‎اعدام ۱۱ متهم مواد مخدر در قزل حصار / واحد دو زندان دست به اعتصاب زد

سه شنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۲ – هرانا – در پی اعدام ۱۰ مرد و یک زن در زندان قزل حصار، ۱۸۰۰ زندانی در واحد ۲ این زندان دست به اعتصاب غذا زدند. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز گذشته ۱۱ زندانی مرد از زندان قزل حصار و یک زندانی زن از زندان قرچک ورامین جهت اجرای حکم اعدام به سلول‌های انفرادی زندان قزل‌حصار منتقل شدند.

‎وخامت وضعیت جسمی رضا شهابی در زندان اوین

سه شنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۲ – هرانا – رضا شهابی فعال کارگری در بند در پی بحران بیماری خود به بهداری زندان اوین منتقل شد. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عصر شنبه ۲ آذر ماه رضا شهابی به‌دلیل کمر درد شدید و بی‌حسی پا‌ها بصورت اورژانسی به بهداری زندان اوین منتقل می‌شود. یک منبع آگاه به گزارشگر هرانا گفت: “رضا شهابی دیگر قادر به راه رفتن نبود ولی در اعتراض به وضعیت اسماعیل برزگری که ۳۲مین روز اعتصاب غذای خود را پشت سر می‌گذاشت و عدم رسیدگی به وضعیت پزشکی و خواسته‌های وی و نیز محمد جراحی و شاهرخ زمانی قصد رفتن به بهداری را نداشت.

‎تأخیر سه تا پنج ماهه در پرداخت حقوق کارگران رنگین نخ

سه شنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۲ –  هرانا – نماینده کارگران کارخانه «رنگین نخ» سمنان از تعویق سه ماه حقوق ۵۰ نفر از کارگران رسمی و تعویق ۵ ماه از حقوق ۲۵ کارگر قراردادی این کارخانه خبر داد. به گزارش ایلنا ،«ابراهیم دانش» عضو شورای اسلامی کار کارگران کارخانه «رنگین نخ» سمنان در تشریح جزئیات این خبر گفت: کارخانه رنگین نخ که در زمینه رنگرزی نخ و تولید الیاف در شهرک صنعتی شرق سمنان فعالیت دارد به دلیل کمبود نقدینگی، توان پرداخت حقوق کارگران و سایر هزینه‌های جانبی کارگاه همانند پرداخت قبوض آب، برق و گاز را ندارد.