‎قطع آب گرم در بند ۳۵۰ زندان اوین

دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – طی چند روز گذشته برای چندمین بار آب گرم سرویس‌های حمام و دستشویی در بند سیاسی زندان اوین قطع شده است. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، با شروع فصل سرما و همچنین سردسیر بودن منطقه اوین این برای چندمین بار متوالی است که آب گرم زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ قطع می‌شود.

‎تعطیلی نماز جمعهٔ اهل سنت در آذربایجان غربی

دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۲ –  هرانا – نهادهای امنیتی با ایجاد فشار بر مساجد اهل سنت، دست کم نماز جمعه دو مسجد را در مهاباد تعطیل کردند. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نهادهای امنیتی استان آذربایجان غربی با احضار امام جماعت مسجد‌ها و تحت فشار قرار دادن آنان باعث تعطیلی نماز جمعه دو مسجد در مهاباد به نام مسجد “صلاح الدین پشت تپ” و “مسجد کوی هژار” به امامت ماموستایان “ملا فتاح شیخی” و “ملا محمد مبزوله” شدند.

‎اعدام یک متهم در زندان مرکزی زاهدان

دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – سپیده دم روز جاری یک متهم به قتل در محوطه زندان مرکزی زاهدان از طریق چوبه دار اعدام شد. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رحمت الله گمشازهی پس از ۱۰ سال زندان سحرگاه روز جاری در محوطه زندان مرکزی زاهدان به‌دار آویخته شد.

‎وخامت وضعیت جسمی کاظمینی بروجردی در زندان اوین

دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – حسین کاظمینی بروجردی، روحانی منتقد و زندانی سیاسی بند روحانیت زندان اوین از بیماری‌های گوناگونی رنج می‌برد و از درمان مناسب محروم است. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این روحانی معترض که ۵۵ سال سن دارد در از ۷ سال پیش بازداشت و تاکنون بدون هیچ‌گونه مرخصی در زندان اوین بسر می‌برد.

‎افت فشار و بیهوشی یکی از اعتصاب کنندگان قزل‌حصار

دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۲  – هرانا – یکی از زندانیان عقیدتی اهل سنت در زندان قزل‌حصار در پی افت فشار خون از هوش رفت و مسئولین با اعزام وی به بهداری مخالفت کردند. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح روز جاری حامد احمدی که در پانزدهمین روز از اعتصاب غذا بسر می‌برد، در پی افت فشار خون از هوش رفت.

‎وعده‌های فرمانداری موقتاً به اعتراض کارگران پلی‌اکریل خاتمه داد/ تصویر

‎۲۷ آبانماه ۱۳۹۲ – ایلنا – در پی ازسرگیری اعتراضات کارگران پلی‌اکریل در روز گذشته، فرماندار شهرستان مبارکه با بیان اینکه خواسته‌ها و مطالبات صنفی کارگران کارخانه پلی اکریل اصفهان در حال بررسی است، از کارگران معترض این واحد تولیدی خواسته‌ است که تا زمان تحقق این مطالبات با «خویشتن‌داری» تولید را ادامه دهند. یکی از کارگران معترض کارخانه پلی اکریل اصفهان با یادآوری اجتماعات چهار روزه کارگران در روزهای ۸، ۱۱، ۱۲ و ۱۴ آبان‌ماه، از ادامه اعتراضات از روز گذشته (یکشنبه) با پایان یافتن مهلت مقرر شده خبر داد و به ایلنا گفت: در ادامه اعتراضات روز گذشته، صبح امروز (دوشنبه) نیز کارگران پلی اکریل در محوطه کارخانه به نشانه اعتراض تجمع کردند.

‎تعویق ۶ ماه حقوق ۴۰۰ کارگر خدماتی شهرداری بهبهان

‎۲۷ آبانماه ۱۳۹۲ – ایلنا – بیش از ۴۰۰ کارگر خدماتی و فضای سبز شهرداری بهبهان ۶ ماه است که حقوقی دریافت نکرده‌اند.

«ایرج شریف‌پور» معاونت اجرایی شهرداری بهبهان با تایید ادعای کارگران در خصوص تأخیر ۶ ماهه در پرداخت حقوق، به ایلنا گفت: ۶ ماه از حقوق ۴۰۰ کارگر خدماتی شهرداری بهبهان که زیر نظر پیمانکار بخش خصوص فعالیت دارند به سبب پرداخت نشدن بخش زیادی از مطالبات شهرداری از سوی برخی ادارات و کارخانه‌ها، به تعویق افتاده است.

‎توقف تولید و تعویق سه ماهه حقوق ۱۲۰ کارگر کوهرنگ

‎۲۷ آبانماه ۱۳۹۲ – ایلنا – دبیر خانه کارگر شهر کرد از تعویق سه ماه و نیم حقوق ۱۲۰ کارگر کارخانه لبنیات کوهرنگ خبر داد و گفت: تولید در این کارخانه از مهر ماه سال جاری متوقف شده است اما کارگران در محل کار حضور می‌یابند.

 «عبدالله رئیسی» با اعلام این خبر به ایلنا گفت: کارفرمای این کارخانه محصولات لبنی به بهانه افزایش مشکلات مربوط به کمبود نقدینگی، کارخانه را موقتا تعطیل اعلام کرده است و کارگران در طول یک ماه گذشته در محل کارخانه بلاتکلیف‌اند.