای در تهران و بویژه مناطق جنوبی و مرکزی پایتخت در حال توزیع است.

‎بازداشت مدیر ۲۳ گروه واتس‌آپ و لاین

سه‌شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۹-IranSOS- شخصی که به نشر اکاذیب و مسائل غیراخلاقی در گروه‌های مجازی شبکه‌های اجتماعی دست می‌زد به دام افتاد. به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه ایران، فرمانده انتظامی شاهرود گفت: با رصد پلیس فتای شاهرود در گروه‌های مجازی مشخص شد مردی با نام مستعار ادموند، ۲۳ گروه ضد فرهنگی در نرم‌افزارهای لاین و واتس‌آپ راه‌اندازی کرده و در این گروه‌ها با نشر اکاذیب و مسائل غیراخلاقی، اطلاعات شخصی اعضای گروه را نیز کسب می‌کند.