‎روزنامه های ایران و همشهری مجرم شناخته شدند

یکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۱۴-IranSOS- هیات منصفه مطبوعات، مدیران مسئول روزنامه های ایران و همشهری را مجرم تشخیص داد. به گزارش هرانا به نقا از ایسنا، جلسه رسیدگی به پرونده‌ روزنامه‌های همشهری،‌ ایران و سایت سینماپرس، صبح امروز در شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی و با حضور اعضای هیأت منصفه مطبوعات برگزار شد.

‎“خیلی سخت گذشت”؛ اعدامی که زنده ماند

یکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۱۴-IranSOS- خدا را شکر. خیلی سخت بود، این اولین جمله ای است که اعدامی زنده شده بجنوردی بعد از اینکه قدرت تکلمش را پیدا کرد، بیان کرد. به گزارش هرانا به نقل از روزنامه شرق، علیرضا، اعدامی زنده شده، چهار روز پیش توانست برای اولین بار از زمان اجرای حکم با اعضای خانواده اش ملاقات کند.، آنطور که خانواده علیرضا نقل کرده اند او بعد از اینکه بچه هایش را دید هر سه آنها را در آغوش گرفت و گریه کرد. برادر علیرضا که پیش از این به ما گفته بود، آمادگی ملاقات با برادرش را ندارد، سرانجام همراه همسر و فرزندان برادرش به ملاقات وی رفت. او در این باره گفت:

‎اعتراض کارگران پیمانکاری معدن البرز شرقی به تعویق بیش از سه ماه حقوق

یکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۱۴-IranSOS- صبح امروز جمعی از کارگران پیمانکاری معادن زغال سنگ البرز شرقی واقع در منطقه طرزه استان سمنان، در اعتراض به تعویق بیش از سه ماه حقوق در محوطه معدن مقابل درب ورودی تونل مادر تجمع کردند.

‎محقق نشدن وعده‌های کارفرما پس از خاتمه اعتصاب در مجتمع چهارگانه سبز مهاباد

یکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۱۴-IranSOS- کارگران مجتمع چهار گانه سبز مهاباد که ۶ روز پیش با وعده کارفرما به اعتصاب‌شان در اعتراض به تعویق ۱۱ ماه حقوق خاتمه دادند، اینک از خلف وعده کارفرما در پرداخت مطالباتشان خبر می‌دهند. کارگران به ایلنا گفته‌اند: در آخرین روز از  اعتراض صنفی کارگران مجتمع چهار گانه سبز در روز ۱۸ خرداد، قرار شد طبق مصوبه جلسه‌ای که همان روز با حضور کارفرما و نمایندگان دولتی ( نماینده فرمانداری و اداره کار مهاباد) بر گزار شد حداکثر تا روز پنجشنبه ۲۱ خرداد ماه تمامی مطالبات معوقه ۲۰۰ کارگر پرداخت شود اما این وعده تا کنون عملی نشده است.

‎بخشش یک محکوم به قصاص در پای چوبه دار

یکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۱۴-IranSOS- جوانی که در سال ۹۲ با قصد سرقت، به منزل خاله خود رفته بود و در اقدامی مبادرت به کشتن خاله و شوهر خاله خود کرده بود، با گذشت خانواده ی مقتول از قصاص، به وی زندگی دوباره بخشیدند. به گزارش هرانا به نقل از دادگستری استان مرکزی، پس از طی مراحل قانونی و تایید شعبه ۶ دیوانعالی کشور منجرو به صدور رای قصاص قاتل ۲۴ساله شد.

‎تاخیر سه ماهه در پرداخت حقوق کارگران پیمانی معادن ۲ و ۴ گل گهر سیرجان

یکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۱۴-IranSOS- منابع کارگری در کرمان از پرداخت نشدن مطالبات حقوقی کارگران دو شرکت پیمانکاری مجتمع سنگ آهن سیرجان طی سه ماه گذشته خبر می‌دهند. این کارگران به واسطه شرکت‌های پیمانکاری «فتح جنوب شرق» و «شهسوار ماشین» در مجمتمع سنگ آهن سیرجان مشغول به کارند. به گزارش ایلنا، از روز ۱۲خرداد ماه بدون پرداخت حقوق عقب‌افتاده کارگران، کار در معدن شماره ۴ که کارگران پیمانکاری «شهسوار ماشین» در آن مشغول به کار بودند، از سوی کارفرما متوقف شده است.

‎پیگیری قضایی ادعاهای احمدی‌مقدم

یکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۱۴-IranSOS- سردار احمدی مقدم، فرمانده سابق ناجا در دفاع از خود و تکذیب خبر بازداشت خود، پسر و دامادش، ادعاهایی را مطرح کرده است که جای بحث و بررسی بسیاری دارد. به گزارش ایسنا، روزنامه قانون با این مقدمه که در ابتدای مطلبی با عنوان «ادعاهای عجیب فرمانده» منتشر کرده، آورده است: ماجرای احمدی مقدم مربوط به انتشار خبر پرونده فساد اقتصادی در بنیاد تعاون ناجا در ماه‌های پایانی دوران فرماندهی وی بر ناجا، بازمی‌گردد. از زمانی که این پرونده رسانه‌ای شد، حواشی جالبی با خود به همراه داشته است. از خبر بازداشت و حصر خانگی احمدی مقدم تا بازداشت پسر و داماد وی، چند روز یک‌بار شاهد انتشار چنین اخباری در شبکه‌های اجتماعی هستیم.