‎بیست و پنج زندانی در رجایی شهر اعدام شدند

چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۱۷-IranSOS- بیست و پنج زندانی، صبح دیروز در زندان رجایی شهر کرج به دار آویخته شدند. به گزارش هرانا به نقل از روزنامه ایران، اتهام اغلب این محکومین، جرائم مرتبط با مواد مخدر بوده است که با تایید حکم آنها در دیوان عالی کشور و رد درخواست عفو در هیئت قضایی، صبح روز سه شنبه ۲۶ خرداد ماه، اعدام شدند.

اعدام یک ‎زندانی در زندان ساری

‎چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۱۷-IranSOS-  دادستان استان مازندران، از اعدام یک متهم به “قتل” در زندان ساری خبر داد.به گزارش هرانا به نقل از تارنمای دادستانی استان مازندران، اسدالله جعفری، دادستان مازندران، گفت:

‎نامه شیرین عبادی به رییس نهاد زنان سازمان ملل؛ دولت ایران وظیفه دارد امکان تماشای مسابقات ورزشی را برای زنان فراهم سازد

سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۱۶-IranSOS- شیرین عبادی، رییس کانون مدافعان حقوق بشر در نامه‌ای به “فومزیل مامبو- گوکا”، رئیس نهاد زنان سازمان ملل متحد از تشدید برخوردها با فعالان زن از جمله بازداشت‌ها و صدور احکام سنگین قضایی و ممانعت از ورود زنان به ورزشگاه‌ها خبر داد.

‎قرار منع تعقیب همای صادر شد

چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۱۷-IranSOS- قرار منع تعقیب همای صادر و اعلام شد که این هنرمند مشکلی برای اجرای کنسرت ندارد. قرار است «پرواز همای» پس از ماه مبارک رمضان دوباره برنامه‌ای برای اجرای کنسرت داشته باشد. به گزارش خبرنگار ایلنا؛ کنسرت پرواز همای که قرار بود از تاریخ ۲۰ خرداد به مدت ۵ شب روی صحنه باشد؛ تنها هشت ساعت به برگزاری نخستین کنسرت آن‌طور که موسسه برگزارکننده اطلاع‌رسانی کرد، از سوی «مقام قضایی» تا اطلاع ثانوی لغو شد.

‎ورود کلیه بانوان به سالن مسابقه والیبال ایران – آمریکا ممنوع شد

چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۱۷-IranSOS- ورود کلیه بانوان به سالن‌های والیبال در دیدار تیم‌های ملی ایران و آمریکا ممنوع اعلام شد. این اتفاق درحالی رخ داده که قطعا این مهم بر میزبانی ایران در رقابت‌های سطح یک لیگ جهانی والیبال تاثیرگذار خواهد بود.