‎اعتصاب کارگران «ایران برک» به بیستمین روز رسید

یکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۷-IranSOS- کارگران معترض کارخانه ایران برک رشت ۱۷ خرداد ماه در بیستمین روز از شروع اعتصابات کارگری در این واحد تولیدی همچنان با توقف تولید در محوطه کارخانه تجمع کرده‌اند. کارگران حاضر در تجمع امروز به ایلنا گفته‌اند طی بیست روز گذشته کارگران خطوط تولید در اعتراض به تعویق ۹ ماه حقوق و نداشتن امنیت شغلی دست از کار کشیده‌اند. به گفته آنان طی ۲۰ روزی که کارگران کار  در کارخانه را  به دلیل بی توجه ای کارفرما به پرداخت مطالبات‌شان متوقف کرده‌اند هیچ یک از مسئولان استانی و شهرستانی پیگیر مطالبات کارگران ایران برک نبوده‌اند.

‎تجمع کارگران «نیروگاه تبریز» در اعتراض به تلاش دولت برای خصوصی‌سازی

‎یکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۷-IranSOS- بیش از ۲۰۰ کارگر نیروگاه تبریز صبح امروز (یکشنبه ۱۷ خرداد) در محوطه شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی تجمع کردند. به گزارش ایلنا، این کارگران به از سرگیری تلاش‌‌ دولت برای خصوصی‌سازی نیروگاه تبریز و عقب‌افتادگی ۹ ماهه بخشی از مزایای خود معترض‌اند. معترضین معتقدند خصوصی‌سازی امنیت شغلی آنها را به خطر می‌اندازد.

‎هفتاد و چهار ضربه شلاق برای یک درویش گنابادی

یکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۷-IranSOS- شعبه ۱۰۱ دادگاه جزایی گلپایگان، عباس صالحیان، از دراویش ساکن این شهر را به اتهام “ارتکاب فعل حرام از طریق ترویج عقاید فرقه صوفیه گنابادی” به ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرد. به گزارش هرانا به نقل از مجذوبان نور، عباس صالحیان که مسئولیت برگزاری مجالس درویشی در این شهر را برعهده دارد، در حالی به این اتهام محکوم شده است که از حق استفاده از وکیل برخوردار نبوده است.

‎پلیس “کودک و نوجوان” تشکیل می‌شود

شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۶-IranSOS- رئیس اداره حقوقی پلیس آگاهی ناجا از تشکیل پلیس ویژه کودکان و نوجوانان خبر داد و گفت: این پلیس از نوآوری‌های قانون آیین دادرسی کیفری جدید است و در تیر ماه امسال اجرایی می‌شود. به گزارش (ایسنا)، سرگرد جمشید راد گفت: بر اساس ماده ۳۱ قانون، به منظور حسن اجرای وظایف ضابطان در مورد کودکان و نوجوانان، پلیس ویژه اطفال و نوجوانان در ناجا تشکیل و مشغول به کار می‌شود.

‎رئیس مواد مخدر ناجا: ‎راهکارهای پیشگیرانه مبارزه با مواد مخدر جوابگو نبوده است

یکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۷-IranSOS- رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: بعد از جنگ تحمیلی بیشترین شهدا را در حوزه مواد مخدر تقدیم کرده ایم و مردم باید بدانند که عزم راسخی برای مبارزه با مواد مخدر وجود دارد. به گزارش (ایسنا) -منطقه کویر، سردارعلی مویدی در حاشیه سفر خود به کرمان در جمع خبرنگاران گفت: ما نیازمند راهکارهای پیشگیرانه نوینی هستیم؛ چرا که راهکارهای پیشگیرانه در مبارزه با مواد مخدر تا به حال جوابگو نبوده است.

‎اخراج ناظم ‎متجاوز از آموزش و پرورش

یکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۷-IranSOS- روز گذشته سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران اعلام کرد که رای پرونده آزار و اذیت چند دانش‌آموز توسط ناظم مدرسه‌ای پسرانه از سوی دیوان عالی کشور تائید و به اجرای احکام ارسال شده است. در همین راستا سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران نیز به تبیین اقدامات انجام از سوی آموزش و پرورش در این خصوص پرداخت و گفت: ناظم متخلف از مدرسه اخراج شده است.

‎نفت فروشی ناجا و ۴۰۰ میلیارد تومان ‎پول نفت فروخته ‎شده

یکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۷-IranSOS- منتظرالمهدی سخنگوی ناجا درباره موضوع فروش نفت از سوی ناجا گفت: در جلسه‌ای که سال ۹۲ با حضور معاون اول رییس جمهور، وزیر نفت، رییس خزانه داری، رییس بانک مرکزی، دکتر نوبخت و چندتن از مسوولان ناجا برگزار و پذیرفته شد که ناجا در زمان دولت قبل نفتی را بابت جبران کسری بودجه و حقوق گرفته بود اما متاسفانه در آن زمان مقررات قانونی و پروتکل‌ها به درستی طی نشده بود، به همین دلیل دکتر نوبخت مسئول بررسی این موضوع شدند.

‎دستور ویژه جنتی درباره لغو کنسرت‌ها

یکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۷-IranSOS- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برخی اعمال سلیقه‌های شخصی در خصوص موسیقی و مسأله لغو کنسرت‌ها انتقاد کرد و گفت: به استانداران گفته‌ایم نگذارند خودسرها باعث لغو کنسرت‌ها شوند.