‎سخنگوی ناجا: لغو کنسرت موسیقی با حکم قضایی انجام شد

شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۱۳-IranSOS- سخنگوی نیروی انتظامی در واکنش به اظهارات سخنگوی وزارت ارشاد مبنی بر اینکه ناجا حق لغو هیچ کنسرتی را ندارد، گفت: لغو کنسرت مورد اشاره نیز با حکم قضایی انجام شد و ناجا به وظیفه ذاتی خود عمل کرده و برای انجام ماموریت‌های خود مصلحت اندیشی و سیاسی‌کاری نخواهد کرد.

‎ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه‌ها طبق قانون

شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۱۳-IranSOS- فرمانده نیروی انتظامی: اگر ممانعتی از حضور در کنسرت ها و ورزشگاه ها انجام می دهیم بر اساس وظیفه ذاتی و شرعی ماست، چرا که در کشوری اسلامی هستیم و پاسداری از ارزش ها وظیفه ذاتی ما برشمرده می شود.

‎گزارشی از یک روز کار کودکان موادفروش تهران

شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۱۳-IranSOS- بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار کودک کار در ایران. این آخرین و تازه ترین اطلاعات مرکز آمار ایران است که گواهی از نرخ بالای تعدادی کودکانی دارد که در کف خیابان به کار گرفته می‌شوند؛ کودکانی که بعضا درآمدهای بالایی نیز دارند و افراد با مقاصد شوم به سوء‌استفاده از آنها می‌پردازند.

‎اعدام دو محکوم در زندان مرکزی رشت

شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۱۳-IranSOS- دو محکوم جرائم مواد مخدر، امروز، در زندان مرکزی رشت به دار آویخته شدند. به گزارش هرانا به نقل از دادگستری استان گیلان، محکومین “ه.م” فرزند رستم ۵۴ ساله و “ق. پ” فرزند حسن ۴۴ساله دارای سوابق متعدد کیفری به ترتیب با اتهام نگهداری نهصد و ونود وچهار گرم هرویین و خرید، فروش و نگهداری بیست و چهار کیلو و دویست گرم تریاک توسط دادگاه انقلاب اسلامی رشت به اعدام محکوم شده و حکم آن پس از طی تشریفات قانونی و تایید در دادستانی کل کشور و موافقت ریاست قوه قضائیه، صبح امروز در زندان مرکزی شهر رشت به اجرا در آمد.

‎بیانیۀ کانون نویسندگان ایران در بارۀ افزایش فشار بر فعالان فرهنگی و مدنی

شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۱۳-IranSOS- کانون نویسندگان ایران، در اعتراض به فشار بر فعالین مدنى و فرهنگى بیانیه اى صادر کرده است، متن بیانیه کانون به شرح زیر است:
‎خبرها و مشاهدات حاکی از آن است که اخیرا صدور حکم‌های قضایی سنگین برای فعالان فرهنگی و اجتماعی و میزان احضارها و پرونده‌گشایی‌ها شدت بیشتری یافته است.

‎گذشت از قصاص؛ محکوم پای چوبه دار بخشیده شد

شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۱۳-IranSOS- ریش سفید یک روستا از محکوم یه قتل پسر ٢٣ ساله ی خود، بدون قید و شرط و دریافت دیه، پای چوبه دار از قصاص گذشت. به گزارش هرانا به نقل از شهروند، پرونده رضایت‌گیری از خانواده مقتول با این‌که فراز و نشیب‌های زیادی داشت و ٧‌سال به طول انجامید اما سرانجام به ثمر نشست و پسر جوانی که طناب دار بر گردنش انداخته شده بود برای جبران گذشته‌اش فرصت زندگی پیدا کرد.

‎عفو بین الملل خواستار آزادی آتنا دائمی شد

‎‎شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۱۳-IranSOS- سازمان عفو بین الملل، طی بیانیه ای خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط آتنا دائمی شد. به گزارش هرانا، این بیانیه همچنین از ایران خواسته است که مراقبت های پزشکی ضروری برای این فعال مدنی را فراهم کند و با احترام به کنوانسیون بین المللی حقوق سیاسی و مدنی که ایران نیز از امضا کنندگان آن است، حق آزادی اندیشه و بیان را به رسمیت بشناسد.