‎یک نفر در زندان اصفهان اعدام شد

يكشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – یک زندانی متهم به قتل یک مامور نیروی انتظامی که به قصاص نفس محکوم شده بود صبح امروز در زندان مرکزی اصفهان اعدام شد. به گزارش واحد مرکزی خبر، دادستان اصفهان گفت: متهم در یک تعقیب و گریز در محور داران – تیران، استوار شهرام رضایی مامور نیروی انتظامی را به قتل رساند و ۲ نفر دیگر از ماموران را مجروح کرد.

‎باز هم تأخیر در پرداخت حقوق؛ ۳۰ کارگر تونل انقلاب سنندج بیکار می‌شوند

يكشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – یکی از کارگران شاغل در شرکت پیمانکاری «معتبر»، مجری احداث تونل انقلاب در میدان نبوت شهر سنندج از تعویق ۶ ماه حقوق ۳۰ کارگر به سبب کمبود منابع مالی خبر داد و گفت: ۷۰ کارگر این کارگاه از اوایل سال جاری به مرور با اتمام قرار داد کاریشان تعدیل شده‌اند.

‎بیکاری تدریجی کارگران «معدن طلای زرکان تکاب» با آغاز فصل سرد

يكشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – نماینده کارگران «معدن طلای زرکان تکاب» از تعدیل تدریجی ۵۵۰ کارگر شاغل در این معادن به بهانه آغاز فصل سرما خبر داد. «عباس دن» که خود از کارگران شاغل در معدن زرکان تکاب است در این باره به ایلنا گفت: هر ساله از مهرماه با آغاز فصل سرما نیمی از کارگران این معدن به مرور با اتمام قرار داد کاریشان تعدیل می‌شوند و در ‌‌‌نهایت تا آذر ماه حدود ۳۰۰ نفر از کارگران شغلشان را از دست می‌دهند.

‎اجرای حکم زندان پنج شهروند بهایی ساکن مشهد

يكشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۲  – هرانا – پنج شهروند بهایی ساکن مشهد پس از احضار جهت اجرای حکم بازداشت و روانه زندان وکیل آباد مشهد شدند. 

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این افراد ماه گذشته طبق رای دادگاه تجدید نظر استان به اتهام تبلیغ علیه نظام تحت تبلیغ بهاییت به شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بودند، صبح روز یک شنبه ۲۶ آبان ماه جهت اجرای حکم پس از احضار، بازداشت و به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شدند.

‎وضعیت بد جسمی علی معزی و عدم پیگیری درمان وی

يكشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – علی معزی زندانی سیاسی سالخورده زندان ندامتگاه مرکزی کرج از مشکلات کلیه و مثانه بشدت رنج می‌برد و از امکانات پزشکی محروم است. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی معزی زندانی سیاسی کهن‌سال و از زندانیان دهه شصت با وجود تشخیص پزشکان مبنی بر بستری شدن در بیمارستان مجهز خارج از زندان کماکان از درمان مناسب محروم است.