‎توقف تولید و تعویق سه ماهه حقوق ۱۲۰ کارگر کوهرنگ شهرکرد

‎سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – دبیر خانه کارگر شهر کرد از تعویق سه ماه و نیم حقوق ۱۲۰ کارگر کارخانه لبنیات کوهرنگ خبر داد و گفت: تولید در این کارخانه از مهر ماه سال جاری متوقف شده است اما کارگران در محل کار حضور می‌یابند.

«عبدالله رئیسی» با اعلام این خبر به ایلنا گفت: کارفرمای این کارخانه محصولات لبنی به بهانه افزایش مشکلات مربوط به کمبود نقدینگی، کارخانه را موقتا تعطیل اعلام کرده است و کارگران در طول یک ماه گذشته در محل کارخانه بلاتکلیف‌اند.

‎تجمع اعتراضی کارگران تاسیسات دانشگاه علم و صنعت‎

سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۲- هرانا –  شصت کارگر پیمانی تاسیسات دانشگاه علم و صنعت در اعتراض به اخراج تعدادی از کارگران این مجموعه و آنچه شرایط ناعادلانه کاری عنوان می‌کردند، صبح امروز در مقابل اداره خدمات این دانشگاه تجمع کردند.

‎وخامت حال مهدی کروبی پس از گذشت بیش از هزار روز حصر

سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – محمدتقی کروبی فرزند مهدی کروبی گفته پدرش از دو روز پیش به علت مشکلات گوارشی زیر سرم قرار دارد. بنا بر این گزارش عدم دسترسی مهدی کروبی به نور خورشید نیز مشکلات جسمی هم‌چون پوکی استخوان برای او بوجود آورده است.

فرزند مهدی کروبی در گفتگو با تارنمای سحام نیوز گفت: “پدرش شب “تاسوعا” برای درمان مشکلات مربوط به مفاصل پا به بیمارستان منتقل شده و پس از انجام برخی امور درمانی٬ ماموران آقای کروبی را دوباره به محل حصر و حبس خود منتقل نموده‌اند و پس از آن ایشان دچار مشکلات گوارشی شده‌اند و از دو روز قبل تحت درمان و زیر سرم قرار دارند.”

‎وزارت اطلاعات از برگزاری آزادانه یادبود فروهر جلوگیری کرد

سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – دختر پروانه و داریوش فروهر، دو تن از قربانیان قتل‌های زنجیره‌ای سال ۷۷، در یادداشتی خبر داد که امسال نیز نیروهای امنیتی با برگزاری آزادانه مراسم بزرگداشت والدینش موافق نکرده اند. پروانه فروهر در یادداشتی که نسخه‌ای از آن را در اختیار جرس قرار داده، نوشته است: در ابتدا برخی نویدهای خوشایند دربارهٔ امکان برگزاری آیین بزرگداشت شنیده می‌شد. برخورد مثبت مسئولان در وزارت کشور و فرمانداری تهران در برابر تقاضانامهٔ کتبی ما نیز سبب خوشبینی بود.

‎بلاتکلیفی مریم شفیع‌پور پس از گذشت نزدیک به سه ماه

سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – مریم شفیع‌پور، فعال دانشجویی که از روز پنج مرداد ماه امسال بازداشت شده و در زندان اوین است، با وجود برگزاری دادگاه همچنان در بلاتکلیفی به‌سرمی‌برد. به گزارش جرس، با گذشت یک ماه از برگزاری دادگاه مریم شفیع پور به ریاست قاضی صلواتی در شعبه ۱۵ اما تاکنون پرونده وی مسکوت مانده است. قاضی دادگاه نقص پرونده اعلام کرده و دوباره پرونده او را به بازپرسی برگردانده است. اما به‌رغم پیگیری‌های خانواده با گذاشتن وثیقه موافقت نشده و این فعال دانشجویی همچنان بلاتکلیف است.