‎تجمع کارگران نیروگاه دماوند در اعتراض به مطالبات معوقه‎

شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – جمعی از کارگران نیروگاه دماوند صبح امروز در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات معوقه خود در مقابل درب ورودی این واحد تولیدی تجمع کردند. یکی از کارگران نیروگاه حرارتی دماوند حاضر در تجمع مذکور در خصوص علت برگزاری علت اجتماع اعتراضی کارگران به ایلنا گفت: ۵۱۰ کارگر شاغل در این نیروگاه بیش از یک سال بابت حقوق بیمه اجباری و تکمیلی، اضافه کاری، عیدی، پاداش و بن کارگری از کارفرما طلبکارند. 

وی افزود: غیر از مطالبات معوقه یاد شده، کارگران نیروگاه دماوند در یک سال و نیم گذشته دستمز ماهیانه خود را با تاخیر دریافت کرده‌اند.‎تاجزاده به جای بیمارستان به دادگاه انقلاب رفت

شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – مسوولین زندان روز سه شنبه به جای انتقال سید مصطفی تاجزاده زندانی سیاسی به بیمارستان برای بررسی بیماری چشمی، وی را به دادگاه انقلاب منتقل کردند. به گزارش کلمه، پیش از این زندانبانان روز دوشنبه از انتقال سید مصطفی تاجزاده به بیمارستان فارابی برای بررسی مشکل چشم خبر داده بودند اما این برنامه چون بدون هماهنگی قبلی و بدون اطلاع خانواده و پزشک معالج انجام شد به دلیل عدم حضور پزشک در بیمارستان به نتیجه نرسید و قرار بود که روز بعد این اعزام با هماهنگی قبلی انجام شود اما در کمال تعجب این زندانی سیاسی روزه دار به جای بیمارستان سر از شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب درآورد.

‎تجمع کارگران قطعات بتنی گیلان وارد پنجمین روز شد

شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – اعتراض جمعی از کارگران شرکت قطعات بتنی گیلان در محوطه این کارخانه امروز (شنبه ۱۸ آبان ماه) درحالی وارد پنجمین روز می‌شود که حقوق کارگران هنوز پرداخت نشده و مسئولان استانی همچنان در برابر مطالبات صنفی ۲۰۰ کارگر سکوت کرده‌اند. یکی از کارگران قطعات بتنی گیلان با انتقاد از بی‌توجه‌ای مسئولان استانی در مورد اعتراضات پی در پی کارگران این واحد، به ایلنا گفت: عمده مشکلات کارگران مربوط به تأخیر در پرداخت ۴ ماه حقوق نیست بلکه تامین امنیت شغلی کارگران با حذف شرکت خدماتی «گیلان آفتاب یکتا» اولین و مهم‌ترین خواسته کارگران به شمار می‌رود.

‎کشته شدن یک ملوان توسط نیروی دریایی سپاه قشم

شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – نیروی دریایی سپاه قشم با شلیک مستقیم بسوی یک لنج باری که احتمالا سوخت قاچاق حمل می‌کرد، موجب مرگ یک ملوان شد. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ساعت ۱۱ و نیم شب گذشته جمعه ۱۷ آبان ماه نیروی دریایی سپاه قشم بسوی یک لنج باری آتش گشود و یکی از ملوانان این لنج به ضرب گلوله جان باخت.

‎درخواست ۴۰ تن از زندانیان بند ۳۵۰ اوین برای پایان اعتصاب غذا

شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – در هشتمین روز از اعتصاب غذای چهار نفر از زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین، چهل نفر از هم‌بندیان آن‌ها طی نامه‌ای درخواست پایان اعتصاب غذای آن‌ها را نمودند.متن این نامه که یک نسخه از آن در اختیار هرانا، خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، قرار گرفته است به شرح زیر است:

‎برادران کردپور مجموعا به نه سال و نیم زندان محکوم شدند

شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۲ –  هرانا – دادگاه طی حکمی خسرو کردپور را به ۶ سال حبس در زندان تبریز و ۲ سال تبعید و مسعود کردپور را به ۳ سال و نیم زندان محکوم کرده است. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی حکمی که امروز به وکلای خسرو و مسعود کردپور ابلاغ شد خسرو کردپور به استناد ماده ۶۱۰ (اجتماع و تبانی) به ۵ سال زندان و از بایت (فعالیت تبلیغی علیه نظام) ۱ سال زندان و دوسال تبعید به کرمان محکوم شد.

‎مطالبه هزینه درمان از یک زندانی سیاسی و به تعویق افتادن درمان وی

شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۲  – هرانا – محمدرضا پورشجری (سیامک مهر) که از مشکلات حاد قلبی رنج می‌برد، ساعاتی قبل از شروع درمان بدلیل مطالبه هزینه‌های پزشکی، درمانش به تعویق افتاد. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمدرضا پورشجری وبلاگ نویس مسن در زندان ندامتگاه مرکزی کرج بنابر تجویز متخصص قلب باید صبح امروز مورد عمل آنژیوگرافی قرار میگرفت.

‎پنجمین روز اعتصاب غذای زندانیان عقیدتی زندان قزل‌حصار

شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – در پنجمین روز اعتصاب غذای زندانیان عقیدتی اهل سنت محکوم به اعدام در زندان قزل‌حصار وضعیت جسمی حامد احمدی و جمشید دهقانی وخیم گزارش شده است. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۱۳ آبان ماه جاری ۶ تن از زندانیان عقیدتی محکوم به اعدام اهل سنت در زندان قزل‌حصار دست به اعتصاب غذا زدند.

‎آیا «استفاده از فیلترشکن» و «ورود به فیسبوک» اعمالی مجرمانه‌اند؟

شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۲ – ایسنا – یکی از اصول مسلم حقوق جزا، اصل قانونی بودن جرایم و مجازات‌هاست که بر اساس آن هیچ کس را نمی‌توان مجرم دانست و متعاقبا او را مجازات کرد، مگر این که مرتکب رفتاری اعم از فعل یا ترک فعل شود که در قانون برای آن مجازات تعیین شده باشد. ماده ۱۲ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ در فصل چهارم، ذیل عنوان «قانونی بودن جرائم، مجازات‌ها و دادرسی کیفری» در این باره مقرر می‌دارد که « حکم به مجازات یا اقدام تأمینی و تربیتی و اجرای آنها باید از طریق دادگاه صالح، به موجب قانون و با رعایت شرایط و کیفیات مقرر در آن باشد.»

‎اجرای حکم اعدام یک معلم با کسب رضایت از خانواده مقتولان لغو شد

‎۱۸ آبانماه ۱۳۹۲ – ایلنا – با کسب رضایت از خانواده مقتولان، حکم اعدام «مسعود پویان راد» دبیر جامعه‌شناسی آموزش و پرورش رشت که قرار بود سحرگاه امروز اجرا شود لغو شد. به گزارش ایلنا، شب گذشته افراد زیادی در انتظار خبری ناگوار بودند. خبر به دارآویخته شدن معلمی که در یک حادثه ناخواسته مرتکب قتل دو عضو یک خانواده شده بود.