‎در سال ۹۳ نزدیک به ۱۹ هزار کارگر دچار حادثه کار شدند

یکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۲۱-IranSOS- بر اساس اعلام دفتر آمار و محاسبات اقتصادی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی، بیشترین آمار حوادث ناشی از کار بیمه شدگانی که در حوزه فعالیت اقتصادی دچار سانحه شغلی شده اند، مربوط به فلزات اساسی و ماشین های الکتریکی و غیر الکتریکی با ۲۶ درصد می شود.

‎تجمع کارگران ذوب آهن اردبیل مقابل ساختمان استانداری

یکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۲۵-IranSOS- کارگران ذوب آهن اردبیل در اعتراض به ادامه یافتن بلاتکلیفی و بی‌توجهی کارفرما به مطالبات صنفی‌شان، روز گذشته (۳۱ خرداد ماه)در مقابل ساختمان استانداری تجمع کردند. منابع کارگری ایلنا در کارخانه ذوب آهن اردبیل گزارش دادند، نزدیک به ۲۰۰ کارگر کارخانه ذوب آهن اردبیل در اعتراض به تعویق ۱۶ ماه حقوق و نامشخص بودن وضعیت شغلی‌شان صبح روز گذشته در ابتدا مقابل ساختمان اداره کار اردبیل تجمع و در ادامه برای پیگیری مطالبات صنفی و قانونی خود به استانداری اردبیل مراجعه کردند‪.‬

‎بحران جهانیِ فرار و پناهندگی، نشانه‌ای از بحران سیاست جهانی

یکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۲۱-IranSOS- حنیف حیدرنژاد: بر اساس گزارش سال ۲۰۱۵ کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد، سال ۲۱۰۴ نزدیک به ۶۰ میلیون نفر به دلیل جنگ و درگیری و بحران‌های متعدد محلِ زندگی خود را ترک کرده و آواره شده‌اند. این رقم، بالاترین میزان بعد از جنگ جهانی دوم است. از مجموع ۵۹٫۵ میلیون نفر در حال فرار در سال ۲۰۱۴، ۳۸٫۲ میلیون نفر در داخل کشور خود آواره و جابجا شده‌اند و ۱۹٫۵ میلیون نفر به خارج از کشور خود پناه برده‌اند. ۱٫۸ میلیون نفر نیز در کشورهای مختلف درخواست پناهندگی داده‌اند.