‎یک کودک در فیشور در بازسازی صحنه اعدام کشته شد

دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۲  – هرانا – محمد (مروان) آشوبی فرزند عبدالله کودک هفت ساله اهل فیشور از توابع استان فارس در بازی متاثر از اجرای حکم اعدام، اقدام به اعدام خود نموده و جانباخت.

به گزارش تارنمای فیشور، روز جمعه ۱۷ آبانماه ۱۳۹۲ ، از فیشور گزارش شده است که کودکی ۷ ساله بنام محمد ( مروان ) آشوبی فرزند عبدالله آشوبی در حادثه ای اتفاقی و تلخ به کام مرگ کشیده شد.

‎ناهید قدیری زندانی بهایی آزاد شد

دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – ناهید قدیری، شهروند بهایی ساکن مشهد با استفاده از قانون آزادی مشروط، از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شد. 

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یکی از زندانیان پیرو آیین بهایی به نام ناهید قدیری که در حال گذراندن دوره محکومیت پنج ساله در زندان وکیل آباد مشهد بود صبح روز یک شنبه ۱۹ آبان ماه پس از سپری کردن ۳ سال و ۹ ماه و ۱۱ روز به دستور مقامات قضایی بطور مشروط آزاد شد.

‎دست کم دو نفر در زندان گنبد اعدام شدند

دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – روز سه شنبه، هفتم آبان ماه دو نفر در زندان مرکزی شهر گنبد کاووس اعدام شدند. 

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یکی از این قربانیان که نام و اتهام منتسب به وی مشخص نیست از اهالی استان مازندران و نفر دوم «یوسف توماج» از شهر آق قالا بوده است که به اتهام حمل مواد مخدر به اعدام محکوم شده است. ‎علی اصغر غروی بازداشت شد

دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۲  – هرانا – علی اصغر غروی، نویسنده روزنامه بهار و عضو نهضت آزادی ایران روز گذشته در شهر اصفهان بازداشت شد. 

به گزارش جرس، در پی توقیف روزنامۀ «بهار»، پس از انتشار مقاله «امام؛ پیشوای سیاسی یا الگوی ایمانی؟» به مناسبت عید غدیر امسال، نویسندۀ مقاله دکتر سید علی اصغر غروی، صبح روز یکشنبه از سوی ضابطین دادگاه انقلاب در اصفهان احضار و بازداشت شد.» 

علی‌اصغر غروی، در مقاله خود تأکید کرده بود که علی- امام اول شیعیان، حاکم سیاسی مردم نیست و فقط یک «الگو» است.

‎بازداشت یک شهروند بهایی در اهواز

دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۲ –  هرانا – شمیم روحانی، شهروند بهایی ساکن اهواز روز سه شنبه از سوی ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۱۴ آبان ماه ماموران وزارت اطلاعات در شهر اهواز به منزل یک شهروند بهایی به نام شمیم روحانی مراجعه کرده و ضمن تفتیش محل و ضبط کتب مذهبی، اسناد و مدارک شخصی همچنین موبایل و کامپیو‌تر، نامبرده و تعدادی از بهاییان حاضر در منزل را بازداشت کردند.

‎شلیک ۲ گلوله به سر و سینه معاون وزیر/ ‎گزارش تصویری

‎۱۹ آبانماه ۱۳۹۲ – فارس  – شب گذشته معاون پارلمانی وزیر صنعت و معدن در حالیکه در خودروی شخصی خود در میدان سبلان مشغول صحبت با فرد ناشناسی بود، با شلیک دو گلوله از کلت کمری توسط این فرد به قتل رسید. به گزارش  فارس، ساعت ۲۰:۳۰ شب گذشته زمانی که مردم به خودروی متوقف شده در کنار خیابان و در حاشیه میدان سبلان تهران، مشکوک شدند، به نزدیکی اتومبیل رفته و با شیشه‌های خونی یک دستگاه پژو پارس مواجه شدند که سر راننده آن بر روی فرمان ماشین قرار گرفته بود.

‎همه چیز درباره سایت «نذری‌یاب»

دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۲ – شرق : داستان ما داستان «موزه» و «گنج‌یاب» است. آنقدر که تبلیغ گنج‌یاب این‌ور و آن‌ور می‌بینیم هیچ خبری از تبلیغ موزه‌ها که اصلی‌ترین نگه‌دارنده‌های همان گنج‌ها هستند، نیست. حالا این داستان را می‌شود همین‌جا هم دید، یک سایت کوچک و نقلی اما کامل و مجهز برای پیدا کردن «نذری»‌های ماه محرم! باورش هم خیلی سخت نیست. یک راهنما با نقشه دقیق و منو و این توضیح که در فلان روز محرم، در فلان محله تهران، چه غذایی نذر می‌شود. از قیمه و حلیم و باقالی‌پلو با گوشت گرفته تا شله‌زرد و کاچی و شربت!

‎بازگشت دو زندانی عقیدتی به زندان رجایی شهر پس از یک ماه انفرادی

دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – فواد رضازاده و مسلم مریوانی که به اداره اطلاعات کرمانشاه منتقل شده‌بودند پس از بیش از یک ماه سلول انفرادی توام با آزار و اذیت به زندان رجایی شهرکرج بازگشتند. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فواد رضازاده زندانی عقیدتی اهل سنت روز پنج‌شنبه ۱۱ مهر ماه از سالن ۱۰ بند ۴ زندان رجایی شهر کرج به اداره اطلاعات کرمانشاه منتقل شد.

‎انتقال سعیدعابدینی کشیش ایرانی- آمریکایی به بند زندانیان خطرناک رجایی شهر

دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – سعید عابدینی کشیش آمریکایی ایرانی تبار به بند ۳ سالن ۹ زندان رجایی شهر منتقل شده است. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سعید عابدینی کشیش آمریکایی ایرانی تبار که روز یکشنبه ۱۲ آبان ماه از بند ٣۵٠ به زندان رجایی شهر کرج منتقل شده بود در حال حاضر در سالن ٩ بند ٣ زندان رجایی شهر، که محل نگهداری زندانیان مرتکب قتل و جرح است مستقر شده است.