‎اعدام ۱۳ زندانی در قزل حصار؛ ایست قلبی یکی از محکومان در انفرادی

دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۱-IranSOS- صبح امروز، ۱۲ محکوم جرائم مواد مخدر در زندان قزل حصار کرج به دار آویخته شدند و یکی از محکومین قبل از اجرای حکم، با ایست قلبی جان خود را از دست داد. به گزارش هرانا، این ۱۳ تن روز شنبه، جهت اجرای حکم به انفرادی منتقل شده بودند که حکم اعدام ۱۲ تن از آنان، سحرگاه دوشنبه ۱۱ اردیبهشت اجرا شد و یکی از محکومین به نام محمد میرنژاد، قبل از اجرای حکم و در سلول انفرادی، با ایست قلبی مواجه شد و درگذشت.

‎اعدام چهار محکوم در ارومیه

دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۱-IranSOS- چهار محکوم جرائم مواد مخدر، امروز در ارومیه، به دار آویخته شدند. به گزارش هرانا، سحرگاه امروز دوشنبه، ۱۱ خرداد ماه، چهار محکوم جرائم مواد مخدر به نام های اردلان راهدار، محمد رشید راهدار، حبیب راهدار و شیرزاد رشیدی، در زندان مرکزی ارومیه، اعدام شدند.

‎در ملاء عام در جیرفت؛ اعدام یک زندانی

دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۱-IranSOS- دستگاه قضایی جیرفت، صبح یکشنبه، از اعدام در ملاء عام یک محکوم به “تجاوز به عنف” خبر داد. به گزارش هرانا به نقل از پایگاه خبری تحلیلی استان کرمان، جوان “متجازو به عنف” به جرم آدم ریایی، تهدید به قتل و تعرض به دختر بچه ۱۰ ساله صبح دیروز یازدهم خردادماه در محل چهارراه کشت صنعت شهر جیرفت در ملاء عام به دار آویخته شد.

‎تجمع اعتراضی جویندگان کار در اداره اشتغال منطقه ویژه عسلویه

دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۱-IranSOS- جمعی از جویندگان کار منطقه ویژه عسلویه صبح امروز در اعتراض به نحوه استخدام کارگر در پروژه‌های نفتی و گازی این منطقه ویژه اقتصادی در محل دفتر اشتغال و سازمان منطقه ویژه عسلویه تجمع کردند. براساس اخباری که به وسیله منابع ایلنا بدست آمده است در این تجمع صنفی که از حوالی ساعت ۹ تا ۱۰ صبح امروز برگزار شد حدود ۲۰۰ نفر از بومیان جوینده کار عسلویه شرکت داشتند.

‎کارگران تاسیسات ورزشگاه آزادی سه ماه حقوق نگرفته اند

دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۱-IranSOS- حدود ۵۰ نفر از کارگران پیمانی ورزشگاه آزادی تهران طی سه ماه گذشته حقوق دریافت نکرده‌اند. به گزارش ایلنا، حدود ۵۰ نفر از کارگران تاسیساتی ورزشگاه آزادی که زیر نظر شرکت پیمانکاری «افشین کنترل» فعالیت دارند حقوق ماه‌های اسفند ۹۳ و فروردین و اردیبهشت ۹۴ را دریافت نکرده‌اند. سوابق کاری این کارگران بین ۱۰ تا ۱۸ سال است و آنان وظیفه کنترل موتور خانه ها وتعمیر لوله های آب وگرم وسایر وظایفی از این دست را بر عهده دارند.

‎غرویان : ‎برایم پیامک فرستاده‌اند چرا مردم را برای جنگ آماده نمی‌کنید

دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۱-IranSOS- غرویان استاد حوزه علمیه قم گفت: همین چند ساعت پیش پیامکی برای من فرستادند که «مسئولان مملکت چرا مردم را برای جنگ آماده نمی‌کنند؟ عده‌ای هستند که اصلا ذات وجودیشان و کسب و تجارتشان در جنگ و جنگ‌طلبی است؛ حالا چه جنگ نرم، چه جنگ سرد، چه جنگ لفظی و چه جنگ با سلاح. 

‎طی دو سال اخیر، ۱۴۳ هزار کودک ایرانی در هیچ مدرسه‌ای ثبت نام نکرده‌اند

دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۱-IranSOS- معاون آموزشی نهضت سواد آموزی کشور ضمن بیان اینکه شبکه‌های اجتماعی یکی از بزرگترین مکان‌هایی است که می‌توان در آن آموزش ارائه کرد گفت: تاثیرات آموزشی شبکه‌های اجتماعی چندین برابر بیشتر از آموزش رسمی است.

‎ممنوع الورود نداریم! اگر مشکلی قضایی، جنایی، مالی و سیاسی نداشته باشند می‌توانند رفت و آمد کنند

‎‎دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۱-IranSOS- قشقاوی درباره رایزنی‌های ایران و استرالیا به ویژه در مورد قوانین شدیدی که برای مهاجرین غیرقانونی از سوی این کشور وضع شده و ایرانیان زیادی هم مشمول این قوانین شده‌اند، گفت: استرالیا عمدتا دنبال این است که ایران بپذیرد پناهجویان ایرانی را اخراج اجباری (دیپورت) کند. اما سیاست ایران و شخص آقای ظریف این نیست که دیپورت اجباری را بپذیرد. نپذیرفتن دیپورت مبنای حقوق بشری دارد.

‎مولاوردی : ‎امضای مجوز ورود زنان به سالن‌های ورزشی

دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۱-IranSOS- هیجده روز دیگر تا میزبانی ایران در لیگ جهانی والیبال باقی مانده و هنوز تکلیف ورود زنان به سالن‌های والیبال مشخص نشده است. مولاوردی، معاون زنان ریاست‌جمهوری، پیش از این خبر داده بود ورود زنان به سالن‌های والیبال به تأیید نهایی رسیده است؛ اما خبری از وزارت ورزش درباره ورود یا عدم ورود زنان به‌گوش نمی‌رسد.

‎روایتی از تنها کمپ ترک اعتیاد زنان تهران

دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۰۱-IranSOS- در خانواده ساقی هم داشته، پسردایی‌ها و پسرعمه‌ها نمی‌گذاشتند برای تهیه مخدر چندان به زحمت بیفتد. با تریاک شروع می‌کند و ساقی‌ها داخل تریاک، کراک هم مخلوط می‌کردند و رابعه نمی‌داسته است. چند سال بعد برای ترک تریاک سراغ شیشه می‌رود اما شیشه دوای درد نبوده؛ اعتیاد هم خودش را و هم شوهرش را بیکار می‌کند.