‎دادستان زابل ترور شد! گزارش تصویری + ۱۸

چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۲ – ایسنا – رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان از به شهادت رسیدن دادستان شهر زابل در اثر حمله‌ تروریستی خبر داد. حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی در گفت‌وگو با (ایسنا)، با بیان این مطلب، اظهار کرد: ساعت ۷:۱۵ امروز دادستان شهر زابل در مسیر رفتن به محل کار مورد ترور افراد ناشناس قرار گرفت. وی افزود: در اثر این حمله تروریستی موسی نوری دادستان شهر زابل و راننده به شهادت رسیدند.

‎مرگ و مصدومیت دو کارگر در حادثه ریزش دیواره گودبرداری

چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – ریزش ناگهانی خاک دیواره محل گودبرداری شده روی کارگران که در داخل آن مشغول کار بودند، موجب مرگ و مصدومیت دو کارگر شد. به گزارش واحد مرکزی خبر، این حادثه هنگامی رخ داد که کارگران روی دیواره محل گودبرداری به وسعت ۲۲۰ متر مربع با عمق ۳ مترمشغول کار بودند که ریزش خاک این دیواره جانبی موجب شد که دو نفر از کارگران افغانی زیرخروار‌ها خاک گرفتار شوند.

‎تجمع بیش از هزار کارگر کارخانه پلی‌اکریل برای چهارمین بار در یک هفته

چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – روز گذشته، سه‌شنبه ۱۴ آبان‌ماه، بیش از هزار نفر از کارگران کارخانه پلی‌اکریل شهرستان مبارکه استان اصفهان، تولیدکننده انواع نخ و الیاف در ایران، برای چهارمین بار در طی یک هفته اخیر در اعتراض به واگذاری شرکت‌های زیرمجموعه این کارخانه تجمع کردند. به‌گزارش ایلنا، این کارگران از پروژه جداسازی شرکت‌های وابسته و انتقال قرارداد‌ها به شرکت‌های اقماری نگران هستند و معتقدند مسئولان واکنش مناسبی به اعتراض‌های یک هفته اخیر آنان نشان نداده‌اند.
 

‎پشت پرده تولید و قاچاق «شیشه» در ایران

چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۲ – قانون‌آنلاین – چند سالی است که شیشه تنها به جسم شفافی گفته نمی‌شود که نور را از خود عبور می‌دهد. این روزها شیشه تنها سیاهی به بار می‌آورد و بس. عنوان شیشه‌ به ماده‌ای اطلاق می‌شود که بسیار اعتیادآور و توهم‌زا‌ست و عوارض جبران‌ناپذیری دارد. صحبت از شیشه و عوارض آن حرف تازه‌ای نیست که ما در اینجا نخستین بازگوکنندگان آن باشیم. افزایش مافیا، افزایش سرقت‌های خرد از سوی معتادان شیشه‌ای و ارتکاب جنایت‌های هولناک از جانب معتادان شیشه‌ای باعث شد که برای بررسی پشت پرده‌های مافیایی تولید شیشه و عوارض خطرناک مصرف آن به سراغ دکتر مجید ابهری رفتارشناس و آسیب‌شناس اجتماعی برویم و او برایمان همه پشت پرده‌های این موضوع را بریزد روی دایره.

‎تلاش ۳۰۰ معلم آموزش و پرورش تهران و رشت برای رهایی یک معلم از طناب دار

چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – سیصد معلم آموزش و پرورش تهران و رشت روز ۱۲ آبان ماه طی نامه‌ای به سیدعلی خامنه‌ای با اشاره به اعدام قریب الوقوع “مسعود پویان راد” دبیر جامعه‌شناسی شاغل در آموزش و پرورش رشت از ایشان خواستند دستور توقف اجرای حکم جهت رسیدگی دقیق‌تر و جلب رضایت ولی دم را صادر کند. به گزارش ایلنا، در این نامه با اشاره به نظر متفاوت برخی از قضات و همچنین نامه رئیس مجلس نهم و نیز امام جمعه رشت به رئیس قوه قضاییه، آمده است: “خداوندی که حق قصاص را مقرر داشته بر ترجیح عفو تاکید کرده است و از طرفی اعدام یک معلم با سابقه به دلیل دفاع از حریم شخصی‌اش بازتاب‌های منفی فراوان خواهد داشت.”

‎بیکاری ۲۵ کارگر با تعطیلی «گرگان فلز» ‎

چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۲  – هرانا – دبیر خانه کارگر استان گلستان از تعطیلی کارخانه گرگان فلز و بیکاری ۲۵ کارگر رسمی این واحد تولیدی خبر داد. “هادی رضا‌زاده” در این باره به ایلنا گفت: کارخانه گرگان فلز از واحدهای با سابقه در تولید قطعات خودرو، به دلیل کمبود نقدینگی و مشکلات تهیه مواد اولیه تولید از سوی کارفرما از ۱۵ شهریور ماه سال جاری تعطیل اعلام شد و اکنون تمامی کارگران اخراج شده‌اند.

‎گفت‌وگو با برادر و همسر اعدامی زنده‌شده

چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۲ – برادر «علیرضا.م» اعدامی زنده‌شده هنوز باور ندارد برادرش زنده ‌است. او می‌گوید نمی‌تواند آنچه را که شب اعدام و فردای آن روز اتفاق افتاد به‌درستی به‌یاد بیاورد. به گزارش ایسنا، برادر علیرضا در گفت‌وگویی کوتاه با شرق درباره آخرین وضعیت برادرش توضیح داده است:

‎انتقال توام با ضرب شتم شش زندانی محکوم به اعدام به محل نامعلوم

چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۲ –  هرانا – شش تن از زندانیان اعدامی اهل سنت در زندان قزل‌حصار با حضور گارد ویژه زندان و ضرب و شتم ایشان به مکان نامعلومی منتقل شدند. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز گذشته دوشنبه ۱۳ آبان ماه این زندانیان در پی تصمیم مسئولین زندان برای انتقال به محل دیگر دست به اعتصاب غذا زدند. اما با این حال صبح امروز گارد ویژه زندان به محل نگهداری ایشان حمله برده و ضمن ضرب و شتم، آنها را به مکان نامعلومی منتقل دادند.

‎وخامت حال عبدالفتاح سلطانی و انتقال وی به بیمارستان

چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۲  – هرانا – در پنجمین روز اعتصاب غذای چهار تن از زندانیان سیاسی اوین، وضعیت عبدالفتاح سلطانی رو به وخامت گرائید و به بهداری اوین منتقل شد. 

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در پنجمین روز از اعتصاب غذای چهار نفر از اعتصاب کنندگان بند ۳۵۰ زندان اوین و در پی وخامت حال عبدالفتاح سلطانی، ناشی از ضعف جسمانی در اثر اعتصاب، وی به بهداری زندان اوین منتقل شد.

‎احتمال پیوستن گروه‌های دیگر به اعتصاب کنندگان در اوین

چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – چهارمین روز اعتصاب غذای چهار تن از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین در حالی به پایان رسید که گروه‌های دیگر از زندانیان این بند آماده همراهی و پیوستن به این زندانیان که در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیت درمانی زندانیان سیاسی و امنیتی دست به اعتصاب غذا زده اند، می‌شوند. 

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سعید مدنی، عبدالفتاح سلطانی، امیرخسرو دلیرثانی و مهدی خدایی از چهار روز پیش به این سو و در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیت سلامت زندانیانی که بیماری آنها در مرحله ی حادی قرار دارد و همچنین عدم رسیدگی مناسب به وضعیت سلامت آقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی دست به اعتصاب غذای تر زده‌اند.