ائتلاف علیه صادرات غیرقانونی تجهیزات مراقبت از اتحادیه‏ اروپا خواست برای حمایت از حقوق بشر مقررات کاربری دوگانه را به روز کند

چهارشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۲۴-IranSOS- ائتلاف علیه صادرات غیرقانونی تجهیزات مراقبت (CAUSE)، که فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر عضو آن است، بیانیه موضعگیری خود را با عنوان «فرصتی مهم: سازگار کردن فناوری های مراقبت با مقررات کاربری دوگانه اتحادیه‏ اروپا» را منتشر کرد و در آن از اتحادیه‏ اروپا خواست از فرصت برای به روز کردن مقررات کاربری دوگانه استفاده کند تا از صادرات فناوری های مراقبت از اروپا برای استفاده از آنها برای نقض حقوق بشر جلوگیری کند.

‎بلاتکلیفی کارگران «آجر جیل» دو ساله شد

چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۲۴-IranSOS- با گذشت دو سال از تعطیلی کارخانه آجر جیل(از خرداد ماه ۹۲) در استان خوزستان هنوز وضعیت ۲۲۰ کارگر قراردادی این واحد تولیدی نامشخص است. این کارگران از ۲۴ ماه پیش که مشکلات مالی کارخانه آغاز شده است حقوق نگرفته‌اند.

‎بخشش ۱۴ محکوم به قصاص در قم

چهارشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۲۴-IranSOS- چهارده زندانی محکوم به قصاص در قم، با رضایت اولیائ دم از اعدام نجات پیدا کردند. به گزارش هرانا به نقل از فارس، معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان‌های استان قم، ادعا کرد: “کاهش جمعیت کیفری از دغدغه‌های قوه قضاییه است و به همین منظور کمیته‌ای با عنوان اخذ رضایت از شاکیان راه اندازی شده است”.

‎انتقاد سندیکاها و اتحادیه های کارگری از اخراج اعضای سرویس کارگری خبرگزاری ایلنا

دوشنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۲۲-IranSOS- انتقاد “سندیکای کارگران فلزکار مکانیک” و “اتحادیه آزاد کارگران ایران”، در پی اخراج اعضای سرویس کارگری “ایلنا” خبرگزاری کار ایران. به گزارش هرانا به نقل از سندیکای کارگران فلزکار مکانیک و اتحادیه آزاد کارگران ایران،  آقای اسماعیل محمدولی، دبیر گروه کارگری این خبرگزاری نسب به اخراج اعضای سرویس کارگری ایلنا، گفت: “هرچند سمت اداری من دبیر گروه کارگری بود اما همه اهالی ایلنا می دانستند گروه ما شورایی اداره می شود، این شد که ما را اخراج کردند”.