‎اعدام دست کم ۱۱ زندانی در بندرعباس

دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۸-IranSOS- دست کم یازده محکوم به اعدام جرائم مواد مخدر، صبح امروز در بندر عباس به دار آویخته شدند. به گزارش هرانا، حکم دست کم یازده محکوم جرائم مواد مخدر، از جمله سه زن و هشت مرد، صبح امروز هیجدهم خرداد ماه، در زندان بندر عباس اجرا شد.

‎شش زندانی در ارومیه اعدام شدند

دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۸-IranSOS- شش محکوم به اعدام، سحرگاه امروز، در زندان ارومیه، به دار آویخته شدند. به گزارش هرانا، شش محکوم جرائم مواد مخدر، صبح امروز هجدهم خرداد ماه، در محوطه زندان ارومیه به دار آویخته شدند.

‎اعدام ۱۱ زندانی در قزلحصار کرج

دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۸-IranSOS- یازده محکوم جرائم مواد مخدر، صبح امروز در زندان قزلحصار کرج به دار آویخته شدند. به گزارش هرانا، صبح امروز دوشنبه هیجدهم خرداد ماه، از جمع محکومینی که به سلول های انفرادی منتقل شده بودند،حکم اعدام  ۱۱ زندانی، در قزلحصار کرج اجرا شد و بقیه همچنان در انتظار اعدام می باشند. پیشتر منابع هرانا، از انتقال بیش از بیست زندانی به سلول های انفرادی خبر داده بودند.

‎مصطفی عزیزی به هشت سال زندان محکوم شد

دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۸-IranSOS- مصطفی عزیزی، نویسنده و تهیه‌کننده سابق صدا و سیمای ایران، یک هفته پس از محاکمه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران، به هشت سال زندان محکوم شده‌ است. به گزارش هرانا به نقل از رادیو فردا، آرش عزیزی فرزند آقای عزیزی، گفت که این حکم دوشنبه هجده خرداد، به پدرش اعلام شده و او نیز به این حکم اعتراض کرده‌است تا پرونده به دادگاه تجدید نظر ارسال شود.

‎اعدام یک نفر در زندان “قائم شهر”

‎دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴— دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران، از اجرای حکم “قصاص نفس” یک متهم به قتل، در محوطه زندان قائم شهر خبر داد. به گزارش هرانا به نفل از روابط عمومی دادگستری کل استان مازندران، اسدالله جعفری، گفت: “قاتل م- ک، فرزند عباس که به جرم قتل عمد به “قصاص نفس” محکوم گردید، صبح امروز با حضور اولیای دم در محوطه زندان قائم شهر به دار آویخته شد.”

‎رهایی ۵ زندانی محکوم به “قصاص نفس” از طناب دار

دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۸-IranSOS- با حضور اعضاء هیئت مدیره خیریه امام موسی کاظم، نشست صلح و سازش زندانیان محکوم به “قصاص نفس” با حضور اولیائ دم آنان در تالار شهید مرادخانی، اصفهان برگزار شد. به گزارش هرانا به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان های استان اصفهان، در این نشست که با همت و تلاش مسئولین زندان مرکزی اصفهان، بیش از ۲۲ خانواده و شاکیان اولیاء دم حضور داشتند، امینی مدیر زندان مرکزی اصفهان، با بیان “گذشت و ایثار و پایه گذاری آن در جامعه مسلمانان اشاره کرد و به دستگیری از نیازمندان توصیه کرد.”

‎محسنی اژه ای: اگر کسی مرتکب چند جرم شده باشد فقط مجازات اشد اعمال می شود

‎دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۸-IranSOS- سخنگوی قوه قضائیه می گوید که اگر کسانی دارای جرائم متعدد، با عناوین مختلف باشند و برای هر کدام مجازات مستقلی در نظر گرفته شود، فقط مجازات اشد اعمال می‌شود و از اردیبهشت ۹۲ تاکنون هم همه احکام به همین ترتیب اجرا شده است.

‎بازداشت ۵ نفر در رابطه با مسمومیت زائران غیرایرانی

دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۸-IranSOS- سخنگوی قوه قضاییه در ادامه در رابطه با مسمومیت و فوت چند زائر غیرایرانی در مشهد توضیحاتی ارائه کرد. محسنی‌اژه‌ای اظهار کرد: اتفاقی که در هتلی در مشهد افتاد باعث تاسف و تاثر شد و من نیز از طرف قوه قضاییه و شخص خودم در این رابطه اظهار تاسف می‌کنم.

‎‎هاشمی‫:‬ مسمومیت زائران غیرایرانی در مشهد عمدی بوده

دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۸-IranSOS- وزیر بهداشت‌، درمان و آموزش پزشکی در تشریح آخرین وضعیت مسمومان مشهد با اشاره به مرگ چهار تن تا پایان شب گذشته گفت:‌ در نمونه خون این بیماران علائم مسمومیت مشخص شده است.