‎مخالفت با مرخصی استعلاجی زینب جلالیان

پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – مسئولین زندان دیزل آباد کرمانشاه با مرخصی درمانی زینب جلالیان که در آستانه نابینایی قرار دارد مخالفت کردند. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یک ماه پیش در پاسخ به وضعیت بد جسمی زینب جلالیان، مسئولین به وی وعده دادند که بزودی برای درمان بیماری‌هایش به مرخصی خواهد رفت.

‎تبعید سه تن از زندانیان اهل حق زندان ارومیه به زندان‌های یزد

پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۲ –  هرانا – بخشعلی محمدی، سهندعلی محمدی و عبادالله قاسم‌زاده از زندانیان اهل حق زندان مرکزی ارومیه به زندان‌های یزد تبعید شدند. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این سه زندانی عقیدتی و از پیروان آئین یاری (اهل حق) صبح روز دوشنبه ۱۳ آبان‌ماه از زندان مرکزی ارومیه (زندان دریا) به دو زندان متفاوت در یزد تبعید شدند.

‎اعدام دو متهم در زندان مرکزی بندرعباس

پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – سحرگاه امروز دو متهم به قتل در محوطه زندان مرکزی بندرعباس از طریق چوبه دار اعدام شدند. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این دو متهم با نامهای احمد جنکیجو و اسماعیل محمودی که سپیده دم روز جاری، پنج‌شنبه ۱۶ آبان ماه به پای چوبه دار رفتند از سال ۱۳۸۸ در زندان بسر می‌برند.

‎بازرسی و توهین به زندانیان سیاسی در زندان ارومیه

پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۲  – هرانا – مامورین زندان بند سیاسی زندان ارومیه را مورد بازرسی قرار داده، به زندانیان توهین کرده، تلفن‌ها را قطع کرده و در حمام‌ها را بستند. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی روز سه‌شنبه ۱۴ آبان ماه بند سیاسی زندان مرکزی ارومیه (زندان دریا) مورد بازرسی مسئولین زندان قرار گرفت. یکی منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفت: “مدیر داخلی زندان آقای حیدر پسندیده به همراه ۵ یا ۶ زندان‌بان به بند سیاسی این زندان مراجعه کرده و تخت زندانیان سیاسی را مورد بازرسی قرار داده و ضمن تخریب اموال زندانیان برخی از وسایل ایشان را نیز ضبط نمودند.”

‎اعدام پنج زندانی در جیرف

پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – سپیده دم روز گذشته ۵ متهم حمل مواد مخدر در زندان مرکزی جیرفت از طریق چوبه دار اعدام شدند. فارس به نقل از رئیس دادگستری شهرستان جیرفت خبر از اعدام ۵ متهم به قاچاق مواد مخدر پس از تلاش ناموفق برای فرار داد. احمدعلی انجم‌روز ظهر روز گذشته در جمع خبرنگاران مدعی شد: “پنج نفر زندانی در شهرستان جیرفت که به اعدام محکوم شده بودند با حفر کانال به طول ۱۵ متر از سالن دارالقرآن زندان قصد فرار به خارج از زندان را داشتند که با حضور به‌موقع مسئولان زندان این اقدام با شکست مواجه شد.”

‎دومین تجمع کارگران کارخانه قطعات بتنی گیلان

پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۲ –  هرانا – بامداد دیروز چهارشنبه ۱۵ آبان‌ماه کارگران کارخانه قطعات بتنی گیلان برای دومین روز متوالی در اعتراض به چهار ماه حقوق معوقه، در مقابل ساختمان این کارخانه در رشت تجمع کردند. یکی از کارگران این کارخانه به ایلنا گفت تعداد کارگران این واحد تولیدی ۲۰۰ نفر است و ۷۲ ساعت است که فعالیت تولیدی این کارخانه همراه با اعتراض کارگران متوقف شده است.

‎بیکاری ۱۵۰ کارگر دیگر با تعطیلی «سیمان لوشان» ‎

پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۲- هرانا – نماینده کارگران پیمانی کارخانه سیمان لوشان از تعطیلی این واحد و بیکاری ۱۵۰ کارگر این کارخانه خبر داد. «سید نوری میر بابایی» با اشاره به اینکه کارخانه سیمان لوشان با ظرفیت تولید ۳۰۰ تنی در گذشته یکی از مطرح‌ترین واحد‌های تولید کننده سیمان در شمال کشور بوده است، به ایلنا گفت: این واحد به دلیل آنچه از سوی کارفرما کاهش منابع مالی ذکر شده، تعطیل شده است.

‎درخواست همسر عبدالفتاح سلطانی زندانیان اعتصاب کننده برای شکستن اعتصاب غذا

پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – معصومه دهقان، همسر عبدالفتاح سلطانی، وکیل دربند که پنج روز از اعتصاب غذایش می‌گذرد، از او و دیگر زندانیان اعتصاب کننده خواسته است تا اعتصاب غذایشان را بشکنند. سلطانی دوازدهم آبان ماه، همزمان با تولد شصت سالگیش به همراه سه زندانی سیاسی دیگر، امیر خسرو دلیرثانی، سعید مدنی و مهدی خدایی در اعتراض عدم رسیدگی به وضعیت زندانیان بیماری که نیاز به رسیدگی پزشکی دارند دست به اعتصاب غذای‌تر زده است.